škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

spaceback tdı dgs iç plastik aksamda zırıltı

saday · 24 · 6433

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AYKUT20

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu zırıltı artmaya başladı sonuç alan var mı ben 2 gün önce yine götürdüm servise yoğunuz falan dediler aracın kalıp teste tutup parçalarına bakmamız gerek dediler 15.000 bakımı var yakında o zman baktırcam artık bir daha sonuç alırsak paylasım yaparım

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende baktıramadım vallahi, ama eminim ön konsoldaki havalandırma ızgaralarının içinden geliyor, iyice dinledim dün, özellikle aracın içi soğukken ve motor rolantide titreşim verince yapıyor, bir de tırtıklı bir şeyin üstünden geçerken yapıyor.

Çevrimdışı AYKUT20

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynen o kadar piskopata bağladım ki araç soğukken tam 1100 devir rölantide yapıyo onu bile ölçtüm yani ama bir türlü çözemedim

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçenlerde servise gittim, usta ile tecrübeye çıktık sesi dinledi önce biraz naz yapti , fazla bişey yok , plastik sogukken yapar falan dedi , usta yaşça benden küçük olduğundan hadi abisi şuna bir bak dedim, o da aldı servise 1-1,5 saat sonra getirdiler aracı, tüm olası ses gelecek yerlere izolasyon sardik dedi , aldım arabayı pek inanmadım yaptıklarına çıktım yola birde ne göreyim ses yok, o günden beri tık yok arabada çok şükür.

Çevrimdışı AYKUT20

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: saday;501764
Geçenlerde servise gittim, usta ile tecrübeye çıktık sesi dinledi önce biraz naz yapti , fazla bişey yok , plastik sogukken yapar falan dedi , usta yaşça benden küçük olduğundan hadi abisi şuna bir bak dedim, o da aldı servise 1-1,5 saat sonra getirdiler aracı, tüm olası ses gelecek yerlere izolasyon sardik dedi , aldım arabayı pek inanmadım yaptıklarına çıktım yola birde ne göreyim ses yok, o günden beri tık yok arabada çok şükür.

Aynı mutluluğu ben de yaşamak istiyorum şimdi ses kronkileşti hep geliyor bakıma 400 km kaldı direniyorum biraz daha zaman geçsin diye bakımda halledeceklerini söylediler size yaptığı gibi izalasyon dedi ama bakalım tam olarak nereye yapmışlar ayrıntısını aldınız mı

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yok ayrıntı veremediler, bende üzümü yiyip bağını sormadım şimdilik

Çevrimdışı AYKUT20

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bugün 15.000 bakımı yaptırdım. Sese de bakacaklardı baktık dedi izalasyon yaptık dediler ama sadece torpido gözüne basit bi uygulama yapmışlar. Gelirken yine aynı sese devam acayip sinir oldum telefon açtım konuştum nası yaptınız diye getirin bir de beraber test edelim dediler vaktim olmadığından götüremedim bakalım napcaklar?

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda Rapid lerin kapı ve göğus plastikleri (ön kapılar hariç) yumuşak türden değil.

Sert plastik ise bazı devirlerde ve ısı farklarının olduğu zamanlarda genleşme boşluğundan ses yapmakta. Katı plastik arkadan yastıklama yapılsa da yine ses yapar.

Bu sesi önlemek için plastikleri söküp arka klipslerinin plastik yataklarını  kalınlaştırmak ve plastiğin iç  tarafına sesi emen  kaplama yapmak gerekir ki bu da kendi elinizden gelmiyorsa çok zor bir uygulama.

Çevrimdışı mdurmus007

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim aracimda da sol kapının oradan cukurlarda falan acayip ses geliyordu vuruntu gibi servise gitdim teste cikti usta hemen kapi kilit menteşesi dedi azicik yukari kaydirdi sıktı ses falan kesildi .