škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

VAG-COM Kodlamaları Hakkında Herşey

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Feyzun

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;629077
Aynı modelin ilgili kodunu bulup yapıştırmanız lazım. Adaptasyonda yapılan değişiklikleri tek tek kontrol etmek gerekir. Ayrıca ışıklandırma hataları için 09.Cent.Elect. Long coding bayt 18 deki araç profilini değiştirmiş olabilir misiniz?

orjinal kodu girdigimizde de sorunlar olmasini anlayamdik oda kafa karistirico bir durum adaptasyonda yaptigim butun degisiklikleride duzelttim

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Anormalliğe sebep muhtemel bir hatalı kodlamadır. Benzer bir durumu yaşadığımdan bir kaç ay uğraşmıştım!

Çevrimdışı fiziksel58

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kodiaq kodları ile ilgili bilgisi olan varmı arkadaşlar.
Mesala geri görüş kamerası bağlantısı ile ilgili nasıl bir kodlama yapılmalı.
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2017, 22:38:35 Gönderen: fiziksel58 »

Çevrimdışı Thsin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Skoda Octavia 1.2 TSI Style acacım var. Ali express ten aldığım kodlama ile birçok özelliği açtım ancak aracımda sunroof olmasına rağmen yağmur yağdığında camların ve sunroof un otomatik kapanması kodlamasını çalıştıramadım. Yapmış olduğum araştırmada orjinal kablo olması gerektiğini söyleyen arkadaşlar var. Bu konudaki yorumunuz nedir.

Teşekkürler.

Çevrimdışı resulmarmaris

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba vcds kullanan var mı aramızda? bana bugün aliexpressten geldi,son güncellenmiş olanından aldım. 17.8.0.
Hepşey tamam ok. bağlandık,kod yazıyoruz,kodu da kabul etti onay verdi,ama kayıt etmedi ve sonrasında 'rod file not found' diyor.
Ne yapılması gerektiğini bilen var mı?
Sanırım orjinal yazılım olmadığından birşeylere müdahele etmemiz gerek. Bu sorun ile karşılaşan ve çözebilen var mı acaba? yardımcı olursanız çok sevinirim. Kaldık yarı yolda......araç fabia 2017 style dsg 1.2tsi

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, vagcom kablosu olan ve Aralık 2017 üretimi Octavia 1.0 TSI DSG aracımın kodlaması için yardımcı olabilecek İstanbul Anadolu yakasında bir arkadaş var mı? :)

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
17.1.3 kablom var destekleyip desteklemeyeceğine emin değilim.

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Maalesef ben de emin değilim. 17.1 sürümü 2017 model araçları destekliyor ama benim araç Aralık 2017 olduğu için 2018 model yılı gözüküyor. Desteklememe ihtimali var sanırım.

Çevrimdışı Halis42

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamun aleyküm arkadaşlar 2017 Skoda Octavia Style aracımda interface not found hatası alıyorum nedendir aceba yardım ederseniz sevinirim

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bilgisayarın aygıt yöneticisi->evrensel veri yolu bölümü altında Ross-Tech.. şeklinde kabloyu gördüğünü teyit edin. Görmemiş ya da sorunlu görmüşse sırasıyla kontağı yarım açıp sonra kabloyu takın ondan sonra da açık olan bilgisayarın usb yuvasına takın. Yeni tip bilgisayarlarda usb 2.0 ya da usb 3.x yuvalar olduğundan farklı usb yuvasına takmayı deneyin. Bazı usb ler desteklemiyor olabilir.:dede:

Çevrimdışı skywalker

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba bügün aliexpresten 17.8.0 destekli kablom geldi ancak vcds programında herhangi bir kod değiştirmek istediğimde şöyle bir hata alıyorum Unable to find a .ROD file for EV_DashBoardCJMQBAB 009008 (SK37) ve code accepted yazıyor ancak değişiklik olmuyor.
Aracım 2018 octavia
Acaba benim araca göre kablonun versiyonu mu düşük??
Ayrıca aracın yedegini almak istediğim zamanda belli bir süre sonra program donuyo ve oyle kalıyor.
Bu arada TEST yapınca Port Status: READY, K1: OK, K2: OK, CAN: OK ÇIKIYOR

Yardımcı olursanız sevinirim.
« Son Düzenleme: 08 Nisan 2018, 01:51:14 Gönderen: skywalker »

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Programı açmadan kurulu olduğu klasörde, sağ tuş->özellikler->Güvenlik->Düzenle->Ekle everyone ->Adları denetle->Tamam->Uygula->Tamam ile erişim vererek dene.

Çevrimdışı skywalker

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;635964
Programı açmadan kurulu olduğu klasörde, sağ tuş->özellikler->Güvenlik->Düzenle->Ekle everyone ->Adları denetle->Tamam->Uygula->Tamam ile erişim vererek dene.

Merhaba, dediklerinizi yaptım ancak hala aynı hatayı almaktayım.

Bu arac için eski bir sürüm olabilirmi 17.8.0 versiyonu Aracım 2018 octavia optimal

teşekkürler

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O da olabilir de yazılımdan da kaynaklı olabilir. Bendeki 17.1 kablo da aynı şekilde 2011 model araçta her şey normal, kayıt başarılı dediği halde kaydetmiyordu. Sonrasında bir kaç farklı yazılım gönderen satıcı son gönderdiği 16.8 kablo ile sorunsuz çalışıyor. Kabloda 17.1 yazıyor!? Sizde de benzer sorun olabilir. Öncelikle başka bir araçta deneyip duruma göre sonrasında satıcıya yazıp kendisinden başka bir yazılım isteyebilirsiniz.