škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yetkili Servisin Azizliği

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
10 gün önce bizim düldülü periyodik bakıma götürdüm. Birkaç gün önce motor yağını kontrol ettiğimde, yağın çok eksik doldurulduğunu gördüm. Ki, yağ çubuğun ucundaki topaç benzeri çıkıntıya kadar ancak geliyordu. Tekrar servise gittim. Hatalarını kabul edip yağ ilave ettiler.

Demem o ki, servisten çıkınca motor yağı seviyesini mutlaka kontrol edin! Hatta bijonların sıkılığını, akü kutup başlarını, hortum kelepçelerini filan da... ;)

Çevrimdışı dr_enver

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda servis sorunu Türkiye nin her yerinde var galiba

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sorun, hemen hemen her markanın servisinde var Enver Bey. 15 senedir araba kullanıyorum. Servislerde o kadar saçma uygulamayla karşılaştım ki!.. Sağdan soldan duyduklarım da cabası. Bahsettiğim skoda servisinin hatasını hemen kabul edip telafi etmesine bile şükrediyorum :o

Çevrimdışı dr_enver

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
şimdiki tüketici kanununa göre isterse yapmasın yen kanunda araç üreticisinin belirlemiş olduğu normlarda bakımını dışarda yaptırsan dahi aracın garantisi bozulmuyor biliyorsunuzdur. bu sebeple servisler biraz daha dikkatli davranmaya çalışıyor.

Çevrimdışı HakanParlar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dr_enver;484382
şimdiki tüketici kanununa göre isterse yapmasın yen kanunda araç üreticisinin belirlemiş olduğu normlarda bakımını dışarda yaptırsan dahi aracın garantisi bozulmuyor biliyorsunuzdur. bu sebeple servisler biraz daha dikkatli davranmaya çalışıyor.
Yani ben aracımın bakımını dışarda servisin standartlarında olacak bir şekilde yaptırabilirim doğru mu anladım? :)

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda servisleri sakat biraz. O yüzden sanayiden şaşmam ;)

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dr_enver;484382
...yen kanunda araç üreticisinin belirlemiş olduğu normlarda bakımını dışarda yaptırsan dahi aracın garantisi bozulmuyor

Hayır, burada bahsettiğiniz değişiklikten haberim yok. Kaynak rica etsek :confused:

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, konuyu açmaktaki esas amacım yetkili olsun, yetkisiz olsun aracınız servisten/tamirden çıkar çıkmaz aklınıza gelen her şeyi (motor yağı, bijonlar, akü, vs.) kontrol etmeniz gerektiğini hatırlatmaktı. Saygılar :ok:

Çevrimdışı dr_enver

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Pazartesi günü kanunu bulup yazarım tek Şart yaptırdığınız işlerin ve Kullandığınız malzemenin ( yağ hava filtresi vs.) faturasını saklamak tabi yağ ve hava filtresi normları üreticinin standartlarında olması Şartı ile

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dr_enver;484406
Pazartesi günü kanunu bulup yazarım tek Şart yaptırdığınız işlerin ve Kullandığınız malzemenin ( yağ hava filtresi vs.) faturasını saklamak tabi yağ ve hava filtresi normları üreticinin standartlarında olması Şartı ile

Merakla bekliyoruz, sağolun.