škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Felicia contami yandi acaba..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı w3hw3t

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
MERHABALAR
altı ay önce ilk arabamı 98 glx felicia aldım aldıktan 2 ay sonra buda benim şansıma sanırım masraflar çıkarmaya başladı devirdaim pompası elektirik beyni ateşleme bobini vites mekanizmasını egzos vs. değiştirdim biraz masraf açtı havalar sogumaya başladıktan sonra bir kaç denemeden sonra zor çalışmaya başladı son 1 aydır hiç çalışmıyor hergün vurdurmaktan bıktım son 2 gündür sabhları çalışıyor oda nasıl oldu artık bilmiyorum bir ustaya gösterdim conta yanık dedi ondan yapıyodur ama açık bakmak lazımmış bu conta nekadara çıkar bana ve önden genelde sol tekerin ordan sürtme sesi geliyor bazen ses çok fazlalaşıyor rahatsız etmeye ve haliyle insanı tedirgin etmeye başlıyor sola denerken bu sesi daha çok hissediyorum acaba neden yapıyodur bu sesi böyle kullanım yolda giderken sorun çıkarırmı.

Çevrimdışı blauzahn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Contanın masrafı duruma göre değişir. Kapak taşlanmadan işlem yapılabilir, taşlanıp işlem yapılabilir, taşlama mesafesi kalmaz kapak değişir. O yüzden 200-600 arası bir maliyet çıkarabilir. Ustanın dediği gibi açmadan belli olmaz. Contanın yanık olduğuna siz emin misiniz? Su eksiltme, çekişten düşme, fazla yakma, yağ su karışması vs. gibi durumlar gözlemlediniz mi?

Belki gaz tesisatınızda sıkıntı var araç o yüzden çalışmıyordur. Soğuklarda gaz ayarı biraz daha açık olması gerekiyor rahat çalışma vs. durumları için. O yüzden teşhisin iyi yapılması lazım. Araç çalışmıyor diye conta yanık demek sıkıntı.

Sürtme sesi debriyaja basınca kesiliyor mu? Bir de araç ısındıktan (en azından 15-20 dk kulandıktan sonra) sonra da duyuyor musunuz?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabanin yag kapagini acin kapagin icine bakin bal kopugu rengi goruyor musunuz?

Çevrimdışı blauzahn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Doğukan bu aylarda kapağın krem tabaka yapması normal. Nem ile yağ buharı karışıp kapakta kremsi tabaka bırakıyor.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blauzahn;495141
Doğukan bu aylarda kapağın krem tabaka yapması normal. Nem ile yağ buharı karışıp kapakta kremsi tabaka bırakıyor.

Yine de contayla mevsimsel kopugun farki yapilir. Minicik oluyor cunku nemden yapinca. Yaga su karistiriyorsa da deli gibi kopurme yapiyor.

Çevrimdışı w3hw3t

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blauzahn;495110
Contanın masrafı duruma göre değişir. Kapak taşlanmadan işlem yapılabilir, taşlanıp işlem yapılabilir, taşlama mesafesi kalmaz kapak değişir. O yüzden 200-600 arası bir maliyet çıkarabilir. Ustanın dediği gibi açmadan belli olmaz. Contanın yanık olduğuna siz emin misiniz? Su eksiltme, çekişten düşme, fazla yakma, yağ su karışması vs. gibi durumlar gözlemlediniz mi?

Belki gaz tesisatınızda sıkıntı var araç o yüzden çalışmıyordur. Soğuklarda gaz ayarı biraz daha açık olması gerekiyor rahat çalışma vs. durumları için. O yüzden teşhisin iyi yapılması lazım. Araç çalışmıyor diye conta yanık demek sıkıntı.

Sürtme sesi debriyaja basınca kesiliyor mu? Bir de araç ısındıktan (en azından 15-20 dk kulandıktan sonra) sonra da duyuyor musunuz?

Sürtme sesini hallettim artık içime sinmedi sesde artınca tamirciye götürdüm
porya ve porya bilyası değişti kaldırıma çıkmıştım ondan dolayı bilya dağılmış çok şükür sıkıntı kalmadı ustam biraz kızdı neden böyle kullandın diye taşıyısınında kırılıp tekerin çıkma riski oldugu söyledi 170 tl sıkışmış yine yedi parayı araba :uve:

contaya gelince ustaya gittiğimde onuda sordum ilk çalıştıgında araç zor kendine geliyor ve hafif sallama oluyormu diye sordu evet osorunlar var dedim conta oldugunu söyledi.

Araç antifiriz eksiltiyor çok aşırıda olmasa biraz dengesiz bazen çabuk eksiliyor parayı antifirize yatırıyorum motor kapagındada bal renginde krem gibi birşey var ve küçük bir miktarda değil epey dolduruyor kapağı ama yağa su karışması yok araçta çekişten düşme gibi bir şey hissetmedim motorun arka tarafındaki çıkıntısında su oluyor geçenlerde acaba ordan kaçırıyormu diye zorda olsa sopa yardımıyla sildim iki gün sonra baktım yine aynı su olmuş daha dogrusu antifiriz olmuş ve araç durdrup indiğimde böyle biraz acımsı bir koku oluyor sanırım o motorun arka tarafında kaçırdıgı yerdeki antifirizmi kokuyor.
üç ayrı ustaya gösterdim conta dediler yalnız biri akşam burda kalması lazım sabah ilk çalışmada onu tam anlarız dedi bujilerde ıslanma olup olmadına bakacagız dedi ve bugünde hararet 110 a çıktı ama bi türlü fan açmadı biraz kurcaladım ama yok suda kaynama olmayınca stop ettim hararet düşünce devam..normalde 80-85 arası açardı acaba neden açmadı..

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yağ kapağında köpük de varsa conta demek. gördüğünüz şeyde suyla yağın karışımıdır. hiç bir gece bırakmaya gerek yok açsınlar yapsınlar. fan açmamasının ve sonra açmasının sebebi de %99 fan müşürüdür

Çevrimdışı w3hw3t

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;496134
yağ kapağında köpük de varsa conta demek. gördüğünüz şeyde suyla yağın karışımıdır. hiç bir gece bırakmaya gerek yok açsınlar yapsınlar. fan açmamasının ve sonra açmasının sebebi de %99 fan müşürüdür

Şuanki maddi durumdan dolayı biraz erteliyorum en kısa zamanda yaptırmaya çalışcam fan olayınıda çözdüm biraz fan motoruna bağlı kabloyu kurcaladım fan çalıştı temassızlık var sanırım açıp detaylı bakamadım ama kendim hallederim sanırım sorunu.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Conta ihmale gelmez imkanlar el verir vermez yaptirmakta fayda var :)