škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Diğer fabıacılara referans olsun diye

jet59 · 25 · 7224

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jet59

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: radnuf;491906
teşekkürler güzel durmuş gerçekten. tam doldurmuş davlumbazları..
 ben taktırmaya gittiğimde 195/60/15 in kış lastiği için geniş olduğunu ve kış lastiğinin biraz daha dar taban olması gerektiğini söylediler. ve 185/60/15 taktılar.. güle güle kullanın. Allah tekerinize taş değirmesin (:

Teşekkürler dostum sende güle güle kullan seninkilerde mantıklı ama benim düşüncem biraz farklıydı alırkrn pişmanmıyım hayır istediğim gibi oldu 195 tabanda idaal dar taban tabiki karda daha iyi ama 195 te zaten çok geniş değil düşün 215 passat ta 205 e 195 e inince tutmayacakmı önemli olan lastiğin hamuru

Çevrimdışı jet59

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;491912
Dikkatli olmak gerek. Arkadasin dedigi gibi lastigin yuvarlanma mesafesi arttigi icin gercek hiz gostergede olandan yuksek olacaktir. Buda hiz radarinda ceza yemenize sebep olacaktir.

Ewt dikkatli olmak lazım bildikten sonra 100le gitceğimiz yerde 90 la gitcez örneğin :) ama varya arabanın konforu barîz arttı bide görünüm olarakta raw4 gibi duruyo maşallah

Çevrimdışı bbygt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bence yanlış yapmışsınız aradaki fark %3 ü geçiyor

bende de aynı arabadan var ben 185/60/15 taktırmıştım aradaki fark daha az

kar kış için tabanın ince olması daha iyi

Çevrimdışı jet59

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bbygt;491921
bence yanlış yapmışsınız aradaki fark %3 ü geçiyor

bende de aynı arabadan var ben 185/60/15 taktırmıştım aradaki fark daha az

kar kış için tabanın ince olması daha iyi

Dostum katılıyorum sanada doğru tespit bende baktım ordan hesapladım ama %+3 sınırda çok geçmiyo zaten dediğim gibi aracın sürüş dînamiklerinide çok etkîlemedi sadece yanağın yükselmesinden ve kış lastiğinin daha yumuşak hamur olmasından dolayı süratliyken makas atma gibi ani manevralardan savurmaması için kaçınmak gerekli bu sîzin 185/60/15 içinde geçerli

Çevrimdışı jet59

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ayrıca 185 in çıkura düşmesiyle 195 in düşmeside bir olmuyo benim hanımda kullanıyor çünkü arabayı bilmem anlatabildimmi :) saygılar.

Çevrimdışı Ghog

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ben hıc begenmedım yanlıs anlamayın kucuk araba bu zaten jeep ne alaka

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
trafikte seyir halinde iken makas atma, ani şerit değiştirme gibi kavramlar, yüksek hız vs hem kendi hem de diğer insanların can güvenliği açısından tehlikelidir ve bunun için de kanunen yasaklanmıştır. lütfen bu gibi hareketlere kalkışıp kimsenin can güvenliğini hiçe saymayalım.
ayrıca tabiki de 60 yanaklı lastikler 55 ebat ve koruma yanaklı lastiklerimizden daha konforludur. hayırlı olsun.

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ayrıca 195-60-15 lastiğin yanak yüksekliği 11,7 cm
          195/55/15                                     10,7 cm +yanak koruma
          185-60-15                                      11,1 cm
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2015, 07:42:57 Gönderen: hunter »

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
araba pamuk gibi olmuştur.. özledim yumuşak arabaya binmeyi.. kasislerde filan hafiften sallanmalar..   :) hayırlı olsun..

Çevrimdışı jet59

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;492394
araba pamuk gibi olmuştur.. özledim yumuşak arabaya binmeyi.. kasislerde filan hafiften sallanmalar..   :) hayırlı olsun..

Sağol dostum aynen dediğin gibi pamuk gibi oldu valla ben çok memnun kaldım