škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

sağ ön kapı sorunu!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sinankalkan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Çok can sıkıcı bir sorunla kaşınızdayım. Aracımın sağ ön kapı kilidinde sorun vardı bi açıyordu bir açmıyordu bazen kilitlemiyordu ama en azından çalışıyordu. Şimdi ise sıkıntı çok daha büyük. Kapı kilitli kaldı ne içerden ne dışardan ne kumandadan ne de oldan açılmıyor yani süper lock devrede iken kilit iptal olduğu için iç koldan da açılmıyor önceden iç koldan açılıyordu ama şimdi tık yok ön tarafa kimse oturamıyor çok can sıkıcı bir durum. Tahminimce elektronik bir sorun var kilide elektrik gelmiyor. Tık yok kapıda. Sorunun çözümüye ilgili bilgisi olan arkadaşlarım varsa paylaşımlarınızı merakla bekliyorum. Servise gitsem hallederler ama kol böreğiyle yolcu ederler. Benim yapabileceğim bişey var mıdır kapı kilitli ve kapalı olduğu için kapı iç döşemeyi sökmek te sıkıntı. Cevaplarnızı bekliyorum saygılar.:confused:

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hay Allah.. Geçmiş olsun. Görünüşe göre kilidin bir ayağı çukurdaymış; "gidici"ymiş yani :o. Sanayiideki ustalara gösterdiniz mi (her ustaya da güvenilmiyor ama...)?

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Anahtarda sıkıntı yok değil mi? Veya konfor beyni sağlamlığı kontrol edilebilir. İşinin ehli bir kilitçi halleder.

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam kapıyı anahtarla kilitleyip tekrar açın , birde sol kapı kumandasından sağ kapının kapı kolunu asıldıktan sonra kilitleyip tekrar açın  kilidi açması lazım ...

Çevrimdışı sinankalkan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: laswidow;491392
hocam kapıyı anahtarla kilitleyip tekrar açın , birde sol kapı kumandasından sağ kapının kapı kolunu asıldıktan sonra kilitleyip tekrar açın  kilidi açması lazım ...

Denedim herşeyi denedim tık yok kapıda çıldırıciiim [emoji35] merkezi kilit Çalışıyor sağ ön kapı haricinde hiç bi sıkıntı yok bi tek o çalışmıyor.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benimde sag arka kapi kafaya gore calisiyor umarim sizinki gibi olmaz sonu. Takipteyim

Çevrimdışı ik1358

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benimde sol arka kapı aynısını yaptı vura vura bi şekilde açtık sonra soketini çıkarttık manuel durumda. bana usta bunun kiliti değişecek dedi ve 180 lira istedi bende yaptırmadım .

Çevrimdışı sinankalkan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sonuç olarak kapının kilidi değişti. Sıfır kilit sordum orjinaline 485 lira dediler dudaklarım uçukladı :ban: Sıfırının yan sanayisine 200 lira dediler. Skoda çıkacısından temiz sağlam bi çıkma kilit aldım 180 liraya tabi kredi kartıyla ödeyince kdv dahil 120 lira da işçilik aldılar 300 liraya patladı bana ama şıkır şıkır oldu kafam rahat en azından :gaz::gaz::gaz: