škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

octavia el freni

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı oktavia0558

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Çok severek aldığım Skoda octavia 1.6 TDI elegans model aracının bugün itibariyle el fren mandalina yerinden firlayarak kullanılamaz hale geldi el freni çalışmıyor servise sorduğumda garanti kapsamına gitmeyeceğini söyledi ve onay gelmedi şimdiki bu el freni nasıl olurda bu şekilde kopar ve garanti kapsamına girmez mantıklı cevabi olan bana yardim etsin:mad:

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oktavia0558;502010
Çok severek aldığım Skoda octavia 1.6 TDI elegans model aracının bugün itibariyle el fren mandalina yerinden firlayarak kullanılamaz hale geldi el freni çalışmıyor servise sorduğumda garanti kapsamına gitmeyeceğini söyledi ve onay gelmedi şimdiki bu el freni nasıl olurda bu şekilde kopar ve garanti kapsamına girmez mantıklı cevabi olan bana yardim etsin:mad:

Anlamadım, nasıl yani el freni yerinden mi çıktı. Nasıl oldu bu? Ayrıca servis garanti kapsamına girmemesinin nedenini size açıklamadı mı?

Çevrimdışı oktavia0558

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Elfiren mandali metal ol mandal yerinden fırladı şuan el freni çalışmıyor el freni garanti kapsamına girmediğini söylediler anlamadığım o mandal nasıl yayıyla birlikte yerinden fırlar bu kadar mi adi bir malzeme kullanilmis

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servisler bu tür şeyleri maalesef garanti kapsamına sokmuyor. Hele ki ülkemizde. Sanırım garantiden yapılan tamirlerde vs kendilerine bir şeklide olumsuz dönüş oluyor merkezden.

Astra H CDTI aracımın sinyal kolu ortadan ikiye kopmuştu. Hatalı malzeme olduğu belli idi. Ama kullanım hatası diyip işin içinden çıktı servis.

Sizde de benzer bir durum olmuş.

Bu tür işler can sıkıcı. Eğer isterseniz parçayı cebinizden değiştirin. Sonrasında da işlem garantiden yapılmadığı için tüketici hakları mahkemesine başvurun. Çok düşük ihtimal paranızı geri alırsınız. Yalnız değişimden önce mutlaka ilgili heyet ve mahkemey danışın ki sonradan atladığınız birşey için haklarınız yanmasın

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
oncelikle gecmis olsun. Anlamadigim nokta garanti ne ise yariyor o zaman. Bide tonla para verip garanti uzatiyoruz bos o zaman.

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
mekanik hatalar vs. katogorisinde garantiye girmesi gerekiyor, heleki bu devirde ve bu kalitede bu tip bir olay olmaması gerekirken

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
El freni mandalı ne gibi bir kullanıcı hatasıyla yerinden fırlar acaba diye sormak lazım adamlara...açıklasınlar bunu..bu garanti işi çok karnı yumuşak bir konu..objektif  bağımsız bir bilirkişinin kullanıcı hatası olup olmadığına karar vermesi gerekiyor aslında..yoksa servisler olur olmadık şeyleri kullanıcı hatası diyip işin içinden sıyrılacaklar hep.

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
hocam daha detaylı aktarır mısınız ?

el freni ile dönmeye mi uğraştınız yada sert bastınız ve çekerken elinize mi geldi,rbayı park ettiniz döndüğünüz de mi böyley di  vs vs

umarım servise de direk şikayet ile başlamamışsınızdır.

Çevrimdışı oktavia0558

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yusufk5757;502101
oncelikle gecmis olsun. Anlamadigim nokta garanti ne ise yariyor o zaman. Bide tonla para verip garanti uzatiyoruz bos o zaman.

Aynen bende iki yıl uzattik bide garantiyi ufacık birşey de bile sorun cikardilar

Çevrimdışı oktavia0558

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda2;502108
hocam daha detaylı aktarır mısınız ?

el freni ile dönmeye mi uğraştınız yada sert bastınız ve çekerken elinize mi geldi,rbayı park ettiniz döndüğünüz de mi böyley di  vs vs

umarım servise de direk şikayet ile başlamamışsınızdır.

Direk şikayetle baslamadim sadece bunun nasıl olabileceğini öğrenmek istediğimi söyledim
Elfireni mandalina seyir halindeyken herşey normalken biranda yayıyla birlikte firladi bende şaşırdım nasıl oldugunu

Çevrimdışı mehmet_01

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu olay benim de başımdan geçti aynı şekilde yolda giderken birden el frenin ucundaki metal mandal düştü servise gittim ilk başta mırın kırın yaptılar ama garanti kapsamında değiştirdim. Arkadaşlar metal kısma dikkat edin çok nazik kullanın o kısmın yuvasını çok kötü yapmışlar tırnağından çok çabuk kopuyor

Çevrimdışı mehmet_01

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ve el freninin sadece metal kısmını değiştirmiyorlar komple set olarak değişiyor

Çevrimdışı WhiteChick

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar. Aynı problem benim de başıma geldi. El freninin ucundaki krom düğme çıktı ve geri takılmıyor. Bilgisi olan var mı? Aracım 2015 model. Garantisi yok.