škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Teşekkürler skoda

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Lions coach

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ve arkadaşlar bildiğiniz üzere passat'ın yeni kasası satılmaya başlandı. Yazık bu insanlara diye düşünüyorum, mercedes,bmw,audi ve skoda... 6yıl prensibini bozmasken, volkswagen 2 yılda bir arabalarını değiştirmeye devam ediyor.
26 ekim günü doğuşa passat almaya gittiğimde yeni kasa ile alakalı bilgi bile vermeden mevcut kasayı satmak istiyorlar ve son derecede ilgisiz aynı zamanda ellerindeki var olanı alıyorsan al almıyorsan başka kapıya tavırları ile burunlarından kıl aldırmıyorlar. Tabii onlarıda yurdumun insanı bu hale getirmiştir eminim. Bu arada, bilen yeni kasa için sözleşmesini yapıp kaporasını bırakıyor.

Bende gidip bildiğin yoldan şaşma mantığı ile skoda bayisine oturup güzelcene superb mi yazdırdım ve on beş günlük bekleme süremin teyidi alıp kafa rahat evime vardım.
Alıcam yeni kasa passatı 2015 in 4. Ay'ı, Allah bilir 2016 nın 5.ay'ında makyaj görecek ve  benim sinirlerim bozacak. Gerekirse 2016 da veririm farkını alırım yeni kasa superb yi bilirimki 2021 e kadar sadece bir makyaj görecek. Saygılarımla

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kardeş moralini bozmam ama 2016 da yeni kasa superb geliyor...

yani makyaj yemez kafam rahat diyorsan 1,5 sene sonra yeni kasa geliyor...

Çevrimdışı Lions coach

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: guvenxoca;484316
kardeş moralini bozmam ama 2016 da yeni kasa superb geliyor...

yani makyaj yemez kafam rahat diyorsan 1,5 sene sonra yeni kasa geliyor...

Eyvallah ağabey, yazdım ya 2016 da veririm farkını diye

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlısı olsun fakat Passa 2005 yılından beri kasa değiştirmedi,sadece 2011 yılında makyajlandı :) 6 yıl aynı kasayla devam edip 3 yıldırda makyajlıyla devam ediyor,yeni kasasının gelmesi artık normal :) SuperB de 2009 yılında çıktı 2012 yılında makyaj gördü 2016 da ise kasa değiştirecek. Yani bu durumda Super B çok daha erken kasa değiştirmiş oluyor :)

Ayrıca ben Skodayı seven bir insanım fakat Audi,Bmw,Mercedes gibi markalardan sonra Skoda biraz tuhaf olmuş,Skoda Volkswagenın himayesindeki,Vw parçalarını kullanarak araç üreten bağımsız olmayan bir markadır,yani Skoda = Vw dir,kasa değişimleri vs tamamen satış stratejilerine bağlı durumlardır..

Konuya dönecek olursak geçen gün öyle bayileri gezdim,inanın şu an piyasada alınacak en mantıklı D sınıfı otomobil Superb. Kim ne derse desin. Mevcut Passattan daha kaliteli,daha geniş,daha donanımlı ve bence daha albenili bir araç,ve aynı donanım aynı motordaki Passattan 17 bin lira daha ucuz. Kesinlikle doğru tercih yapmışsınız,Superb şu durumda rakipsiz bence harika bir araç sınıfında..
« Son Düzenleme: 09 Kasım 2014, 01:21:37 Gönderen: Can »

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun. Skoda, şimdi biraz değişmiş olsa da, bir model 3-5.yılında makyaj yer. 6-7 yıl sonra ise kasa değişir.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Oto firmalarında ki yeni satış stratejidisi tutulsun tutulmasın sürekli yeni model veya makyaj..Ben tanıdığım öyle takıntılı insanlar varki bindiği aracın yeni versiyonu çıktığında hemen onunla takas veya satıp yenisini almak.Öyleki kilometresine baksan bu araba değiştirilmi cinsinden..her yeni model demek en az 5-10 bin tl fark demek..

