škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kafamda deli sorular... octiciler! fikirlerinize ihtiyacım var...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kozanoglu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
sevgili arkadaşlar,
bu forumda (sanal da olsa) güzel bir muhabbet var. hepinizden Allah razı olsun. herkesin sorularına ve sorunlarına karşı ilgi gösteriliyor. sırf bu yüzden iyi ki octi sahibiyim bile dediğim oluyor.
arkadaşlar muhabbetimiz olanlar bilir; 2000 a4 glx i lpg'li (204000 km) octi sahibiyim. arabamı çok seviyorum. 200.000 km iken aldığım aracıma lpg'yi ben taktırdım. normal bakımını yaptırıp motor alt salıncağı, dört amortisör, amortisör takozları, devirdaim pompası, rot milleri,buji kabloları vs değiştirdim. dört lastik conti aldım. hatta far ve cam açma anahtarlarını sırf eski ve silik görünüyor diye yenileriyle değiştirdim. navigasyonlu multimedya sistemi+ 4 adet sony hoparlör taktım. tavan kumaşını ve kapı yüzlerini sigara kokuyor diye yenilettim. boya koruma, pasta ve cila yaptırdım. iç plastik kısımlarını detaylı temizlikle pırıl pırıl yaptım. iki haftada bir arabamı temizletirim. kısmetse yazın koltukları ve taban halısını söktürüp komple bir temizlik yaptıracam. kısacası takıntılıyım ve arabamı elimden gelse sırf sevgimden söküp baştan yapacağım. bu yüzden elimdeki parayı hanım eve harcamadan önce değerlendirmek istiyorum. yoksa halı, şifonyer falan derken para gidecek elimden:)
elimde 5000 tl kadar bir limit var.şimdi şu sorularıma cevap verin lütfen dostlar,
1- aracımı satıp da a5 kasa elegance alabilir miyim? (önceliğim elegance)
2- a5 kasa alabilirsem hangi model yılları aralığında alabilirim?
3- a5 kasa alabilirsem hangi motoru tavsiye edersiniz?
4- alabileceğim a5 kasa yine a4 kasa ile aynı mı olur yoksa makyajlı a5 fl kasa mı olur?
5- a5 kasa ile takas yapabilme imkanım olur mu?
6- otomatik vites tavsiye eder misiniz?
 7- rüyanda görürsün mü diyeceksiniz?
hepinize saygılar, sevgiler...
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2015, 21:25:12 Gönderen: kozanoglu »

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tabletten sana yarim sayfa yazdim ve yanlis tusa bastim gitti.

Ozet geciyim.
Aracina iyi bakim yapmissin binmeye devam et. Parayi ver hanima. Sonraki biriken parayi harcamaya yuzun olur.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mehmet Abi'ye katılıyorum ben de. Ortada harcanmış ciddi bir emek ve para var. Araciniz da sorun çıkarmıyorsa binmeye devam edin derim.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Evet 5 bin tl arabaya gömerseniz geri alamazsınız, yarın bi gün satacak olsanız hiç bir fark oluşturmaz neredeyse.

İlla arabaya harcanacaksa model yükseltin. A5 alamazsanız bile A4'te farklı şeyler deneyin, mesela temiz bir 1.9 tdi alsanız belki de döşemesi falan istediğiniz gibi olur, motor bedavaya gelir.

Baya da harcamışsınız aslında, ufak 1-2 dokunuş yapıp nakitin çoğunu yengeye devretmek de mantıklı :D Sırf arabaya harcayınca ister istemez sosyal patlama olabilir :D

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Parayı yengeye harcayın, arabanın masrafı bitmez 5000 de boşa gider...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1- aracımı satıp da a5 kasa elegance alabilir miyim? (önceliğim elegance)
senin araba maximum 20 bin lira etse üste 5 daha koy 25.000 lira.Son 1 yıldır bu fiyatlara binilecek Elegance değil clasic donanım bile göremedim gibi birşey.Yani zor.

2- a5 kasa alabilirsem hangi model yılları aralığında alabilirim?
a5ler 2005 te çıktı.2005-2009 arası alabilirsin.2005 bazı a5lerlere (elegance için diyorum.Hild holder yok-galiba ilk gelen birkaç partide.)2006dan sonra kilerde ise mp3 çalar ve aux girişi var.
3- a5 kasa alabilirsem hangi motoru tavsiye edersiniz?
Tamamen sana kalmış.Senin isteklerine göre değişir o.Vergiye birşey demezsen.geçmişi bilinen bir Tdi motor evladiyelik olur sana.
4- alabileceğim a5 kasa yine a4 kasa ile aynı mı olur yoksa makyajlı a5 fl kasa mı olur?
A5 teki motorlar seninki nin motoru aynı beygir ve tork üretiyor.Fakat sendeki a5 lere göre daha mekanik bir motor.Yenileri(2002 den sonrakiler)Gaz pedalı telli olanlarda lpg uyum problemi,arıza ışığı yakma olasılığı daha yüksek.
5- a5 kasa ile takas yapabilme imkanım olur mu?
6- otomatik vites tavsiye eder misiniz?
1.6 mpi ve tiptronik çok saçma bir şekilde uyumsuzmuş.Kulaktan duyma bilgi,denemedim hiç.
7- rüyanda görürsün mü diyeceksiniz?

bana kalırsa elindekinin kıymetini bil.Bu kadar masraf yapmamış olsan değiştir derdim ama şimdi alacağın arabada da bu kadar masraf yapman gerekebilir.Sonuçta ikinciel işi şans işi.Ne geleceği belli olmaz.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı cyesilyurt

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Toprağım benim sana sat dediğim zaman satmış olsaydın, şimdi bu dertlerin hiçbiri olamayacaktı.Geri dönüp baktığımda yukarıda yazdıklarını kafadan hesaplayınca zaten 3000 tl harcamışsın. Satsan arabanı kımse sana bu adam bu kadar para harcamış 20 yerine 22 verelim demez. Zaten yaptıgın harcamaların sadece arac içindekiler görünür, diğerleri mekanik olduğundan göze görünmez. Takıntılı birisin o belli.Ben senin yerinde olsam bu kadar masraftan sonra artık satmam o arabayı en azından yaptıgın masrafın geri dönüşünü al aracı kullanarak.
5000 Tl iyi para. Sen o parayı tut. Çula çaputa da harcamayın ne sen nede yenge hanım.  Ayrıca piyasayı da bi araştır. Skoda da takılıp kalma.
Hakkınızdan hayırlısı neyse Mevlam onu nasip etsin...