škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Garanti Uzatma

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: karopapaz;497670
Aracım 2. el ancak halen garantisi devam ediyor. DSG hakkındaki dedikodular sebebiyle ben de bir takım tedirginlikler yaşıyorum. Bundan dolayı garanti uzatma imkanım olup olmadığını servise sordum ancak bu garanti uzatma işleminin satıştan itibaren ilk 1 ay içinde yapılması gerektiğini belirttiler. fakat DSG'den dolayı garantiyi uzatmak istediğimi ifade edince; "Endişe etmeme gerek olmadığını, eğer tüm bakımlarını serviste yaptırırsanız skoda firmasının MEKATRONİK sisteme özgü olarak İYİNİYET garantisi olduğunu, DSG de oluşacak muhtemel arızaları garanti dolmuş olsa bile İYİNİYET garantisinden karşılayacaklarını" belirttiler.
 Yazılı bir belge olmadığı için ben bu ifadeleri samimi ve ciddi bulmadım :) yorumunuzu bekliyorum

Yaklaşık 1 ay önce garanti uzatımı ile ilgili olarak prosedür tekrar değişti. Geçici bir süre için mi yoksa artık tamamen mi olduğunu bilmiyorum; ancak 18 ay içinde garanti uzatımı halen mümkün. Bayiinin bundan haberi olmayabilir belki. Konuyla ilgili cep telefonuma mesaj gelmişti, hatta foruma konu da açmıştım.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı karopapaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;497709
Yaklaşık 1 ay önce garanti uzatımı ile ilgili olarak prosedür tekrar değişti. Geçici bir süre için mi yoksa artık tamamen mi olduğunu bilmiyorum; ancak 18 ay içinde garanti uzatımı halen mümkün. Bayiinin bundan haberi olmayabilir belki. Konuyla ilgili cep telefonuma mesaj gelmişti, hatta foruma konu da açmıştım.

yarın derhal servise telefon açıp bilgi alacağım. Eğer böyle bir imkan varsa kullanmak istiyorum. Bir arkadaşım ise uzatılmış garantinin mevcut garanti gibi kapsamlı bir garanti olmadığını ve içeriğinin normal garantiden çok daha dar kapsamlı olduğunu belirtmişti. Buna dair bilginizi paylaşırsanız memnun oluruz

Çevrimdışı mersayan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Peki uzatılan garanti ile orijinal garanti aynı mı?
Daha önce Ford C max'ım vardı garantisi 3 yıldı (Superb neden 2 yıl anlamış değilim) uzattım garantiyi ancak hem orijinal garanti gibi kapsamlı değil hem de ek garanti kapsamında birşey yapıldığında %20 müşteriden alınıyor.
Skodanınki hakkında bilgisi olan var mı?

Çevrimdışı tuncay81

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben alırken uzattırdım 2 yıl yani 4 yıl oldu ve sözleşmeyi okudum orijinal garantiden farkı yok.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: karopapaz;497887
yarın derhal servise telefon açıp bilgi alacağım. Eğer böyle bir imkan varsa kullanmak istiyorum. Bir arkadaşım ise uzatılmış garantinin mevcut garanti gibi kapsamlı bir garanti olmadığını ve içeriğinin normal garantiden çok daha dar kapsamlı olduğunu belirtmişti. Buna dair bilginizi paylaşırsanız memnun oluruz

Benim uuzatılmış garantim bitti. Bayağı oluyor yani. Şartlar değişmiş olabilir. Uzatılmış garanti kapsamında turbo değisimi ve bagaj kilit mekanizması değisimi gibi islemler yapılmıştı, parça ve işçilik için bir ücret ödememiştim.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı nilerdal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Garanti yi alirken uzattirdim acaba 2 yil icinde satacak olsam iptal ettirip parayi geri alabilir miyim

Çevrimdışı nilerdal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler aklımda olsun satarsam 1200tl ordan bonus diye

Çevrimdışı drdeniz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yeni aldığınız aracı 2 yıl içinde satmayın bence , hele de skoda gibi değer kaybının çok olduğu araçlarda en az 4-5 yıl binmeli.