škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 TDI 2014 Model DSG Hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ibrahimk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikler merhaba. Bu hafta bir bayi ile görüştüm ve 2014 model 1.6 tdi + prestij paket ile 92.000 tl fiyat verdiler ve almayı düşünüyoruz. Ancak internette yaptığım araştırmaya göre 1.6 için yapılan dsg (kuru tip) şanzımanın sorunlu olduğunu söylüyorlar ve 15.000 tl'ye değiştirildiğini söylüyorlar. Sırf bu yüzden aracı almaktan vazgeçmeyi düşünüyorum.

Aranızda mutlaka 1.6 tdi kullanan tecrübeli abilerim vardır, bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz, aracı kullananlar daha net yardım edebilir diye düşündüm.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
DSG arıza yapabilir de yapmayabilir de. Kimse bunun garantisini veremez. 15.000-TL ise tüm şanzımanın parası olsa gerek, dsg ile ilgili en çok karşılaşılan sıkıntı mekatronik arızasıdır, o da 3.000-4.000-TL civarı yanılmıyorsam.
DSG'li araç alırsanız aracın garantisini uzatın derim, kafanızz rahat binersiniz.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı ibrahimk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;501874
DSG arıza yapabilir de yapmayabilir de. Kimse bunun garantisini veremez. 15.000-TL ise tüm şanzımanın parası olsa gerek, dsg ile ilgili en çok karşılaşılan sıkıntı mekatronik arızasıdır, o da 3.000-4.000-TL civarı yanılmıyorsam.
DSG'li araç alırsanız aracın garantisini uzatın derim, kafanızz rahat binersiniz.

Abi cevap için teşekkürler, bu 3-4 bin tl'lik sorun bana göre ciddi bir sorun, bu sorunları ne zaman yaşamaya başlarım yani 50.000 km'de falansa normalde 10.000 km'de falan yaşanırsa büyük sıkıntı benim için.

Çevrimdışı Blacksea

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Abi ne zaman yaşanacağı hiç belli olmuyor, illa mecbursanız garanti uzatarak alın. Fakat arabaya sürekli acaba dsg ne zaman bozulur korkusunu yaşayarak binmektense dsg den uzak durup manuel alırsanız kafanız rahat olur.

Çevrimdışı rapidspaceback

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aracımı almadan önce bende çok araştırmıştım ve çok üzülmüştüm. fakat şöyle bir durum farkettim, o kötüleme mesajlarını yazanların çoğu dsg nin anlam önem ve değerini anlamayan, bu şanzımanı tecrübe dahi etmemiş kurukalabalıklardan ibarettir. dsg şanzımanın kendine has bir problemi yok, sıradan bir şanzıman ne gibi bir problem yaşatırsa ancak okadar bir problem yaşarsın. dsg sıradan düz şanzımanın mekatronik sistem ile yönetilmesi teknolojisidir. her otomatik sistem gibi bu sistemde kibar demiyorum, normal şekilde kullanıldığı taktirde problemsiz size eşlik edecektir. yok ben her halde uygunsuz şekilde vitese müdahale ederim dersen işte ozaman hangi şanzıman olursa olsun kucağa alınır.
şimdi internete baktığınızda herkes aynı örnek veya videoyu paylaşarak bakın bu problemli diyor! aynı şanzıman skoda,vw,audi,seat ve diğer vw gurubu markalarda kullanılıyor. milyona ulaşmış model içerisinde problemli model illaki olacaktır. ve forumlarda olduğu gibi bilinçsiz kişiler tarafından gelişi güzel atılıp tutulacaktır. siz siz olun onun bunun dediğine pek bakmayın, mümkün mertebe çevrenizde bunu kullanan birilerini bularak yorumunu alın ve hatta tecrübe edin ki hayranlık duyun ;)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ibrahimk;501877
Abi cevap için teşekkürler, bu 3-4 bin tl'lik sorun bana göre ciddi bir sorun, bu sorunları ne zaman yaşamaya başlarım yani 50.000 km'de falansa normalde 10.000 km'de falan yaşanırsa büyük sıkıntı benim için.
Bunun ne zaman yaşanacağı belli değil ne yazık ki. 10.000'de de olabilir, 30.000'de de 70.000'de de. Dediğim gibi garantiyi uzatmak en mantıklısı dsg için.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı oktavia0558

