škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Roomster alacağım ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı baddal91

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dostlar merhabalar . Bir roomster alıp aranıza katılmayı düşünüyorum :) Öncelikle bu arabalarda hız sabitleyici varmıdır ? bir de uzun yolda 150 160 falan rahat yaparmıyım ?  bütçem nedeniyle ikinci el alabilrim.Arabalardan  hiiçç mi hiç anlamam anca binerim :) 3 seçeneğim var.Sizce hangisini almam daha mantıklı ? Gerekçeleriyle yazarsanız sevinirim :) Teşekkürler  :)
1) 1.2 panaroma 42000 km de 26500 tl  2008 model
2) 1.4 panaroma 77 000 km de  25500 tl  2008 model
3) 1.4 tdı  style 113000 km de 25000 tl   2007 model    
   ilan fiyatları bunlar :)

Çevrimdışı mr.karahan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.4 panorama lpg&benzin kullanıyorum 1 yılı geçtim 35000 km yol yaptım... Hız sabitleyiciyi kendim taktırdım... 180'i Gördüm Sadece merakımdan otobanda...Neden roomster? geniş, eğlenceli sağlam ,abi koltukların tek tek çıkması bile süper bişi..Ve o bir skoda

Aynı arabaya Logosu audi olsa en az 50.000 ww olsa en az 35000 öderdin...

Çevrimdışı baddal91

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle katiliyorum.Anladim üstadim :) 1.4 benzinli al diyosun :)  peki ortalama fiyat normal midir ? Kazik yemeyelim :)

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Roomsterlarda çok taksiden çıkma var. motor ve şase nosunu ruhsattan kontrol et, o numara ile sorgula, plaka ile değil.

Çevrimdışı baddal91

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
peki üstadım sizce hangisini almalıyım ?

Çevrimdışı mr.karahan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
valla benim bildiğim benim kullandığım.. 14 benzinli... km fiyatta uygun bence pazarlığını et mutlaka baktır. sorgula ona göre kararını ver...
Rommsterle ilgili aklında hiç tereddüt olmasın.

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baddal91;489914
Dostlar merhabalar . Bir roomster alıp aranıza katılmayı düşünüyorum :) Öncelikle bu arabalarda hız sabitleyici varmıdır ? bir de uzun yolda 150 160 falan rahat yaparmıyım ? bütçem nedeniyle ikinci el alabilrim.Arabalardan hiiçç mi hiç anlamam anca binerim :) 3 seçeneğim var.Sizce hangisini almam daha mantıklı ? Gerekçeleriyle yazarsanız sevinirim :) Teşekkürler :)
1) 1.2 panaroma 42000 km de 26500 tl 2008 model
2) 1.4 panaroma 77 000 km de 25500 tl 2008 model
3) 1.4 tdı style 113000 km de 25000 tl 2007 model
ilan fiyatları bunlar :)

şubat ayında 1.2 style panaroma 2011 model 24000 km de 28000 tl ye almıştım. şu anda 35000 km civarı oldu. max hız 170 i gördüm. 120-140 arası çabuk çıkmasına rağmen 170 i baya uzun mesafede ancak görebildim.:gaz:

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 tdi , km doğruysa iyi, ancak nedense güven vermedi, çünkü fiyatı düşük.

diğerlerine fiyat normal. aracı görmeden konuşmak zor.

Çevrimdışı superbeetle

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,hoş geldiniz. Geçenlerde 1.4 benzinli roomster- panorama almıştım. Donanım olarak beni tatmin etmişti. Ancak performans olarak beni mutlu etmedi. Rampalardaki çekişini yeterli bulmadım. Ve aldıktan 5.gün sonra sattım. Size o kısa içersindeki tecrübelerimi aktarayım. Şehir içinde sürüşü keyif veriyor. Otobanda biraz ağır kalmasına rağmen yol tutuşu başarılı. Örneğin; 1.5 dci symbol ile karşılaştırdığımda symbol'ün bana araba olmadığını çok açıkça söyledi;) Yakıt tüketimi km'de 40-45 krş arası... Son olarak diyeceklerim; Performans arıyorsan 1.6 benzinliyi tercih etmeni öneririm. Ha? 1.4 benzinli aldığında pişman olmazsın. Ama aşırı bir performans bekleme. Akfit olarak kullanacaksanda LPG şart;) Ya da benim gibi düşük km dizel için pusuda bekleyeceksin: ) Hayırlısı olsun hakkınızda.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: superbeetle;490181
Merhaba,hoş geldiniz. Geçenlerde 1.4 benzinli roomster- panorama almıştım. Donanım olarak beni tatmin etmişti. Ancak performans olarak beni mutlu etmedi. Rampalardaki çekişini yeterli bulmadım. Ve aldıktan 5.gün sonra sattım. Size o kısa içersindeki tecrübelerimi aktarayım. Şehir içinde sürüşü keyif veriyor. Otobanda biraz ağır kalmasına rağmen yol tutuşu başarılı. Örneğin; 1.5 dci symbol ile karşılaştırdığımda symbol'ün bana araba olmadığını çok açıkça söyledi;) Yakıt tüketimi km'de 40-45 krş arası... Son olarak diyeceklerim; Performans arıyorsan 1.6 benzinliyi tercih etmeni öneririm. Ha? 1.4 benzinli aldığında pişman olmazsın. Ama aşırı bir performans bekleme. Akfit olarak kullanacaksanda LPG şart;) Ya da benim gibi düşük km dizel için pusuda bekleyeceksin: ) Hayırlısı olsun hakkınızda.

güzel özetlemişsiniz.. ben de de 50 bin km de, 1,4 benzinli  2009 model en baz olanı var,, ya ben arabaya alıştım , ya da araba rahatladı şu an da eski şikayetlerim yok...
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
wv 1.4 lt. 85 bg motorunda rampada bayılma problemi tüm modellerde aynı seat ibiza vardı bende rampada ağlıyordum ama düz yolda uçak gibiydi. şimdiki 1.2 lt 12v 70 bg roomster düz yolda hız yapamıyor ama rampa performansı beni tatmin ediyor.

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 tdı comfort 80 hp bul , chip le. 200 km hızı görebilirsin..

Çevrimdışı erkan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Real81;491263
1.4 tdı comfort 80 hp bul , chip le. 200 km hızı görebilirsin..

ben de 1,4 85hp 16v aldım 21000km de. buna da chipleme olayı oluyor mu ve nerde kaca yaptırdın?

Çevrimdışı erkan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ayrıca roomy alacak konu sahibi arkadasım sen alabildin mi?