škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Orijinal Kolçak için Optimalı Olan bir arkadaştan Yardım

Buhar · 16 · 5146

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Buhar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Herkese Selamlar arkadaşlar .
Servisten Orijinal kolçak almak istiyorum ama DAV70001 kodunda sadece Siyah renk çıkıyor.Benim aracın içindeki plastik aksaam beyaz renk
Benim araçta Ambiente Dynamic olduğu için Serviste şasi numarasından sorgulayınca kolçak orijinalinde olmadığı için çıkmıyor...

Yukarıdaki resim 1.2 optimal aracın içi aşağıdaki gibi tam benim aracın içinin renginden .

İşin Özeti serviste parça kodu öğrenmem için bir 1.2 optimalı olan bir arkadaş  Özelden şasi numarasını verebilir mi ?

Ya da yukardaki beyaz renkli kolçağın parça kodunu bilen varsa yazarsa çok sevinirim

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben hiç orijinal beyaz görmedim.Yan sanayi olarak var ama bu fotoğraftakide öyle olabilir.

Çevrimdışı Buhar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;499688
Ben hiç orijinal beyaz görmedim.Yan sanayi olarak var ama bu fotoğraftakide öyle olabilir.
Beyaz dediğim açık renk sanırım İvory oluyor.
Ama yukarda verdiğim kodda yani Dav70001 sadece siyah onyx çıkıyor

Mesala aşağıdaki araçta da var bu kolçaktan ,yani kolçak orijnal

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-sifir-ayarinda-cok-temiz-199235178/detay

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Benim aracın da içi aynı, ama ben de ayağı siyah olan kolçak aldım, sırıtmıyor  ;)

Çevrimdışı ahmet4283

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Orjinal kolçak parça kodu DAO700001. Ve bu onyx black diye geçiyor. Benim araç da ambiante dynamic ve kırık beyaz renk kolçak var mı bilmiyorum. Orjinal kolçak içeriği şöyle

paramparça.com sitesine göre orijinal kolçak 590TL. Bu fiyat nedir arkadaş biri bana açıklasın. Birde aliexpress.com da çakma kolçaklar var. Bir çılgınlık yapıp çakma kolçak alan birileri varmı acep :)

« Son Düzenleme: 27 Şubat 2015, 17:02:47 Gönderen: ahmet4283 »

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;499700
Benim aracın da içi aynı, ama ben de ayağı siyah olan kolçak aldım, sırıtmıyor  ;)

+ kirlenebilecek (ayak altı) bir yer olduğu için  açık renk kullanım olarak avantajlı değidir.
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Umarım bulursunuz ancak siyah olan daha şık durur bence. Kombinasyon güzeldir.

Çevrimdışı Buhar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sağolsun yüncüler skodadan arkadaş mesajımı görmüş yardım edecek ..

Alıntı yapılan: ahmet4283;499747
Orjinal kolçak parça kodu DAO700001. Ve bu onyx black diye geçiyor. Benim araç da ambiante dynamic ve kırık beyaz renk kolçak var mı bilmiyorum. Orjinal kolçak içeriği şöyle

paramparça.com sitesine göre orijinal kolçak 590TL. Bu fiyat nedir arkadaş biri bana açıklasın. Birde aliexpress.com da çakma kolçaklar var. Bir çılgınlık yapıp çakma kolçak alan birileri varmı acep :)

Ben o çılgınlığı az daha yapacaktım ama meret 157 dolar az da değil hem de orijinal değil ,orijinal olsa dakka durmazdım ...

http://tr.aliexpress.com/item/VW-Skoda-Fabia-Adjustable-Armrest-Box-Assembly-Volkswagen-Meters-with-Attachments-Black-Ivory-2-colors-Original/1145659358.html

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İkinci resimdeki bej renk. Sizin aradığınız renk değil. Elegans skodalarda olan bej renk. Daglar kadar ton farkı var. Aman deyim

Çevrimdışı Buhar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahtsız fabia;499780
İkinci resimdeki bej renk. Sizin aradığınız renk değil. Elegans skodalarda olan bej renk. Daglar kadar ton farkı var. Aman deyim

Aynen kardeş
Sanırım ben de senin gibi yapacam yüncüler_skoda arkadaşın mesajını bekliyorum ses yok hala :(
140 tl golf 4 kumaş kılıflı kolçak buldum, servisten şaseye bağlantı aparatı ve yan kapaklarını alıcam, toplam 240 malolacak.
Kumaş kılıflı golf4 kolçağı daha ucuza bulabilir miyiz acaba kumaş kılıflı olacak

Çevrimdışı ahmet4283

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Aynen kardeş
Sanırım ben de senin gibi yapacam yüncüler_skoda arkadaşın mesajını bekliyorum ses yok hala :(
140 tl golf 4 kumaş kılıflı kolçak buldum, servisten şaseye bağlantı aparatı ve yan kapaklarını alıcam, toplam 240 malolacak.
Kumaş kılıflı golf4 kolçağı daha ucuza bulabilir miyiz acaba kumaş kılıflı olacak

Üstü kumaş kaplı çakma kolçak bulmak zor değil. Çakma kolçaklar gerçekten çok adiler. Konyada bir aksesuarcıda bulmuştum. Gövdesi kapağı kırılacakmış gibi esniyordu. Ayrıca servisten orijinal ayak ve yan kapakları almak mümkün tabii. Ben bu konuda ikilemdeyim. Kolçak lazım evet ama maliyeti çok olmamalı

Çevrimdışı yunculer_skoda

• Forum Sponsoru
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Buhar;500039
Aynen kardeş

merhabalar size mesaj atıldı efendim
...

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yan sanayi golf 4 kolçağı+servisten orjilan karoser bağlantı braketi+ servisten yan kapaklarla 2013 de 180 tlye maletmiştim. Orjinal kadar sağlam ve şık olmuştu.

Çevrimdışı ahmet4283

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Yan sanayi golf 4 kolçağı+servisten orjilan karoser bağlantı braketi+ servisten yan kapaklarla 2013 de 180 tlye maletmiştim. Orjinal kadar sağlam ve şık olmuştu.

Yan sanayi kolçakla ilgili araştırmalarımda herkes gıcırdamadan şikayetçi (Orjinalin çakması golf4 kolçağı takanların yorumu). Siz böyle bir şey yaşadınız mı hocam?

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Plastik olanları alıp konsola vidalayanların gıcırdama yapması normal. Golf 4 kolçağı içi metal döküm ve somun ve saplama ile sabitleniyor araç karoserine. Karosere bağlanan döküm parçayı fabia için olanını servisten tedarik edip yine somun ve saplamalarla montajı yaptım. Gıcırdama vs yapmadı. Üzerine dayanmayı bırak resmen abaıyorduk ancak bişey olmadı. Orjinal yan kapaklarla beraber 180 tl ye mal oldu. Forumda ayrıntılı açıklamayı parça kodları ile birlikte yapmıştım.