škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia a7 piyasasında durum vahim gibi !

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RS DRIVER

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı evilonthemove

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kurban bayramı öncesi 2011 model fabiamı satıp, 2013 model aralık çıkışlı 8.000 kmde yeni corolla aldım.Arabada en ufak bi hata yok.Liste fiyatı 60 bin tl iken 52 bin tl ye aldım aracı.Hadi pazarlık falan derken 57.5 yada 58 e verse bayi yinede 5-6 bin tl ucuza almış oldum.Fikir vermesi açısından söylüyorum.Nette yüksek fiyat çekenlere aldanmamak lazım.Kimse sıfır fiyatına yada 1-2 bin tl aşağısına 2. el almaz.Yada en azından ben almam.

Çevrimdışı alp f.

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
octavia 2. el piyasası bilakis çok iyi. şu an dizel ful otomatik octavia sıfırı 78 civarında ama internette 2. el olanlar 75-77 civarı istiyorlar. hadi pazarlıkla maksimum 2 bin tl insinler. yine de 2. eli çok iyi gidiyor bence. bu yüzden yani 2. eli ile sıfırı arasında fiyat farkı az olduğu için herkes sıfırına yöneliyor. bu hafta aradığım kaç tane bayide ellerinde araç kalmamış.

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bahsettiğiniz ilanlar bilemem ama Türkiye 1.2 motora hala alışamadı. Çok önyargılı bakıyor o yüzden 1.2 motorlu araçlar zor satıyor o yüzden fiyatta düşük oluyor.

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
50 binlik elegance ilanına da baktım şimdi. Kimse aracını sıfırından 25-28bin aşağısın vermez. Vardır bir kusuru. Belki alttan darbesi vardır. Ön tamponun solunda zaten beyaz koli bandı ile tutturmuşlar tamponu :D

Çevrimdışı erkanarican

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
o araba çekme belgeli pertli yani ilanı yeniden düzenlemiş çekme belgeli olduğunu yazmamış bu sefer. yoksa o fiyatı imkanı yok.

Çevrimdışı RS DRIVER

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Üşenmeden yapmış olduğunuz yorumlar için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: Pişman Mustafa;483958
Üşenmeden yapmış olduğunuz yorumlar için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

E artık nick değişikliği talep formu doldurursunuz :p

Çevrimdışı oceanix

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Pişman Mustafa;483673
2014 Mayıs ayında 61.bin tl ye ( o zamanlarda istanbul, kocaeli ve sakarya bölgesindeki bayilerden aldığım en iyi fiyat) sıfır km 1.2 tsi, dsg optimal aracımı satın aldım. Şu günlerde aracımın piyasasını yoklayım dedim 2014 model 12 bin km yapmış aynı aracı adam nette 53'e 55'e ve hatta mesajlaşmam sonucu satamazsam 50'ye kadar bile düşeceğini söylüyor..kazasız belasız değişensiz boyasız, gel her türlü kontrolünü yap servise götür istediğine baktır diye de adam meydan okuyor..şaşırtan bir diğer ilan 1.2 tsi elegance yani benim aracımın ful olanı için araç daha 5 bin km yol yapmış 51.500 fiyat çekmiş..daha arabayı alalı 1 sene olmadan doğru dürüst km bile yapmadan aracın fiyatı kafadan 10 milyar düşüyosa skoda'nın vay haline.. Bu konuda yapacağınız en ufak bir yorum benim için çok değerli..Şimdiden çok teşekkür ederim.

Merhaba;

Bir 51 e verilen 1.2 elegance hasar kayıtlı onu geç.
Diğer 55 yazan da benim yan sokağımdaki galerici.. Arabada bir şey var mı bilmiyorum ama fiyatının olurunu yazmış adam. Ben de metalik boya ile 1.2 TSI optimal DSG yi 62 ye aldım. Ben bunu kaça satarım? anca 55 e satarım. Yoksa Daha üst rakam yazarsam sıfırına yaklaşmış olurum adam benim 10000 deki aracım yerinde 3-5 daha verir gider sıfırını alır? öyle değil mi?

Siz olsanız 62 ye sıfırı varken 58-59 a ikinci el alırmısınız? Ben almam, almadım da. 58 vereceğime gittim 4 daha verdim sıfır aldım, kafam rahat.

Octavia Türkiye'de Skodadan daha çok marka değerine sahip. Eğer kısa zamanda satacaksanız zaten sıfır araba mantıksız. Aracınızın keyfini sürün, ikinci el içinde 10000 TL değer kaybına kendinizi hazırlayın.

Çevrimdışı RS DRIVER

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sahibindende ki son yayınlanan 2014 Octavia 1.2 tsi optimal dsg ilanlarıyla moralim yerine geldi sıkıntı kalmadı şükür :) Teşekkürler herkese.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yayınlanan ilanlara bakarak moraliniz yerine gelecekse bende açayım bi fake ilan :) İşin şakası bu kadar düşüş normal. Bütün araçlarda aynı şey geçerlidir zaten. Aldığı fiyatın aynısını ya da fazlasını yazıp sıra beklemeyin diye açılan ilanlarındaki araçlarında satıldığını zannetmiyorum ben.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2011 de 3400 km de daha kapi naylonlari bile duran aracimi 30 bine aldim ikinci el hemde sahibindende gorup direk bursaya gidip arabayada hic bi sekilde baktirmadan. Aracim 50 bim km oldu Simdi bakiyorum fiyatlara 40 bin civari isteniyor. Ha bende 38 istesem iki gun durmaz gider. Simdi zarardamiyim 3,5 sene binmisim 47 bin km yol yapmisim sanayi yuzu gormemisim yakiti az yakmisim . Hayir kesinlikle bi dunya kardayim skodaliyim mutluyum.

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;484709
2011 de 3400 km de daha kapi naylonlari bile duran aracimi 30 bine aldim ikinci el hemde sahibindende gorup direk bursaya gidip arabayada hic bi sekilde baktirmadan. Aracim 50 bim km oldu Simdi bakiyorum fiyatlara 40 bin civari isteniyor. Ha bende 38 istesem iki gun durmaz gider. Simdi zarardamiyim 3,5 sene binmisim 47 bin km yol yapmisim sanayi yuzu gormemisim yakiti az yakmisim . Hayir kesinlikle bi dunya kardayim skodaliyim mutluyum.

Sizin aracınızın motoru 1.6 102 hp olanlardan mı?

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
herkes yazmış ben de yazayım bari :)
benim araç 2013 model 1,6 TDI DSG üzerinde de aldığımda ek 8 binlik aksesuar vardı ve 76.500 ödedim. şimdi almaya kalksam sıfırı 90 bin lira. ben de kafamda hep 80 bine satarım diye düşünüyordum ki haksız da sayılmam sanırım.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre0884;484711
Sizin aracınızın motoru 1.6 102 hp olanlardan mı?

Evet mpi 102 bg beyaz klasik arka cam otomatigi bile yok.
Zaten bi arabada istedigim klima dort lastik bide sanayi yuzu gostermemesi :-)))))