škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni araç seçimi (SuperB 508 Mondeo Passat)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emre Y.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar değerli abilerim 2012 superb'den sonra bmw(e46-e90) peugeot(expert tepee) araçlara aldım fakat pekte hoşladığım söylenemez tekrardan araç alma arifesindeyim aklımdaki araçları şöyle sıralayım size;

1-Mondeo 2011-.... 1.6/2.0TDCİ 50-60 bin tl arası (Titanium-Selective paketleri)
2-Pug 508 2011-.... 1.6/2.0HDİ Otomatik 55-65 bin tl arası (Active-Allure)
3-Passat 2011-..... 1.6TDİ 55-65 arası (Comfortline *Zaten highline cok para :)
4-SuperB 2013-.... 1.6TDİ 70- 85 arası DSG (Elegance+Prestij pak.)
***Ekstra tercihiniz varsa onu da düşünürüm.

Yukarıda saydığım araçları bu fiyat aralığında bulabiliyorum hepsi 100bine gelmemiş hasarı 1 2 parça boya veya değişen olan kayıtsız araçlar
(70 bine manuel 2değişen 77 bine Dsg 1 değişen 3bintl hasar kayıtlı 81 bine hatasız ekstra deri koltuklu 2013 SuperBalabiliyorum)

5.Olarak da 2014 0 1.6TDİ DSG Beyaz Elegance+Prestij pak. SuperB 90 bin civarına alabiliyorum.

(Bu araçlara max. 1yıl binebilirim/2015 geldi, 2014 0 araç almak mantıklı mı yada 2015 de çok zam gelir mi mesela 2015 93e alsam pek sorun değil)

Siz benim yerimde olsanız neyi tercih ederdiniz? 0 superB derseniz 1 2 gün içinde almalıyım.

Beni bu kargaşadan kurtaracak tüm abilerime kardeşlerime teşekkurler.:ok:

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence 1 yıl binilecekse, sıfır araç tercih edilmemeli.
2011 Passat fiyatı ve 2. eli iyi olduğu için olabilir..

Çevrimdışı Emre Y.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;490966
Bence 1 yıl binilecekse, sıfır araç tercih edilmemeli.
2011 Passat fiyatı ve 2. eli iyi olduğu için olabilir..

Akif Hocam passat 2.el açısından bana da mantıklı geliyor ama şimdi b8 çıktı b7lerin yüzüne bakarlar mı b8ler yaygınlaşınca ortada kalırmıyım.Birde comfortline donanım diğerlerine nazaran eksik gibi gözüküyor gozume

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Passat her zaman passattır ;) bence de 1 yıl için passat alınır.

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Emre Y.;490968
Akif Hocam passat 2.el açısından bana da mantıklı geliyor ama şimdi b8 çıktı b7lerin yüzüne bakarlar mı b8ler yaygınlaşınca ortada kalırmıyım.Birde comfortline donanım diğerlerine nazaran eksik gibi gözüküyor gozume

Şu aralar B7 Passat piyasası gerçekten sıkıntıda 2012 model siyah sunrooflu aracı 62000 e verecektik 1 aydan fazla ilanda kaldı arayan olmadı bizde satmaktan vazgeçtik belki aramamalarının nedeni sol arka kapı değişmişti ancak kesinlikle araç vurması değil belediyenin azizliği idi yokuş başına koydukları çöp konteynerinin kayıp gelip vurmasından idi ama kimseye meramımızı anlatamadık bizde ilandan çektik :) Belki yeni kasalar çıkıp 2015 e girince piyasa eski halini alır. Ancak az binilecekse passat passattır 2. eli doğru zamanda satışa koyarsan her zaman vardır

Çevrimdışı Emre Y.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sahibindende biraz araştırmalarım sonucu şu aracı buldum açıkçası buda pek hoşuma gitmiş değil ki dizeller hep hasar kayıtlı 70li rakamlara cıkıyor 2011ler
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-okan-otomotiv-2011-passat-1.6-tdi-50-kmde-bluemot-comf-full-194353918/detay

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Passat B7 kasa bence çok takoz gibi bir araba. Bence o kasaya para verilmez. 508 almayı düşünüyorsanız kesinlikle otomatik almayın pişman olursunuz. Mondeo hakkında pek bilgim yok. Superb DSG en iyi tercih olur.

