škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yeti yag kaçağı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı madalyon006

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
motor üstünde yağ gördüm enjektörlerin orda siyah kapağı sökünce gördük temiz yag sanki balata temizleyiciyle temizledik 1000 km oldu yine hafif var neden olur acaba yag temiz kesinlikle nerden alabilir anlamadım

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sorunu hallettiniz mi murat bey :confused:

Çevrimdışı madalyon006

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hayir halledemedim bi önerinizmi var acaba?

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İyi akşamlar!

Açıkçası önerim yok. Sadece merak ettim. Nerede ise 2 ay olmuş da... Sonucu öğrenirsek forumdaşlar için yararlı olur diye düşündüm.

Servislerdeki teknik(!) elemanlar bazen fazla yağ; yani yağ çubuğundaki üst çentiği aşacak seviyede yağ doldurabiliyorlar. Ancak kartere fazla yağ doldurulmuş olsa bile sızıntı olmaması lazım. Sorun ciddi olabilir; hemen bir ustaya gösterin bence. Neticeyi de foruma yazmayı ihmal etmeyin lütfen :o

Çevrimdışı mzantur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bazen yağ geçen veya taşıyan parçalarda terleme diye tabir edilen ve yağ buharının sebep olduğu yağlanmalar olabiliyor. Benim sağ aksta var mesela ve servise gösterdiğimde yağ eksilmesine sebep olan birşey olmadığını söylediler. Enjektörlerin orada biriken yağ minik bir gölet şeklinde mi yoksa yağ bulaşmış gibi mi duruyor. Mümkünse fotoğraf ekleyin.

Çevrimdışı madalyon006

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sorunu hallettik arkadaşlar.epey bi zamandir beni üzüyodu.skoda ustasi temizledi sorun yok dedi 2000 km sonra enjektörlerin oraya tekrar birikme oldu.ben iyice inceleyince yağ olmadiğina karar verdim bir vw ustasina gittim.önce oda yağ zannetti bunlarin  üstteki  kapak plastik ordan olabilir dedi ama ben mazotta israr edince mazota odaklandi.enjektörlere girişteki plastik siyah iki parçadan terleme tarzi kaçak varmiş plastik parçalari degiştirelim dedik takim halinde satiliyormuş bizde plastikleri kontrol ettik saglam gözüktü pompacidan onlarin sizdirmazlik oringlerini alip değiştirdik 3 gündür sorun yok gibi inşaallah olmazda.ilginize teşekkürler arkadaşlar.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tekrar canınızı sıkmaz inşallah. Açıklama için tşk'ler.