škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yay,18inç,Aksesuarlar (Resimli)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tuncay52

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar aykut bey aracınız gayet güzel olmuş .Bur sorum olacak bu arka bagaj üstü spoilere nereden temin ettiniz ogrenebilirmiyiz almak istiyoruz da tesekkurler

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tuncay52;497849
Selamlar aykut bey aracınız gayet güzel olmuş .Bur sorum olacak bu arka bagaj üstü spoilere nereden temin ettiniz ogrenebilirmiyiz almak istiyoruz da tesekkurler

araçtaki herşey yüncüler tarafından yapıldı plaka ve cam üstü çıtalar hariç

Çevrimdışı Furkann

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Araç oldukça hoş. Allah kazasız belasız binmek nasip etsin.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia7_;497788
bizde arkadaşlarla arabaya her baktığımızda sanki yaylar tam düşürmemiş gibi düşünüyoruz ve acaba biraz daha mı yoksa air mi yapsam diye düşünüyorum

Aykut bu yaylar orj A7 yayı mı? Bazıları Golf7 veya A5 yayları da takıyor çünkü. Eğer öyle ise A7 nin aks da taşıyabileceği max yük miktarı bu saydığım modellerden daha az ve kasa daha hafif olduğundan bu yaylar tam düşürmüyor.

Air a gelince hiç bulaşma derim. Görüntü süper ama Çıkartabileceği sorunlar bir yana, araçta konfor namına birşey kalmıyor. air a vereceğin parayla sertlik ayarlı (sarı) koni amortisör ve 5cm lik yay alabilirsin

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;497857
Aykut bu yaylar orj A7 yayı mı? Bazıları Golf7 veya A5 yayları da takıyor çünkü. Eğer öyle ise A7 nin aks da taşıyabileceği max yük miktarı bu saydığım modellerden daha az ve kasa daha hafif olduğundan bu yaylar tam düşürmüyor.

Air a gelince hiç bulaşma derim. Görüntü süper ama Çıkartabileceği sorunlar bir yana, araçta konfor namına birşey kalmıyor. air a vereceğin parayla sertlik ayarlı (sarı) koni amortisör ve 5cm lik yay alabilirsin

evet air tuzlu sanırım yüncüler ile konuşup ondan sonra 5 cm lik yay alıp taktırma mantıklı olucak

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
5 lik yayın orj amaortisörlerle sorun çıkaracağını unutma. yaylar çok kısa olduğu için tak tak vurma yapacak ve bir süre sonra amortisörlerin patlayacaktır.

O yüzden 5 lik yay için uygun spor amortisör takman şart

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;497861
5 lik yayın orj amaortisörlerle sorun çıkaracağını unutma. yaylar çok kısa olduğu için tak tak vurma yapacak ve bir süre sonra amortisörlerin patlayacaktır.

O yüzden 5 lik yay için uygun spor amortisör takman şart

dokunmaya gerek yok o zaman :D

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada ben de spoyler ı çok beğendim. Acaba ne kadara mal oldu?

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;497870
Bu arada ben de spoyler ı çok beğendim. Acaba ne kadara mal oldu?

250 tl idi

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araban çok güzel kazasız belasız binersin inşallah..

Yay konusunda baya bir fikir karmaşası olmuş konuda.. benim naçizane fikrim arabanın ihtiyacı yay değil.. normal ölçülerin çok üstüne çıkmadıysan , Biraz daha yüksek yanaklı lastik koyarsan.. hem çamurluk ile olan mesafe kapanır.. hem araç daha kaslı görünür.. hem konfor artar..  tabi lastik değişim maliyeti yay düşürmeye benzemez..

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;497875
Araban çok güzel kazasız belasız binersin inşallah..

Yay konusunda baya bir fikir karmaşası olmuş konuda.. benim naçizane fikrim arabanın ihtiyacı yay değil.. normal ölçülerin çok üstüne çıkmadıysan , Biraz daha yüksek yanaklı lastik koyarsan.. hem çamurluk ile olan mesafe kapanır.. hem araç daha kaslı görünür.. hem konfor artar..  tabi lastik değişim maliyeti yay düşürmeye benzemez..

lastik ölçüleri 225/45/r18 ince yanak olması hoşuma gidiyor aslında

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bide rahat olabilir evet ama lastiklerin yanaklarını büyüttüğünüz zaman virajlarda yüksek hızlarda girerek lastiklerin esneme yaparak arabayı savuracağını göz önünde bulundurmalısınız.. bide 18" lik bir jant a yüksek yanak lastik takıpta offroad tarzı vermek istemiyoruz düz asfalt şekli vermek amacımız :)
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2015, 00:46:05 Gönderen: octavia7_ »

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia7_;497878
bide rahat olabilir evet ama lastiklerin yanaklarını büyüttüğünüz zaman virajlarda yüksek hızlarda girerek lastiklerin esneme yaparak arabayı savuracağını göz önünde bulundurmalısınız.. bide 18" lik bir jant a yüksek yanak lastik takıpta offroad tarzı vermek istemiyoruz düz asfalt şekli vermek amacımız :)

:) virajlara ne kadar hızlı girmeyi düşünüyorsun.. yüksek yanaktan kastım 55 filan..;)  senin lastikler güzel.. yine de çok değiştirmek istiyorsan, rahatsız olduğun durumdan kurtulurken diğer yönlerden de iyileşme oluyor diye önerdim..  arabayı düşürsen başka sıkıntılar gelecek..

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia7_;497876
lastik ölçüleri 225/45/r18 ince yanak olması hoşuma gidiyor aslında
Standart ölçüler 225/40/18 olmalı. Yanlış mı yazdınız, yoksa bilerek mi 45 yanak aldınız. Ben de Golf te 18 janta geçmeyi düşündüğümden soruyorum. Sürtme, aracı yorma gibi olumsuzluklar oldu mu?

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: genious61;497890
Standart ölçüler 225/40/18 olmalı. Yanlış mı yazdınız, yoksa bilerek mi 45 yanak aldınız. Ben de Golf te 18 janta geçmeyi düşündüğümden soruyorum. Sürtme, aracı yorma gibi olumsuzluklar oldu mu?

sürtme veya yorma hiç olmadı gayet rahat araba gidişi filan lastikler bu şekil geldi bize 225/45/r18