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurdemirel;490993
Passat B7 kasa bence çok takoz gibi bir araba. Bence o kasaya para verilmez. 508 almayı düşünüyorsanız kesinlikle otomatik almayın pişman olursunuz. Mondeo hakkında pek bilgim yok. Superb DSG en iyi tercih olur.

DSG'nin sorunlarını bile bile niye tavsiye ediyorsunuz ? DSG'den uzak durun

Çevrimdışı Emre Y.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veracocha;490997

Dsg kimine göre iyi kimine göre kötü yığılma yapan tork konvertörlü yerine dsg kulaga tabı daha hos geliyor 6ileri dsg de pek bi sıkıntı yok 7 ileride dikkatli kullanılırsa sıkıntı cıkmıyor.Çıkan sorun genellikle standart mekatronik sorunu(Allah kimsenın başına getirmesin 10 binli rakamlardan bahsediyorlar)Garantisi varsa sıkıntı yok :D

***0 superB şansımızı geçirdik ne yazıkki.Diğer araçları takip etmeye devam

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1-Mondeo kasa yenileyecek gerek yok.
2- Pug ikinci elde çok değer kaybettirir. Passat formunda bir arkadaş 0km aldığı 508 in 1 sen sonra her tarafından tıkırtılar gelmesinden şikayetçi idi
3- Passat B7 sevmediğim bir araç. Ama Passat olduğu için 2. elde satılır bence, özellikle diğer saydığınız alternatiflere göre. B8 B7 değerini çok da düşürmez. Çünkü  b8 in highline donanımı dışında donanımları cidden çok boş. İnsanlar B8 comfort ve trend yerine B7 lere yöneliyor.

Bu araçlar arasında bence en matıklısı SuperB.

Tabii bana kalırsa max 1 yıl binelecek araçlar için bu paraları vermezdim.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
passatın highline ı superb e yaklaşmıyor mu fiyat oalrak? passat tercih ederdim 1 yıl sonra satılacaksa.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1 yıl sonra satılmayacaksa 0 passat alın 1.6 tdı manuel comfort.En mantıklı seçim olur.Yüzü eskimez, min. değer kaybı olur.Az yakar, tatmin eder.Şu an piyasada ki tüm d sınıfı araçların 508 ve passat hariç kasa değiştirecek.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
B8 comfortline için biraz beklemek lazım.

Comfortline şimdiki hali ile oldukça boş. Full Led farı geçtim, bi-xenon bile yok üzerinde. Ve bu konu nedeniyle Doğuş'a acaip şikayet var.  Çünkü diğer tüm ülkelerde comfort a bi-xenon veya full led opsiyonu eklenebiliyor.

Doğuş bir klasik olarak elindeki hazır araçlar bittiğinde, comfotline ı, highline a yaklaştıracak opsiyonları getirecektir.

ama yine söylüyorum, 1 yıl binmek için şahsen o paraları vermem çünkü satarken illa ki bir değer kaybı olacaktır. Daha orta halli ama iş görür 2.el alıp yoluma bakardım. En azından satarkenki değer kaybı beni üzmezdi

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veracocha;490997

Siz almayın o zaman DSG. DSG sorun çıkaracak diye düşünerek araba almasa bu millet VW en çok satanların ilk sırasında olmazdı.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öyle diyorsunuz ama;

Passat B8 alırken babam çok istemesine rağmen ısrarla DSG den vaz geçirip manuel aldırdım. Dün B8'i DSG li olan bir arkadaşı şanzıman arızası yaşamış. Araç şimdi serviste, komple DSG değişecek garantiden.

Her ne olursa olsun DSG nin sorun çıkarma ihtimali var.