škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Enjektör Temizleyici Kullanılmalı mı?

kucless · 30 · 11726

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ykumanda

• Yeni, yenilikçi
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kucless;496066
Bildiğim kadarıyla depoda en az 20 tl olmalı. illa deponun tam dolu olmasına gerek yok. Depodaki yakıt miktarına göre  belli ölçeklerde kullanılabiliyormuş.

Würt'ü aradım bu işten anlayan bir çalışanlarının cep numarasını verdiler. Aradım adam eğitimdeymiş mesaj attım. Sonra dönüş yaptı sağolsun, o şekilde yazmıştı. Temizleyici kimyasal olduğu için riske atmamak iyi olur diye düşünüyorum. Bir de dediğiniz yarım boy şişe için olabilir. Çünkü iki tip bunlar biri diğerinin iki katı büyüklükte şişesi.

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ykumanda;496072
Würt'ü aradım bu işten anlayan bir çalışanlarının cep numarasını verdiler. Aradım adam eğitimdeymiş mesaj attım. Sonra dönüş yaptı sağolsun, o şekilde yazmıştı. Temizleyici kimyasal olduğu için riske atmamak iyi olur diye düşünüyorum. Bir de dediğiniz yarım boy şişe için olabilir. Çünkü iki tip bunlar biri diğerinin iki katı büyüklükte şişesi.

Ben de iki farklı boyuttaki şişenin esprisi nedir diye araştırırken böyle bir sonuca varmıştım. Ama eğitimci ne diyorsa o olur.[emoji5]

Çevrimdışı ykumanda

• Yeni, yenilikçi
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;495376
Bir de yararlı kurum - zararlı kurum var. inkılap tarihindeki Yararlı cemiyetler, zararlı cemiyetler gibi.

Kurum nasıl yararlı olur, "geldim buraya bari faydam dokunsun, dur şu performansı az artırayım" mı der, bilemedim. kafamda deli sorular

Allah da seni güldürsün :)

Çevrimdışı adnk55

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar kesinlikle kullanmayın önermiyorum!!! Ustam kullanma dedi ben gittim kaşındım kullandım depo bitti yeni depoyu doldurup 100 km gittim araba yolda kaldı şimdi yarın sökecekler bakalım bizi ne kadarlık bi kazık bekliyor sabah ola hayrola..
Kullanmayın kullanmanıza da gerek yok

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
En iyisi kullanmamak, sabit hızda en az 5-6 saatlik bir uzun yol sürüşü, motorun enjektörünü de, başka yerlerini de kendine getirir diye düşünüyorum...
Her yaz tatilinden sonra 3-4 ay boyunca arabam daha canlı olurdu, çıkarımım bu.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı ykumanda

• Yeni, yenilikçi
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Selamunaleykum,
Araç 1.4tsi 2010 octavia , 3 gün önce;
erzurum-rize
rize-trabzon
trabzon-rize
rize-trabzon
trabzon-erzurum yaptım. :gaz:

Yola çıkmadan Depoda 50 tl yakıt vardı üstüne enjektör temizleyiciyi döküp depoyu tam doldurdum. Normal kullanımda (ort. 98km/h) yaptım o yolu , çeyrek depo kadar yakıtım depoda duruyor daha bitmedi.

Netice:
-Sabah titreyrek çalışma şikayetim son buldu, artık tek kontak ;)
-Gaz tepkimesi sanki biraz arttı gibi
-Sesi değişti sanki arabanın, daha rahat horluyor sanki :)
:gut:
Devamında bakacağız artık ne olacak...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı smyomekatronik

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Würth enjektör temizleyicisini bende kullandım, Hendek'e ilk defa 5.7 lt ortalamayla gittim. Gelirken bagaj dolu geldim onun ortalaması 6.2 lt,  ya yol bilgisayarı kafayı yedi ya da gerçekten katkı işe yaradı.