Çevrimdışı Lions coach

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;484374
Hayırlısı olsun fakat Passa 2005 yılından beri kasa değiştirmedi,sadece 2011 yılında makyajlandı :) 6 yıl aynı kasayla devam edip 3 yıldırda makyajlıyla devam ediyor,yeni kasasının gelmesi artık normal :) SuperB de 2009 yılında çıktı 2012 yılında makyaj gördü 2016 da ise kasa değiştirecek. Yani bu durumda Super B çok daha erken kasa değiştirmiş oluyor :)

Ayrıca ben Skodayı seven bir insanım fakat Audi,Bmw,Mercedes gibi markalardan sonra Skoda biraz tuhaf olmuş,Skoda Volkswagenın himayesindeki,Vw parçalarını kullanarak araç üreten bağımsız olmayan bir markadır,yani Skoda = Vw dir,kasa değişimleri vs tamamen satış stratejilerine bağlı durumlardır..

Konuya dönecek olursak geçen gün öyle bayileri gezdim,inanın şu an piyasada alınacak en mantıklı D sınıfı otomobil Superb. Kim ne derse desin. Mevcut Passattan daha kaliteli,daha geniş,daha donanımlı ve bence daha albenili bir araç,ve aynı donanım aynı motordaki Passattan 17 bin lira daha ucuz. Kesinlikle doğru tercih yapmışsınız,Superb şu durumda rakipsiz bence harika bir araç sınıfında..

Teşekkür ederim sağolun. Yanlız bende eski bir passat sahibi olarak bilgi vermek isterim ki sizlere 2011 yılında piyasaya sürülen b7 , 2005 yılında çıkan b6 'nın makyajlanmış hali değildir, başlı başına yeni kasadır. Tek bir civatası bile diyerine uymaz.:)
Birkaç ay sonra yollarda göreceğimiz b8 içinde malesef aynı şey geçerli malesef. Makyaj filan değil başlı başına yeni kasa araç çıkıyorlar piyasaya. Saygılarımla

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
................................................
« Son Düzenleme: 09 Kasım 2014, 21:56:48 Gönderen: Can »

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;484426
................................................
:syg::syg2::syg2:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı kace

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bence çok mantıklı düşünmüşsünüz yurdum insanının bu marka algısından dolayı biz bu arabalara bu fiyata biniyoruz yoksa daha çok öderdik.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle hayırlı olsun,

Evt skoda da parasına göre daha fazla donanım ve bazen de kalite almanız mümkün. Ama bu durum Skoda yı BMW AUDI kategorisine sokmaz.

Bir 5 serisine binin derim, kapıları kapattığınızda dışarıyla tüm ilişkiniz kesiliyor. Octavia olsun Suberb olsun özellikle rüzgar sesini çok alıyor.

Şimdi aradaki fiyat farkını göstererek o kadar da olsun demeyin. O fiyat farkı zaten aradaki kalite farkını yaratıyor.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;486478
Öncelikle hayırlı olsun,

Evt skoda da parasına göre daha fazla donanım ve bazen de kalite almanız mümkün. Ama bu durum Skoda yı BMW AUDI kategorisine sokmaz.

Bir 5 serisine binin derim, kapıları kapattığınızda dışarıyla tüm ilişkiniz kesiliyor. Octavia olsun Suberb olsun özellikle rüzgar sesini çok alıyor.

Şimdi aradaki fiyat farkını göstererek o kadar da olsun demeyin. O fiyat farkı zaten aradaki kalite farkını yaratıyor.

Aynen. Volvo S80'de de özellikle dikkat etmiştim bayiide, kapıyı kapatınca dış dünyadan izole oluyorsunuz. Benim Superb'de ise dışarıda ne varsa içeride. S80, 5 serisi falan alabilecek bütçem olsa fiyat/performans vs. demeden direkt onları alırdım açıkçası.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...