škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia a7 piyasasında durum vahim gibi !

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RS DRIVER

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2014 Mayıs ayında 61.bin tl ye ( o zamanlarda istanbul, kocaeli ve sakarya bölgesindeki bayilerden aldığım en iyi fiyat) sıfır km 1.2 tsi, dsg optimal aracımı satın aldım. Şu günlerde aracımın piyasasını yoklayım dedim 2014 model 12 bin km yapmış aynı aracı adam nette 53'e 55'e ve hatta mesajlaşmam sonucu satamazsam 50'ye kadar bile düşeceğini söylüyor..kazasız belasız değişensiz boyasız, gel her türlü kontrolünü yap servise götür istediğine baktır diye de adam meydan okuyor..şaşırtan bir diğer ilan 1.2 tsi elegance yani benim aracımın ful olanı için araç daha 5 bin km yol yapmış 51.500 fiyat çekmiş..daha arabayı alalı 1 sene olmadan doğru dürüst km bile yapmadan aracın fiyatı kafadan 10 milyar düşüyosa skoda'nın vay haline.. Bu konuda yapacağınız en ufak bir yorum benim için çok değerli..Şimdiden çok teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2014, 15:10:49 Gönderen: RS DRIVER »

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
51'e elegance DSG veren kişi bi de galeri...

Bence imkansız. Kesin bi bit yeniği var. 50'ye verse, 47'ye falan almış olması lazım... ki mümkün değil.

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
51.500 olan araç hasar kayıtlı diye biliyorum. Geçen hafta ilanı koymuştu şimdi ilanda bilgi vermeden yeniden koymuş. yani o arabanın temizini kimse o fiyatlara vermez.

Çevrimdışı RS DRIVER

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;483676
51'e elegance DSG veren kişi bi de galeri...

Bence imkansız. Kesin bi bit yeniği var. 50'ye verse, 47'ye falan almış olması lazım... ki mümkün değil.

aynen..diğerine (2014, 1.2 tsi optimal dsg) ne demeli 55.850 yazmış satamazsam 52 ye kadar düşerim diyor..

Çevrimdışı RS DRIVER

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DuMaN38;483677
51.500 olan araç hasar kayıtlı diye biliyorum. Geçen hafta ilanı koymuştu şimdi ilanda bilgi vermeden yeniden koymuş. yani o arabanın temizini kimse o fiyatlara vermez.

haklısınız. ama aracın şase no bile vermiş boya darbe yok falanda diyor..

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sorunsuz diyenler çok olur. İş ekspertis yapıldığında ortyaya çıkar. Ayrıca 2.el durumu her araç için geçerlidir.

Örneğin arkadaşım 2009 da 0km BMW 3.20d yi 60bin euro uya alıp daha 8bin km deyken 45 bin euro ya zor satmıştı.

Ek olarak bir aracın 2.el ilanlarının az olması demek, çoğunlukla o aracın tutulduğuna, kullanıcılarının araçtan memnun olduğu için satmadıklarına da işaret eder.

Zaten bu devirde eğer 0 araç alınıyorsa acil bir aksilik olmadığı sürece uzun süreler binilmek için alınmalıdır. yoksa sık sık araç değiştiren biri için 0km araç almak tam bir zarar etme işidir.

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Pişman Mustafa;483679
haklısınız. ama aracın şase no bile vermiş boya darbe yok falanda diyor..

Hocam yanlış olmasın ama ya hasar kaydı vardı yada çekme belgeliydi. Hatta o açıklamayı görünce direk kapatmıştım ilanı.

Çevrimdışı HakanParlar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DuMaN38;483685
Hocam yanlış olmasın ama ya hasar kaydı vardı yada çekme belgeliydi. Hatta o açıklamayı görünce direk kapatmıştım ilanı.

Çekme belgeliydi araba hatırlıyorum

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hiç de vahim değil, yanılıyorsunuz... !
Hangi marka olursa olsun, araca plakaları takın ve plazadan çıkarın, doğrudan fiyattan %5 düşer. Çok çok nadir (hatta hiç) aynı fiyata alıcı bulursunuz.
Memleketimizde 2. piyasası kurtlar sofrası gibidir, yalan, dolan ve aldatmacalarla doludur.
Aradan en az 2-3 yıl geçmi,ş olması lazım ki, gelen zamlar ile araç prim yapsın ve fiyat yükselsin.
Emin olun ki arabanız temizse ve satmaya düşünürseniz, değerinde satılır. Skoda'nın özellikle Octavia 2013 kasası ile marka değer oldukça yükseldi.

Çevrimdışı RS DRIVER

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;483682
sorunsuz diyenler çok olur. İş ekspertis yapıldığında ortyaya çıkar. Ayrıca 2.el durumu her araç için geçerlidir.

