škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Araç- Seat İbiza

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eveet, 10 Ekimde aldığımız İbizanın konusunu açmak bugüne nasip oldu. Öncelikle araç İbiza Reference (Baz model) 1.4 85bg. 21 kmde LPG bağladı. Şuanda 5.000 oldu. İzlenimlerimi ve artı eksilerini paylaşayım. İzlenimlerim, yol tutuşu hemen hemen aynı Fabia ile. Amortisorler sert biraz. Koltuklar kumaş, Fabia'da dikişliydi, bel destekleri zayıf koltuktan kayabilir insan. Onun haricinde yakıt 20 kuruş km bazında. Kapaklara hala ısınamadım, her an düşecek gibi. Ama arkadan asi bir görünüşü var. Ha, yedek anahtar plastik, kumandasız, diğeri sustalı. O kötü bence. Ama tam F/P aracı.

Artıları:
-Hb, park alanı kolay
-Sis varı ve corner özelliği var
-Aux girişi var
-Yolcu tarafında bile tek tuşla cam açma ve kapama var.
-Ön koltukta yükseklik ayarı var
-Ön mesafesi çok geniş
-Daha az ses alıyor (Bana göre)
-Kumandadan ses kontrolu var.
-Baz ver.bile Abs, Esc, Lastik basıncı,Hill Holder standart
-Motoru ufacık yav, hala alışamadım :D
-En önemlisi 33,500'e 0 araç aldık. Ki pek çok kişi o paraya 2006-2009 C seg.araç alınabilir diye düşünüyor. Ama biz alınca canını çıkarana kadar bineriz :) Ama onlar zaten ölmüş oluyor.

Gelelim Eksilere:
-Kapak jant ve dar lastik
-Hb Stepne ile çok az yer kalıyor,
-Plakada tek ampul var, bana biraz saçma geliyor.
-Gündüz farı yok
-Arkalar manuel, gerçi Fabişte öyleydi,
-2 Airbag var.
-Arka camlar çok ufak
-Yb yok
-Arka diz mesafesı dar biraz daha
-Arka cepler yok
-Ayna kapakları ve kapı kolları siyah
Biliyorum eksiler çok ama boşline yapacak birşey yok :) Sömestr'dan sonra yavaş yavaş toplayacağız.  Fotolar cep telefonundan çekildi. Prof.kamera bende olmadıği için...

Buda Fabişin son fotoğrafı :(

Ha bu arada, plakanın üzerinde 1 cm kadaf bir boya kalkması var, taş çarpmış ne yapabiliriz, altan siyahlık belli oluyor.

Çevrimdışı nerosan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun kazasız cezasız kullanman dileğimle..

Çevrimdışı kace

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun kazasız belasız Allah tadını aldırsın ileri doğru bende eşime almayı düşünüyorum

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun, ne olursa olsun, sıfır, sıfırdır, bu arabayı alsam arka camları ve yol bilgisayarını arardım, aktif sisler, lastik basınç, hilhold, esp, kol kumd .müzik sistemi harika...yol bilgisayarı obd2 ile halloluyor, jant kolay zaten, 2. anahtara gerek yok ama 50-100 arasına o da kolay...kazasız cezasız...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Hayırlı olsun, janttan sonra çok değişir, bi de kapı kolları boyanınca (ya da krom kaplama daha doğru olur) ama acelesi yok ;)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nerosan;485908
Hayırlı olsun kazasız cezasız kullanman dileğimle..

Tesekkürler :)

Alıntı yapılan: kace;485909
hayırlı olsun kazasız belasız Allah tadını aldırsın ileri doğru bende eşime almayı düşünüyorum

Teşekkürler.

Alıntı yapılan: Engin E.;485910
Hayırlı olsun, ne olursa olsun, sıfır, sıfırdır, bu arabayı alsam arka camları ve yol bilgisayarını arardım, aktif sisler, lastik basınç, hilhold, esp, kol kumd .müzik sistemi harika...yol bilgisayarı obd2 ile halloluyor, jant kolay zaten, 2. anahtara gerek yok ama 50-100 arasına o da kolay...kazasız cezasız...

Anaa, kodlama ile oluyor muymus? Zaten arkayı kullanan yok. Sırf o yüzden 5.000 vermek mantıksız bence.

Alıntı yapılan: turker;485913
Hayırlı olsun, janttan sonra çok değişir, bi de kapı kolları boyanınca (ya da krom kaplama daha doğru olur) ama acelesi yok ;)

Sağol abi, kolları ellemem belki, hoş duruyor ama aynalar boyanacak.

Alıntı yapılan: Esariipek;485914
Hayırlı olsun 3 oldu ibizacı

Teşekkürler, o kadar oldumu yahu :D

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kodlama değil, 2 seçenek var;
1- obd2 soketine bağlanan, 1 metre kablo ucunda tuşlu, ekranlı cihazlar var, çin sitelerinde, ebayda falan,
2- obd2 bluetoothlu adaptör alıyorsun ama iphone,  (veya ipad, ipod) veya androidi önceden karar vererek, sonra cihazına appstore ya da and marketten applikasyon indiriyorsun (torque, vb...)
3- yol bilgisayarından bile göremeyeceğin dataları görüyorsun (motor devir, su sıcaklığı, gaz miktarı, sensör bilgileri, arıza görme ve reset, vs...)
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;485921
kodlama değil, 2 seçenek var;
1- obd2 soketine bağlanan, 1 metre kablo ucunda tuşlu, ekranlı cihazlar var, çin sitelerinde, ebayda falan,
2- obd2 bluetoothlu adaptör alıyorsun ama iphone,  (veya ipad, ipod) veya androidi önceden karar vererek, sonra cihazına appstore ya da and marketten applikasyon indiriyorsun (torque, vb...)
3- yol bilgisayarından bile göremeyeceğin dataları görüyorsun (motor devir, su sıcaklığı, gaz miktarı, sensör bilgileri, arıza görme ve reset, vs...)

Ha, onu biliyorum abi. Kısmet olursa pederin müşteri Çin'den getirtecek yaza doğru

Çevrimdışı ankara

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Zaman zaman ikinci l araba aramak yerine denesem diyorum.

Keşke şöyle 15-20 bin filan sıfır faiz kampanyası yapsalar.

Çevrimdışı cenk emre

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bence ilk etapta çelik jant ile başlarsanız görüntü epey bi değişir. Kazasız ve cezasız sürüşleriniz olsun.