škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arkadaşa SuperB alalım mı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ykumanda

• Yeni, yenilikçi
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Selamunaleyküm;
 Merhaba arkadaşlar ,
1.6 dizel DSG almak istiyoruz arkadaşıma. Fakat;

-Yakıtı ş.içi ş.dışı nedir?
-Avantajları dezavantajları nedir?
-En sevdiğiniz ve en sevmediğiniz yönleri nedir?  
-Serilik konusu ve çekiş konusu nasıl?
-Var mı kronik bir sıkıntısı?
-Tavsiye eder misiniz_?  

Yardımlarınız ve değerli fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı OnurB

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bence sorduğunuz soruların cevapları forumda zaten vardır. Mevcut konular üzerinden Araçla ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda forumunda bu sorulara olumsuz cevap çıkar mı?:confused::D
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı OnurB

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bence öyle düşünmemek lazım, aracının kusurlarından ve başına gelen sorunlardan bahseden birçok kullanıcı var.

Bu konular bile aracın artılarını ve eksilerini görmeye yeterlidir bence.

Forum üyesi olsakta körü körüne markaya bir bağlılığımız yok sonuçta :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: OnurB;493238
Bence öyle düşünmemek lazım, aracının kusurlarından ve başına gelen sorunlardan bahseden birçok kullanıcı var.

Bu konular bile aracın artılarını ve eksilerini görmeye yeterlidir bence.

Forum üyesi olsakta körü körüne markaya bir bağlılığımız yok sonuçta :)
Elbette fikrine katılıyorum ama bu forumlarda genelde böyledir.istisnalar elbette vardır.Ama ben param olsa passat yerine elbette SÜPERB alırım albenisi daha çok,3 oda bir salon ön ızgarası harika bir görüntüsü var.Birde şu kol gibi:D el freni olmasa,yıl 2015 hala elektrikli yapamadılar gitti.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yapabileceğiniz en iyi şeyi ben size söyleyeyim; araç almak, marka ve modele karar vermek çok önemli bir iştir. Bu nedenle de araştırma süreci -bence- önemli bir süreçtir. Onun için hiç üşenmeyin, girin Superb 2 alt forumuna. Başlıklardan kanaat getirebilirsiniz zaten işinize yarayacak bilgi var mı yok mu ilgili konuda; tek tek bakın. Ancak bu şekilde kesin bir kanaate sahip olabilirsiniz ve daha doğru bir değerlendirme yapabilirsiniz. Biraz uzun, vakit alan, zaman zaman bunaltıcı, gayret gerektiren bir süreç olacaktır, ama emin olun değecektir...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Forumu biraz araştırın derim, tüm cvplar var

çok kısa alarak 0km alacaksanız bekleyin, çünkü kasa değişecek

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlara ilaveten  almayı düşündüğünüz araçlarla mutlaka test sürüşüne çıkın. Teoride iyi görünen araçlar bazen sizin sürüş zevkinize ve beklentilerinize uygun olmayabiliyor.
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2015, 15:27:49 Gönderen: hakan_by »

Çevrimdışı OnurB

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;493247
Elbette fikrine katılıyorum ama bu forumlarda genelde böyledir.istisnalar elbette vardır.Ama ben param olsa passat yerine elbette SÜPERB alırım albenisi daha çok,3 oda bir salon ön ızgarası harika bir görüntüsü var.Birde şu kol gibi:D el freni olmasa,yıl 2015 hala elektrikli yapamadılar gitti.

El freni konusunda malesef bende sizin gibi düşünüyorum. Bu kalitede ve donanıma sahip bir araçın hala eski tip el frenine sahip olması iyi değil.

Benim kısaca eksilerim ;

DSG ile standart gelen F1 Şanzuman kulakçıkları olmaması,
Elektronik el freni olmaması,
Arabamda KESSY olmasına rağmen sustalı standart VAG Grubu anahtarı vermeleri ,
Yan ayanaların çok büyük olması,
Bi-Xenon'da Uzunlarla beraber sarı farların yanması (Kapatılabilirmi bilmiyorum)
Sunroof'un küçük ve konumunun küçük olması.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar..

Çevrimdışı superb75

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
öncelikle ALLAH kaza bela vermesin el firenin dışında bir kusuru yok rahatlıkla binebileceğin gayet donanımlı bir araçtır.:ok:

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alacağınız aracı bir test edin derim. Araçtan beklentileriniz nedir bunlara kafanızda net bir cevap verin. Araç bayağı ağır bir araba 1,6 Motor yeterli bir performans sağlıyor ama kesinlikle iyi değil. Kronik bir sıkıntı araçta hiç görmedim. Şehir içi 7-8 litre şehir dışı 4-5 litre civarlarında. Kötü iyi olarak değil de şu dönemde şu fiyata bundan daha iyisi var mı diye sormak lazım ?

Çevrimdışı zulfikar22

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ogretmensitemiz.com/
En büyük kusur çok büyük olmasından dolayı park sorunu yaşayabiliyorsunuz, onun dışında mükemmel bir araç

Çevrimdışı Burakkayalık

• Vagkolik
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şahsen Passatı almanın direğinden dönmüş biri olarak ;  hemen hemen aynı emsali olan Passat da var fakat onu almak yerine Superb almanızı tavsiye ederim. Amblem takıntısı olanlar var.  Hadi VW ile Skoda aynı mı olur diyenler var,  onlar ambleme para vermeye devam etsin. Işin içinde büyümüş ter dökmüş 20 yıllık VW serviscim Superb önermişti fakat araç çok büyük geldiği için Octavia'dan yana karar kıldık. Pişmanmiyiz aksine çok memnunuz. Octavia bile Passatı yadırgatmıyor bana göre. (şahsi kanaatim)