škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araç Tavsiyesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nrcnft

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ocağınıza düştüm :) yardım edin.
Arkadaşlar aracına göre en fazla 60 bin lira civarlarında araç bakıyorum. Bakmadık araç koymadım. i30 baktım çok yakıyor dediler.
Focus3 baktım içi dar geldi.
Yeni 1.6 astra çok pahalı.
Yeni octavia çok güzel çok pahalı.
1.2 en boş versiyonunu anca alabiliyorum
2 tane çocuk var birisi 1.5 diğeri 1 aylık.
2011 octavia bir önceki kasa olanından mı yoksa focus 3 mü alayım karar veremedim
Yılda 15bin km yaparım dizel olması taraftarıyım.
1.2 tsı en boş octavia cam tavanlı mavi renk almayı kafa koydum ona da fiyat vermiyorlar. 2. elde de yok.
Sizce ne yapmalıyım arkadaşlar ne alalım biz.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Ben de benzer durumda düşünürken Astra 1.3 dizel cosmo aldım. İkinci elde çok seçenek mevcut, hele ki bu aylar araba almak için daha güzel. Manuel alacaksanız i30 fazla yakmaz, ş.içi 6 litre ş.dışı 4,5 litre rahatlıkla yakalanır. Astranın 1.6 dizel ikinci eli 60'tan başlıyor. i30 ise 2 yaşında style olanları 50 gibi alınır. Astra 1.3 de 50 gibi alınabilir. Octavia 1.2 ikinci elde yine uygun fiyata alınabilir. Temiz bi tane bulursanız hepsi de mutlu eder bence.

Çevrimdışı nrcnft

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;489589
Ben de benzer durumda düşünürken Astra 1.3 dizel cosmo aldım. İkinci elde çok seçenek mevcut, hele ki bu aylar araba almak için daha güzel. Manuel alacaksanız i30 fazla yakmaz, ş.içi 6 litre ş.dışı 4,5 litre rahatlıkla yakalanır. Astranın 1.6 dizel ikinci eli 60'tan başlıyor. i30 ise 2 yaşında style olanları 50 gibi alınır. Astra 1.3 de 50 gibi alınabilir. Octavia 1.2 ikinci elde yine uygun fiyata alınabilir. Temiz bi tane bulursanız hepsi de mutlu eder bence.

Hocam şu anda 2008 model sedan sunroflu ve gayet güzel bir astram var :) Ama bir tık daha geniş bir araç yüksek modelli bir şey arıyorum. Şu anda şehir içi yol bilgisayarımda 5.1 değeri varken 6 olması biraz koyar gibi :) Bir önceki kasa octavia alıp Rs moduna sokmak gibi bir düşüncem var. İ30 sadece çok yaktığı için elendi. Ama şehir içi 6 verisi nasıl bir şehir içi oda önemli benim kullandığım şehir içi pek dur kalk yok açıkçası yani istanbul da 6 ise izmirde 5.4 lere iner sanırım.
Hyundai elit dizel otomatik 52 binlerde var.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2008 sedan astraya binmeye devam edin bence. Hem gayet guzel demissiniz 3-4 yas genclesme icin masraf yapmaniza gerek yok. Bir tik genislik icin cok para.  Hele piyasa cok yukselmisken. Elinizdeki parayi altina falan cevirin. Piyasada nakit para yok bilesiniz herkes alacaginin pesinde dolanip duruyor. Allah cocuklariniza saglik versin

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
o zaman daha genişi zor :) j kasa daha dar içten mesela. Saydığınız araçlardan bir tek octaviada iç hacim ferah, o da bindiğiniz araçtan pek fazla değil. İ30 dizel otomatik ise direk out :) manuelse alınır. Siz 1.3 dizelle 5.1 yakabiliyorsanız (ki benim şu an 6.7 gösteriyor) i30 manuel ile de 5.5-5.7 falan yakabilirsiniz. Öte yandan 1.3 dizelden sonra 1.6 crdi uçak gibi gelir tavsiye ederim. Octavia a5 makyajlı kasa da alınabilir.

Çevrimdışı nrcnft

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;489616
o zaman daha genişi zor :) j kasa daha dar içten mesela. Saydığınız araçlardan bir tek octaviada iç hacim ferah, o da bindiğiniz araçtan pek fazla değil. İ30 dizel otomatik ise direk out :) manuelse alınır. Siz 1.3 dizelle 5.1 yakabiliyorsanız (ki benim şu an 6.7 gösteriyor) i30 manuel ile de 5.5-5.7 falan yakabilirsiniz. Öte yandan 1.3 dizelden sonra 1.6 crdi uçak gibi gelir tavsiye ederim. Octavia a5 makyajlı kasa da alınabilir.
1.6 dizel focustan sonra buna gecincede kagni gibi geldi :) ama alistim gaza asilinca sorun yok

Çevrimdışı nrcnft

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;489601
2008 sedan astraya binmeye devam edin bence. Hem gayet guzel demissiniz 3-4 yas genclesme icin masraf yapmaniza gerek yok. Bir tik genislik icin cok para.  Hele piyasa cok yukselmisken. Elinizdeki parayi altina falan cevirin. Piyasada nakit para yok bilesiniz herkes alacaginin pesinde dolanip duruyor. Allah cocuklariniza saglik versin
Zaten bende duzgun bisey bulamiyorum. Aslinda aracida para biriktirmek icin satiyorum. Botcla alcam cunku.