škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Hk. genel bilgi lütfen.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zekirdek27

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İyi akşamlar.

Fiat bravo 1.6 Mjet(dizel) 105 HP Dynamic plus kullanıyorum.

Rapid 1.2 105 hp Elegance. almayı düşünüyorum.
kullanan arkadaşlardan genel bir bilgi alabilirmiyim.
1-Kronik bir sorunu varmı
2-Yakıt tüketimi nasıl
3-Performans,motora göre nasıl
4-Servis bakımları pahalımı
5-Biz kalabalık bir aileyiz.İç hacim 5 kişilik bir aile için nasıldır.
6-"0" alırken,dikkat etmem gerekenler nelerdir
7-1.2 benzinli ile 1.6 Dizel arasında tork hariç,performans farkı çokmudur.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.
Şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
aynı aracı ben de kullanıyorum, henüz 5000 kmde aracım bir sorunla karşılaşmadım çok şükür, yakıt tüketimi de kullanıma yola bağlı olarak değişmekle birlikte değişiyor benzinli bir araca göre normal diyebilirim, performansı da iyi özellikle de düşük viteslerde beni tatmin ediyor, servis bakımları 400 civarı demişlerdi arka koltuk diz mesafesi inanılmaz iyi ama ortada oturacak üçüncü kişi için çok güzel değil ortadaki şaft için olan çıkıntı rahatsız ediyor biraz ama çok olumsuz gelmiyor bana (arkada ben oturmadığım için :D ), şahsen ben çok km yapmadığım için benzinli araç tercih ettim performans farkını düşünmedim ama mutlaka vardır farkları

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ugur hocam anlatmıs her seyı ama performans olarak bır fark yoktur arabada 175 tor 105 beygır var 1100 kg cıvarında test surusune gıdın anlarsınız ne dedıgımı

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vag grubu araçlarda bulunan motor ister benzinli olsun ister dizel bakım fiyatları aynı. Paşa paşa 400 tlnizi alırız diyorlar :D Geçen hafta ablamın 1.4 atmosferik polosunu yıllık bakıma soktuk 456 tl dediler araya tanıdık sokarak 400 e yaptırdık bizim rapid içinde aynı parayı ödedik. 1.6 TDI ler içinde aynısıymış. Performans konusunda ise benim görüşüm drag yarışı yapmayacaksanız performansı kafi. Bana küçük motor olduğunu sadece ışıklarda kalkışlarda belli ediyor onun haricinde ivmelenmesi falan çok güzel. Bazen ablamın polosunu kullanıyorum o bana bayık geliyor. Tabi siz 1.6 multijetten 1.2 ye geçeceğiniz için biraz hantal gelebilir. Yakıt tüketimi Ankara'da 35 kuruş yakıyorum ama geçen sene kasım ayından ocak ayının ortasına kadar arabayı Gaziantep'te kullandım orada 40-45 kuruştan aşağı indiremedim. Çünkü adım başı trafik lambası ve aynı yerde iki kere kırmızıya yakalanıyordum ve süreleri genelde 60-100 saniye arası. 0 alırken sıkı pazarlığa oturunuz :D

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.facebook.com/cagdasyasambursa
Öncelikle hayırlısı olsun arkadaşım umarım sende bizim gibi kalitenin zirvesine binersin. :) benim aracımin trafiğe çıkış tarihi 10.10.14 araç şu anda 998km oldu kafama takılan 2 3 tane sıkıntı için servise gittim ancak çokta üzerine konuşulacak şeyler değil onu anladım uğur ile cihan hocama direk katılıyorum ilave olarak aracı alırken benim kafamdaki tek soru 1.2 tsi elegance benzini acaba performans konusunda beni üzermi idi ama inan bana ağzın açık kalacak  sadece test et ve turboyu ciğerlerinde hisset... 41 kere maşallah demeden geçmessin. Yakıt konusuda rodaj döneminde olduğum için çok abanamıyorum ancak şehiriçi trafik hergün en az 50 kere dur kak yapmama rağmen 2.depoyu yarıladı yani kaba hesap 1400 km 2 depo 110lt şimdilik rodaj bitince her şey yerine oturunca yakıtın daha da düşeceği kesin durum bu üstad... ve alırken indirim + hediyelere abanın. :) iç genişliğinde hiç sıkıntı yok...