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende 1.6 TDI octavia aldım 5 ay oldu gayet iyi dağ şanzıman ancak elfireni mmandalina iki gün önce yerinden fırladı nasıl oldu anlamadım garanti kapsamına girmiyormus servis yönünden bir takim sıkıntılar var

Çevrimdışı gezende

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.6 DSG kullanıyorum 35 binde ve herhangi bir sorun yok...

Çevrimdışı ibrahimk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese çok teşekkürler aracı dün aldık 1 yıl sonra garantiyi 3 yıl daha uzatacağız. Emin olmak için soruyorum şanzuman garanti kapsamına giriyor mu ?

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Garantiye girer.  Hiç dert etmeyin DSG nin keyfini çıkarın..

Çevrimdışı ibrahimk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;503456
Garantiye girer.  Hiç dert etmeyin DSG nin keyfini çıkarın..

Teşekkürler öyle yapacağım :D

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ibrahimk;503454
Herkese çok teşekkürler aracı dün aldık 1 yıl sonra garantiyi 3 yıl daha uzatacağız. Emin olmak için soruyorum şanzuman garanti kapsamına giriyor mu ?

Hayirli ugurlu olsun oncelikle:) yalniz bu garanti uzatma isi 1 yil sonra degil diye biliyorum. Bende alirken 1 ay icinde yapmaniz lazim dediler. isterseniz direk vdf yi arayip ogrenin sonra garantisiz kalirsiniz:)

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yusufk5757;503486
Hayirli ugurlu olsun oncelikle:) yalniz bu garanti uzatma isi 1 yil sonra degil diye biliyorum. Bende alirken 1 ay icinde yapmaniz lazim dediler. isterseniz direk vdf yi arayip ogrenin sonra garantisiz kalirsiniz:)

hatta simdi nettem baktim 1 ay icinde alabilirsiniz diyor. ama asagida 1 aydan sonra fiyat farki olan bir tablo da koymus. Eger dusunuyorsaniz cok gec kalmayin derim. vdf nin internet sitesinde gerekli bilgiler var. http://www.vdfsigorta.com.tr/tr/hizmetlerimiz/uzatilmis-garanti/skoda-garanti-plus.aspx

Çevrimdışı ibrahimk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yusufk5757;503492
hatta simdi nettem baktim 1 ay icinde alabilirsiniz diyor. ama asagida 1 aydan sonra fiyat farki olan bir tablo da koymus. Eger dusunuyorsaniz cok gec kalmayin derim. vdf nin internet sitesinde gerekli bilgiler var. http://www.vdfsigorta.com.tr/tr/hizmetlerimiz/uzatilmis-garanti/skoda-garanti-plus.aspx

Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim :) 18 ay'a kadar garantiyi uzatabiliyoruz ancak ilk 1 ay içinde uzatırsanız fiyatları biraz daha uygun oluyor. Ancak kaskoydu sigortaydı derken şu an için para suyunu çekti diyebiliriz :) 18 ay dolmadan uzatacağım :ok:

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ibrahimk;503513
Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim :) 18 ay'a kadar garantiyi uzatabiliyoruz ancak ilk 1 ay içinde uzatırsanız fiyatları biraz daha uygun oluyor. Ancak kaskoydu sigortaydı derken şu an için para suyunu çekti diyebiliriz :) 18 ay dolmadan uzatacağım :ok:

Birbirimize yardim etmek icin burdayiz hocam:) oyle bi durum varsa yapacak bise yok allah kazasiz belasiz cezasiz surmeyi nasip etsin:)