škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia II 1.2 htp yakıt tuketimi cok fazla

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hangover

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhabalar aracım fabia II 1.2 optimal 2012 model yakıt degerlerimin cok fazla oldugunu dusunuyorum araca evin onunden binip sehiricinde biraz dolastiktan sonra gozuken ortalama deger 9 lt civari daha da asagisina dusmuyor uzun yolda da 6.2 litre altina inemedim bi turlu sakin kullanan biriyim ancak bu lt degerleri canımı sıkmaya basladi yardımcı olursanız sevinirim sehirici araci stop etmeden devirli kullanmama ragmen 11 lt oldugunu bile gordum ortalama tuketimin

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bizim araçların en buyuk handıkapı sanırım az yakar dıye alıyoruz v6 kadar yakıyor bugun carrera gts 9 lt geziyor sehor oconde. Uzun yolda 5.1 lere dusmuslugum var ama ıstanbul sehır ıcın 8 9 larda benım. Balıkesır ıcın fazla geldı tuketım bı servıse gostermekde fayda var.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1- hava soğuk, etki eder illaki,
2- yaşadığınız yer inişli çıkışlı mı?
3- 5 km den az mesafelerde mi kullanıyorsunuz?
4- arabanın çekebileceği en büyük vitesi kullanıyor musunuz?
 Ben uzun yıllardır kullandığım 64 lük HTP ile ortalamayı minimum 4.9, maximum 8.1 gördüm, yaşadığım yer hep yokuşlu bir de...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Hangover

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Burhaniye ilcesinde oturuyorum ben yokus hic yok nerdeyse sehir ici kisa mesafeler oluyo genelde 5 10 km civari motor isindiktan sonra bile 9 lt altini goremedim uzun yolda da burhaniye balikesir arasi yokuslu 6 lt ye dustum daha asagisina inemedim devirli kullanirim araci zorlamam hic o yuzden degerler cok yuksek gibi geliyo sehirici kontak kapatmadan 40-50 km yaptigimda bile 9 lt altina dusemedim aracim bakimdan cikali 3500 km oldu serviste 20bin bakimi yaptirmistim

Çevrimdışı ahmet1221

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hocam bende aynı aracı kullanıyorum ama dediğin oranlar çok yüksek 1.2 optimale göre. ben sakin kullanımda şehirlerarası ortalama 5 yakıyor basarsan da 6.1 gibi (110-120 ile yani) şehir içine gelirsek durum biraz karışık. ev-iş arası 3km ve bu arayı baz alırsak dediğin gibi 9 oluyor ama bunu baz alamayız çünkü şehir içinde aracın 10 km den sonra normal değere iniyor ki o da bende 6-7 arası.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
+1 katılıyorum, bu rakamlar aşırı yüksek...1.6 bile 9 litre yakmaz ...bir baktırmak lazım bilen birine falan.

Çevrimdışı Hangover

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sagolun yorumlariniz icin ustama gostericem aracimi eger o da bi problem olmadigini soylerse sayet lpg taktirmayi dusunebilirim ekonomi araci diye aldik ama bu degerler iyice canimi sikmaya basladi

Çevrimdışı huseyin957

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
kardeşim bende senin gibi ilk aldığım da çok yakınıyordum yakıt konusunda ortalama 3 km lik yolda benim araçta on litrenin altına düşmüyordu ama şimdi araca alışınca birde gaz pedalına nazik davranınca 8 civarlarını görmeye başladım . şehirdışı çok fazla gitme fırsatım olmadı ama 5-6 arası olacağını tahmin ediyorum. özellikle dur-kalklarda dikkatli olmaya çalış hızlıca kalkayım dersen şehir içi ortalama 2 litre kadar artıyor ama tofaş gibi yavaş yavaş kalkarsan 8 civarına inersin sende . ama yinede tüp takdıracağım ben ilk fırsatta

Çevrimdışı ahmet1221

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam araba 1095 kilo hafif degil yani bu yuzdende 1.2 motor kalkista yakit nirvanaya ulasiyor :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ne kadar az menzilde kullanılırsa, o kadar yüksek ortalama tüketimi yapar...
işe yokuş yukarı 12 km gidiyorum, bu halde bile ortalamam 5.8...o kadar da kasmıyorum, belki 5.5 bile görebilirim.
Aynı yolu dönüşte ise 4.9 görmüşlüğüm var, bu yüzden 10 senedir yapıştı kaldı , değiştiremiyorum bi türlü...

Çevrimdışı huseyin957

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
benim söylediğim yakıt tüketimi şehiriçi 25 km/s ortalama ile. şehir dışı inşşallah gezmeye gidersem deneyeceğim ama tüp takdırmaya niyetim var yinede . Sıf gaza korkmadan basmak için :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzinde 9 litre yaktıktan sonra LPG değil, ne takarsan tak, 25-30 kuruştan aşağı düşmez ki, 1.2 lpg li arabanın 20 kuruşu bile görmemesi lazım, takılan kite yazık...
öncelikle arabanın benzinde neden fazla yaktığının bulunması ve de çözülmesi lazım...

Çevrimdışı huseyin957

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bence biraz daha arabaya alışıp ondan sonra baktırmasını tavsiye ederim

Çevrimdışı Hangover

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hava filtremi degistirmeyi dusunuyorum belki etkisi vardir 2 aydir kullaniyorum araci tabi daha alisamadim o da etkili olabilir araci ustama yine de bi gostereyim diyorum bakalim sonuc ne cikicak..

Çevrimdışı huseyin957

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle