škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Gündüz farı sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 42RS42

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar bugün benim arabanın  gündüz farının yanmadığını gördüm farın içine bakınca ampul'de yok gibi duruyor. kullanma kılavuzuna göre ise;''gündüz sürüş farlarının yanması için kontak açık ve far şalteri'de 0 konumunda olmalıdır'' bu şartların hepsini yerine getiriyorum ama yanmıyor sizce ne yapmam gerekli?

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gündüz farı var mı ki bize gelenlerde? Kullanım kılavuzunda her şeyi yazıyor ama sizin aracınızda olmayabilir.

Çevrimdışı 42RS42

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;492833
Gündüz farı var mı ki bize gelenlerde? Kullanım kılavuzunda her şeyi yazıyor ama sizin aracınızda olmayabilir.

Öncelikle cevap yazdığınız için çok teşekkür ederim ama benim gördüğüm diğer citigolarda yanıyor.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bolero'dan gündüz farı açılıp kapanabiliyor benimkinde ama sizde Bolero yok tabi. Servis açıp, kapatabiliyordur belki, bi sorun servise. Donanım farkından da olur diyecem. Elegance mı sizin ki?

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sigortalarınızı kontrol edin, sigorta sorunuymuş gibi geliyor. 4 ve 22 nolu sigortalarınızı kontrol edin. Çünkü araçta standart bu özellik.

Eğer sigortanızda sorun yoksa kodlamalayla gündüz farı açılıp kapatılabiliyor. Servise ya da VCDS kablo sahibi bir yere başvurun.

Çevrimdışı 42RS42

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;492891
Sigortalarınızı kontrol edin, sigorta sorunuymuş gibi geliyor. 4 ve 22 nolu sigortalarınızı kontrol edin. Çünkü araçta standart bu özellik.

Eğer sigortanızda sorun yoksa kodlamalayla gündüz farı açılıp kapatılabiliyor. Servise ya da VCDS kablo sahibi bir yere başvurun.

Cevap yazan herkese çok teşekkür ederim ama maalesef kendim bolero gibi bir donanıma sahip olmadığım için oradan açamıyorum. Araç'ta elegance zaten bana'da standart gibi geliyordu sigortalara bakıcağım muhtemelen orasıdır...

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sigortaları kontrol edin ondan da değilse servise danışın o zaman. Elektrik hattıyla ilgili bir şey de olabilir daha önce yanıpta bir anda yanmamaya başladıysa.

Çevrimdışı 42RS42

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;492940
Sigortaları kontrol edin ondan da değilse servise danışın o zaman. Elektrik hattıyla ilgili bir şey de olabilir daha önce yanıpta bir anda yanmamaya başladıysa.

Benim gündüz farları hiç bir zaman yanmıyordu en kısa zamanda sigortaları kontrol edip geri dönücem ama beni esas endişelendiren ampul yok'mu acaba sorusu.:confused:

Çevrimdışı 42RS42

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar;
Dün sigortaları kontrol ettim 22 numarayı bulamadım yeri boştu şimdi ne yapmalıyım?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: 42RS42;493698
Merhaba arkadaşlar;
Dün sigortaları kontrol ettim 22 numarayı bulamadım yeri boştu şimdi ne yapmalıyım?

Tak bir sigorta başka yerden kontrol et  ;)

Çevrimdışı 42RS42

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;493706
Tak bir sigorta başka yerden kontrol et  ;)

Nasıl yani?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Mesela tavan lambasının sigortasını sök, boş olan yere tak, gündüz farın yanacak mı tespit etmiş olursun  ;)

Çevrimdışı 42RS42

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;493734
Mesela tavan lambasının sigortasını sök, boş olan yere tak, gündüz farın yanacak mı tespit etmiş olursun  ;)

Tamam şimdi anladım çok teşekkür ederim en kısa zamanda deneyeceğim:)

Çevrimdışı 42RS42

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar;
Öncelikle cevap yazan herkese çok teşekkür ederim. Bugün servise gittim arabanın gündüz farında ampul yokmuş ampul ve sigorta taktılar şimdi çalışıyor:) ama benimde çok garibime gitti koca fabrika nasıl ampul takmaz yoksa ampullerimi bitmiş diye içimden gülmedim değil...