škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

spaceback tdı dgs iç plastik aksamda zırıltı

saday · 24 · 6450

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracım daha 2800km ama araç içinde sanki sağ kapı tarafından plastik zırıltısı geliyor, özellikle araç düşük devirde motor titreşimi yaptığında ve tırtıklı yolda giderken zırıltı sesi geliyor, sesin yerini tam tespit edemedim ama sanki 2 senelik araç gibi zırıltı yapıyor, bir ara torpido kapağı sandım ama değil, kapı döşemesi yada sağ direk plastik kaplaması arasında bir bölge gibi geldi bana, sizde de böyle bir durum varmı? şimdi servise götürsem orasını burasını söküp daha beter yaparlar diye istemiyorum, nasıl çözerim bir fikri olan varmı?

Çevrimdışı AYKUT20

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı sıkıntı bende de var ve gerçekten çok sinir bozucu torpido kapağı açıkken ses gelmiyo ama kapalıyken geliyor orada bi sıkıntı var

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AYKUT20;493873
Aynı sıkıntı bende de var ve gerçekten çok sinir bozucu torpido kapağı açıkken ses gelmiyo ama kapalıyken geliyor orada bi sıkıntı var

Ben de deneyim bakayım eğer torpido kapağı ise çözüm kolay, değilse ara dur nereden geliyor

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu tip durumlarda yapılacak en iyi şey aracı başkası kullanırken olası ses kaynağını belirlemek için sizin yolcu koltuğunda sürekli birşeyler denemenizdir.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı emirbsaalu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ayni sikinti bende de var. Sag emniyet kemerinin yuvasindan geliyordu. Sessiz sakin surerken tum dikkatini dagitiyor insanin. Bu aralar sol kemerin yuvasindan da gelmeye basladi ara sira. Kemer yukseklik ayariyla oynayinca gidiyor sonra yine geliyor :)

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emirbsaalu;494181
Ayni sikinti bende de var. Sag emniyet kemerinin yuvasindan geliyordu. Sessiz sakin surerken tum dikkatini dagitiyor insanin. Bu aralar sol kemerin yuvasindan da gelmeye basladi ara sira. Kemer yukseklik ayariyla oynayinca gidiyor sonra yine geliyor :)

Evet evet bir de o var ben de aynen dediğin gibi emniyet kemeri direk askısından ben de sol taraftan geliyor ara sıra inceden bir zırıltı oynayınca geçiyor ama sonra yine başlıyor, bu arada diğer zırıltı torpidodanmış , arkadaşın dediği gibi kapağı açık bırakınca olmuyor, bunu kapağa ince conta takarak halledeceğim, sonuç alırsam paylaşırım.

Çevrimdışı AYKUT20

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Geçen gün servise götürdüm teste çıktık bi gelmedi her zaman gelen ses asfalta göre değişiyo bi ara geldi ses duyar gibi oldu polen filtresinin oradaki plastik aksamdandır dedi baktılar sıktılar ama ses yine aynı hatta daha da arttı anlamadım bir türlü siz naptınız çare bulabildiniz mi

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Torpido kapağına bişeyler yaptım ama sanki oradan değil gibi, bir ara iyice dinledim yolcu tarafı üfleme ızgaralarının oralardan bir yerden geliyor gibi, servise götürüp bulmaya çalışacağım bende

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
çok şükür şuanda benimkinde ses yok bir ara emniyet kemerlerinden geliyordu, serviste sprey sıktılar, birde cam fitillerine sıkmışlardı ses kesildi.

Çevrimdışı rapidgen

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu zırıltı gelme tecrübemi anlatayım bir fikir olsun. Dün ilk defa bende tırtıklı yolda zırıltı duydum. Ben sağdan geldiğini iddia ederken eşim inatla soldan diye iddia etti. 15 km boyunca dinleyip keşfetmeye çalışırken sesin gözlük gözündeki gözlüğün sapının zırıltısı olduğunu keşfettik ve düzeltince ses kesildi ;) bilginize

Çevrimdışı rapidy

• YM Remaps / VAG Store
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
aynı sıkıntı bendede var desem özellikle araba çalışırken geliyor gaza basınca kesiliyor ??

Çevrimdışı MRS1461

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bende bu ses olayını yaşadım sağdan bi yerden geliyordu. Gaza yüklenince tıkır tıkır gelen bi ses. Sanki torpido da yada kapı ceplerinde bozuk para bırakırsınız da titreşim alınca çıkan ses gibi. Sanayi de arkadaşımla beraber bakalım dedik. Kendisi dizel enjektör pompa tamir ve bakım işi yapıyor. Yola çıkar çıkmaz enjektörlerin çalışma sesi bu dedi.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda ses konusunda pek başarılı değil. Avrupada kaymak asfaltta sıkıntı olmaz. Bizim buralara adapte olamadı skoda

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim fabiadan da sağ taraftan bir tıkırtı geliyordu torpıdo vs uğrastım durdum inanmayacaksınız ama bildiğiniz o tıkırtı sesi ustam sağolsun daha önce başına gelmiş biner binmez söyledi kaputun fitillerine yağ sürdü ve ses gitti özellikle soğuk havalarda yapar dedi