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yeni konu açmamak için konuyu hortlatıyorum. :) TDI motorda Würth Enjektör temizleyici kullanan oldu mu? Würth'ün 300ml kutuda olan Enjektör Temizleyicisini aldım ama üzerinde 70L mazot için 1 kutu yeterlidir yazıyor. Benim aracın depo 55L ne kadar koymalıyım? Birde TDI motorda yararını yada zararını gören oldu mu?

Çevrimdışı taner_octavia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adnk55;505848
Arkadaşlar kesinlikle kullanmayın önermiyorum!!! Ustam kullanma dedi ben gittim kaşındım kullandım depo bitti yeni depoyu doldurup 100 km gittim araba yolda kaldı şimdi yarın sökecekler bakalım bizi ne kadarlık bi kazık bekliyor sabah ola hayrola..
Kullanmayın kullanmanıza da gerek yok

Arkadasın sonuc ne oldu acaba yazmamıs sorun enjektor teizliyicilerdenmi.
kimine zarar kimine yarar saglıyor sanırım enjektorun durumuna gore kara bi delik :)

Çevrimdışı adnk55

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: taner_octavia;594920
Arkadasın sonuc ne oldu acaba yazmamıs sorun enjektor teizliyicilerdenmi.
kimine zarar kimine yarar saglıyor sanırım enjektorun durumuna gore kara bi delik :)
Maalesef gittiğim usta bi ... anlamıyormuş, enjektör deyip 15 günümü yemiş ti ayrıca beni 4000 tl masrafa sokacaktı, ben başka arayışlara girdim ve çareyi başka bir ilçede buldum ve usta arızayı 30 saniyede nokta atışı ile tespit etti. Tam adını bilmiyorum hava akismetre mı demişti işlevi havayı alıp turboya basıncı çoğaltarak gonderiyormus. 300 tl ye bitti. Gerçi o arabanın üstünden de kaç araba geçti :-) ben burdan ustalara guvenilmeyecegini ogrendim

HUAWEI RIO-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adnk55;594926
Maalesef gittiğim usta bi ... anlamıyormuş, enjektör deyip 15 günümü yemiş ti ayrıca beni 4000 tl masrafa sokacaktı, ben başka arayışlara girdim ve çareyi başka bir ilçede buldum ve usta arızayı 30 saniyede nokta atışı ile tespit etti. Tam adını bilmiyorum hava akismetre mı demişti işlevi havayı alıp turboya basıncı çoğaltarak gonderiyormus. 300 tl ye bitti. Gerçi o arabanın üstünden de kaç araba geçti :-) ben burdan ustalara guvenilmeyecegini ogrendim

Peki hocam aracınızın arızalanma sebebi enjektör temizleyici kullanmanız mı oldu?

Çevrimdışı adnk55

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tamer06;594935
Peki hocam aracınızın arızalanma sebebi enjektör temizleyici kullanmanız mı oldu?
Hayır, ilk gittiğim usta ( eski skoda yetkili, şimdi vw grubu özel servis ) enjektörlerin arızalı deyince ki söktüler pompaciye götürdüler delphin diye bir yer onlarda öyle demişti, bosch pompasıyla götürdüm arızalı olmadığını söyleyip milasta bir usta önerdi, arızalı olan parçanın enjektör temizleyici ile alakası yokmuş

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ykumanda;509053
Selamunaleykum,
Araç 1.4tsi 2010 octavia , 3 gün önce;
erzurum-rize
rize-trabzon
trabzon-rize
rize-trabzon
trabzon-erzurum yaptım. :gaz:

Yola çıkmadan Depoda 50 tl yakıt vardı üstüne enjektör temizleyiciyi döküp depoyu tam doldurdum. Normal kullanımda (ort. 98km/h) yaptım o yolu , çeyrek depo kadar yakıtım depoda duruyor daha bitmedi.

Netice:
-Sabah titreyrek çalışma şikayetim son buldu, artık tek kontak ;)
-Gaz tepkimesi sanki biraz arttı gibi
-Sesi değişti sanki arabanın, daha rahat horluyor sanki :)
:gut:
Devamında bakacağız artık ne olacak...

Hocam hangi marka kullandınız?