Örneğin arkadaşım 2009 da 0km BMW 3.20d yi 60bin euro uya alıp daha 8bin km deyken 45 bin euro ya zor satmıştı.

Ek olarak bir aracın 2.el ilanlarının az olması demek, çoğunlukla o aracın tutulduğuna, kullanıcılarının araçtan memnun olduğu için satmadıklarına da işaret eder.

Zaten bu devirde eğer 0 araç alınıyorsa acil bir aksilik olmadığı sürece uzun süreler binilmek için alınmalıdır. yoksa sık sık araç değiştiren biri için 0km araç almak tam bir zarar etme işidir.

Ben biraz pirpirikli olduğum için hiç 2. el araç alamadım. üstelik aldığım araca en fazla 3 yıl biniyorum sıkılır mutlaka satarım. Aslında hep toyota kullandım ilk defa farklı bir markaya yöneldim. toyota araçlarımı 2.el olarak satarken hiç bu kadar düşüş görmedim. belkide bundan dolayı beklentim yüksek oldu.. bu kadar kısa zamanda 8-10 milyarlık bir düşüş bu klansmandaki araçlar için bana biraz anormal geliyor..yorumunuz için teşekkür ederim.

Çevrimdışı RS DRIVER

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DuMaN38;483685

anladım hocam zaten o fiyata o araç inanılcak gibi değil. sağolasın yorum için.

Çevrimdışı RS DRIVER

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;483687
Hiç de vahim değil, yanılıyorsunuz... !
Hangi marka olursa olsun, araca plakaları takın ve plazadan çıkarın, doğrudan fiyattan %5 düşer. Çok çok nadir (hatta hiç) aynı fiyata alıcı bulursunuz.
Memleketimizde 2. piyasası kurtlar sofrası gibidir, yalan, dolan ve aldatmacalarla doludur.
Aradan en az 2-3 yıl geçmi,ş olması lazım ki, gelen zamlar ile araç prim yapsın ve fiyat yükselsin.
Emin olun ki arabanız temizse ve satmaya düşünürseniz, değerinde satılır. Skoda'nın özellikle Octavia 2013 kasası ile marka değer oldukça yükseldi.

Yorumunuz ümit verici..Ama ne olursa olsun daha 1 senesi dolmadan kazasız belasız, boyasız darbesiz, anormal km yapmamış bir araç 8-10 milyar aşağı inermi ? bu kadarı bana hiç normal gelmiyor..Yorum için teşekkürler.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Pişman Mustafa;483691
Yorumunuz ümit verici..Ama ne olursa olsun daha 1 senesi dolmadan kazasız belasız, boyasız darbesiz, anormal km yapmamış bir araç 8-10 milyar aşağı inermi ? bu kadarı bana hiç normal gelmiyor..Yorum için teşekkürler.

Arkadaşlar gerekeni söylemişler,hasarlı,çekme belgeli v.b..kaldı  ki bi aracın sıfırını alıp bayii dışına çıkınca kafadan 4-5 bin tl giderken km yapan aracın sıfırla arasında elbette fark olmalı.sahibinde.com da bir bmw bir audi baktım biri 100 km yapmış birisi sadece bayiiden alıp eve getiriyor 3000 € aşağı veriyor ilanı.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Pişman Mustafa;483691
Yorumunuz ümit verici..Ama ne olursa olsun  daha 1 senesi dolmadan kazasız belasız, boyasız darbesiz, anormal km  yapmamış bir araç 8-10 milyar aşağı inermi ? bu kadarı bana hiç normal  gelmiyor..Yorum için teşekkürler.

Hocam al sana bir örnek:
BMW 3.16, 17 bin tl fark. Üstelik 2014 model.

BMW 3.16i, km=4832, fiyat =101.500 TL
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-bmw-premium-selection-onayli-kullanilmis-otomobil-182622998/detay

Bzz liste fiyatı : 118.185 TL
http://www.bmw.com.tr/tr/en/general/price_list/

Bir de komple bak istersen.
http://www.sahibinden.com/bmw-3-serisi-316i?a5_min=2014&sorting=price_asc&a5_max=2014
:) Bence çok kafaya takılacak bir durum değil.

Çevrimdışı Esrfoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim gibi kafam ağrımadan uzun süre bineyim diyen birisi için 0 araç her zaman avantajdır. Ayrıca 10 sene önce 0 Seat Cordoba aldığımda da herkes eleştirmişti bu araba alınırmı diye. Ama arabayı 30000 TL. ye aldım geçen hafta 25000 TL. ye sattım. Aracımda hiç kaza ve boya yoktu. Şimdi Octavia'ların 2. eline bakıyorum arkadaş benim aldığım aynı ek donanımlardaki 2014 1.6 TDI ELEGANCE DSG'nin fiyatını 3 bin tl. fazla yazmış.