škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia VRS Hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı JrSlim

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selamlar,

Linkteki araçlar bizim forumdan değil sanırım var mıdır bilgisi olan?

RS gıdıklıyor beni bu aralar :D

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-turkiyede-tek-kaliteyi-ucuza-al-gucu-hisset-gozler-uzerinde-206574489/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-efendim-duyamadim-biri-rs-mi-dedi-203689771/detay

bana tanıdık geliyor ama sanki birden fazla el değiştirmiş araçlar, yanılıyorsam düzeltin lütfen

zibidi gonzales

• Ziyaretçi
kırmızı olan tekirdağdan gitme bir ara yüncülerde satılıktı yeşil olanda forumdandı sanırım

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Kırmızı Emre beyin arabası.

Yeşil olanda bizim forumdan birinin D
 Pist bölümünde fotoğrafları var.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yeşil daha hoş, ben olsam onu seçerdim...
Bu arada; Dump valve nedir?ne işe yarar?
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı huseyin957

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu kırmızı olan araç yaklaşık bi ay önce 42.500 den satılıkdı sanırım başka biri almış fiyatı arttırmış satmaya çalışıyor

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;505187
yeşil daha hoş, ben olsam onu seçerdim...
Bu arada; Dump valve nedir?ne işe yarar?

Dump valve turbo basıncını boşaltır blow-of gibi aşırı ses yapmaz hafif tıs sesi verir:ok:

Yeşil aracın sahibi bizim forumdandı C@n nickli arkadaş olması lazım yanlış hatırlamıyorsam:ok:

Çevrimdışı JrSlim

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;505192
Dump valve turbo basıncını boşaltır blow-of gibi aşırı ses yapmaz hafif tıs sesi verir:ok:

Yeşil aracın sahibi bizim forumdandı C@n nickli arkadaş olması lazım yanlış hatırlamıyorsam:ok:

Ben yeşil olanın yağ yakma durumundan dolayı motoru değişmişti diye hatırlıyorum

Çevrimdışı crazyboy3506

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
merhabalar
1.4tsi180hp vrs lerde her bin km de 1litre yağ eksiltiyormuş diye birçok sitede okudum buna yurtdışı sitelerde dahil nedenini bilen varsa açıklayabilir mi acaba.

zibidi gonzales

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: crazyboy3506;505769
merhabalar
1.4tsi180hp vrs lerde her bin km de 1litre yağ eksiltiyormuş diye birçok sitede okudum buna yurtdışı sitelerde dahil nedenini bilen varsa açıklayabilir mi acaba.

tüm vag grubu 1,4 180 olanlarda var çözümü yok bunun

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crazyboy3506;505769
merhabalar

Yüksek sıkıştırma oranlarından dolayı yağ yakıyor genelinde bu sorun var üretim kaynaklı birşey bunu bilerek tasarlanmış diye düşünüyorum vw herhangi bir açıklama yapmadı değişim vs gibi.Benzer bir durum 2001 de fabia 1.4 16V 101 likler de de var motorun kullanım kılavuzunda bile yazıyorudu :)

Her 1000 km de 1 lt olayı biraz fazla ama 5000 de 1 lt genelde çoğunda eksiltiyor

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Olur o kadar ya kafaya cok takilacak bir hadise degil bence

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sıkıştırma oranı yüksekse o segmanlara binen basınç haliyle fazla olacak ki, illaki yanma odasına yağ kaçacaktır...
Performans arabasına binen, biraz katlanacak...çok korkunç bir durum değil bence de...BMW lerde 30 yıldır var, kimse bişey demiyor ona...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
o bmw çünkü arkadaşım...:) firmalar bu sorunları kabullenip servis çağrısı yapmayı imaj kötüleme gibi gördükleri için açıklama yapmıyorlar. birçok japon grubu turbolu araç yağ eksiltmez. yani yağ eksiltme turbolu araçlar için olası bir sorun değildir. 2 yıl daihatsu yrv turbo 140 hp kullandım. hiç sorun yaşamadım. hala da özlerim keratayı...:)