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
evet test sürüşü mutlaka yapın ben 1.2 tsi motor olan test aracı olmadığı için 1.6 tdi dsg olan ile sürüş yapmıştım biraz karambol gibi oldu ama imkan varsa kullanmamazlık yapmayın, turbo motorlu araç olduğundan önceki aracımda 2. vites ile çıktığım yokuşları 3. viteste çıkabilmek çok güzel hızlanması falan :)

Çevrimdışı zekirdek27

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese teşekkürler.
sCumartesi gidip konuşucam bayii ile.Zaten hemen almıycam.Aralık ayını bekliycem.zaten ellerinde yokmuş şimdi.75 lik var dedi.bende 105 istiyorum.oda 2 ay sonra elimizde olur dedi bayi.Ben aralıkta alsam aracı ancak ocak-şubat gibi elimde olur heralde.
Bakalım hayırlısı.O sırada Octavia'ya dönmezsem 2015'e rapid'le gireriz gibi.

Tek arayacağım şey Bravo'nun 290 tork'u olur gibi geliyo. :D

Çevrimdışı zekirdek27

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Araştırdıkca Dizele yöneliyorum.1.6 manuel dizel aklımı çelecek gibi.
Tüketim ve performans yönünden dizel bir adım önde gidiyo şimdilik.
Hayırlısı.

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.facebook.com/cagdasyasambursa
Tabiki rapid elegance 1.6 dizel otomatik çok daha avantajlı ancak aradaki fiyat farkını göz ardı etmemelisiniz... :)
« Son Düzenleme: 04 Kasım 2014, 10:51:55 Gönderen: Redneck1980 »

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hem ''Bravo'' gibi ''C'' segmenti, Hem ''dinamik plus'' donanımlı hem ''1.6 multijet'' dizel arabayı verip, benzinli, ''B'' segmentinde arabaya yönelmeniz bence mantıksız...
Hayırlısı olsun.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı zekirdek27

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;483845
Hem ''Bravo'' gibi ''C'' segmenti, Hem ''dinamik plus'' donanımlı hem ''1.6 multijet'' dizel arabayı verip, benzinli, ''B'' segmentinde arabaya yönelmeniz bence mantıksız...
Hayırlısı olsun.

Haklısınız.Ama aracım artık 197.000 de.Ve ikinci el piyasası çok kötü.Dizel bi araç herhangi bir motor arızasında beni çok üzer.Aslında gönlüm Oktavia'dan yana ama arada baya fiyat farkı var.Tabi bütçeme uygun bir kredi bulursam Oktavia'da düşünebilirim.
Yoksa daha Bravo gibi bir araçla hiç karşılaşmadım kendi segmentinde.Çok kaliteli bir araba.Freemont ve 500'ü saymazsak Fiat'ın en kaliteli arabası.Tabi artık İtalya'da değil Brezilya'da üretilecek.Eski kalitesinde olmaya bilir :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 2010 1.6 multijet 105 HP active plus dualogic vitesli bravo kullandım, kalkış,  ivmelenme, yol tutuş, iç konfor mükemmel bir araba...FIAT  ötesi...
Arabanızın durumunu tabii en iyi siz değerlendirebilirsiniz...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Dızwl alma olasılıgında dızel alın tabıı kı hıcam ancak dızel 1.6 ıle 1.2 tsı nın beygır ve tork gucu aynı tuketım degıl performans arıyorsanız 1.4 tsı alabılırsınız

Çevrimdışı zekirdek27

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 44cihan44;483898
Dızwl alma olasılıgında dızel alın tabıı kı hıcam ancak dızel 1.6 ıle 1.2 tsı nın beygır ve tork gucu aynı tuketım degıl performans arıyorsanız 1.4 tsı alabılırsınız

1.6 veya 1.2,ikisinin de performansı bana yeter.Vergiyi de düşününce 1.2 ağır basıyo ama ben bu sefer Rapid ile Oktavia'nın arasında kaldım.Ama Oktavia ağır basıyo şu anda.

Çevrimdışı zekirdek27

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;483869
Ben 2010 1.6 multijet 105 HP active plus dualogic vitesli bravo kullandım, kalkış,  ivmelenme, yol tutuş, iç konfor mükemmel bir araba...FIAT  ötesi...
Arabanızın durumunu tabii en iyi siz değerlendirebilirsiniz...

Haklısınız.Fiat'ın imajını kurtarabilecek belki de tek araç.Ama Tofaş A.Ş her aracı berbat ettiği gibi Bravo'yu da berbat etti.Hiç yatırım yapmadı.Tıpkı Stilo'ya yaptığı gibi.