škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ayna kamera ve monitörü

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı chimarea23

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Evet sevgili arkadaşlarım;
Yaklaşık 1 ay önce boleroya alternatif olarak bazı ürünleri inceledim. Ve linkini verdiğim ürünü aldım.

122$
http://www.aliexpress.com/snapshot/6257216366.html

Ürün bugün elime ulaştı.
Bazı görselleri:

Cihazda Android 4.0.4 yüklü
DVR
Arka Kamera
Radyo
GPS - Navigasyon
FM Radio
Wifi
1080p Ön kamera 720i Arka kamera @30fps.
5.0 inch ekran 480x800 piksel
8gb dahili hafıza - 64gb destekli
Allwinner A10 işlemci
1200mah Pil

Çekimi gayet yeterli. Proramı var o kayıt alıyor.
Görünümü gayet güzel. Premium bir ürün edasında.
Harici GPS anteni var.
Playstore desteği var.
İhtiyaç duyulabilecek tüm aparatlar içerisinden çıkıyor.

Ürün tam 30 günde elime ulaştı.

Sorusu olanlara cevap verebilirim.
Saygılar.

----------------------------------------------------------------------
Gündüz mesaiden dolayı pek inceleme fırsatım olmadı. Fakat araca takıp bir kayıt alabildim. Ürün hakkında fikir verecektir.

Öncelikle bazı resimleri:

Ürün aracın ön konsolundaki kalite hissini arttırdı.
Zevkler ve renkler tabiki ama bence gayet güzel oldu.
Güneş ışığında parlama durumu beni de tedirgin ediyordu fakat
gayet tatmin edici bir görüntü aldım. Net, parlak, canlı. Tabiki perfect değil.
Sonuçta önünde ayna var. Resimde kamera parlama var gibi bir his  uyandırmış ama gerçek görüntü gayet yeterli. Geri görüş modunda da  sıkıntı çıkarmaz.

Üründe android yüklü olduğundan birçok uygulama, navigasyon, video,  müzik programı yüklenebiliyor. Ayrıca dosya yöneticileri sayesinde  yedekleme yapabiliyoruz.
5-4-3-2-1 dakikalık parçalar halinde çekim yapabiliyor. Her parça 300mb  Full HD, 220mb HD, 90mb VGA kayıt tutuyor(@30fps). Cihazın kendi 8gb  hafızasına dosya yöneticisi ile istediğimiz 5dk lık videolardan yedek  alabiliyoruz.
64gb hafıza kartı desteği ve OTG ile HDD desteği mevcut. Yanlız HDD ye power bağlantısı yapmamız gerekiyor.

Arka kamera da kayıt alabiliyor. İstersek ayrı, istersekte ön kameranın  çekim karesinin bir köşesinde tek video halinde kaydedebiliyoruz(Ön arka  aynı videoya). Arka kamera 720i. Yani 480p diyebiliriz.

Uygulama yükleme derken; 10-5-1 fps gibi kayıt yapan kamera programları  var. Bunlar sayesinde 5dk lık bir videoyu 300mb değil 20mb tutacak  şekilde çekim almak mümkün oluyor.
Araçta geceleri de açık bırakmak mümkün. Şarj almadan 1saat çekim yapar  diye düşünüyorum. Fakat direk elektrik vermek aküye çok yük  bindireceğini sanmam. Çekse çekse 1watt elektrik çeker.

Bu arada bir sürü kayıt programı var android için.

Tekrarlı ve üzerine yazarak kayıt etme özelliği var. Hafıza dolunca ilk çekilen videodan ileriye doğru siliyor.
Yani 8gb hafıza kartı ile 133dk lık bir aralığı an be an takip  edebiliyor. Yani 133dk öncesine kadar isteğin zaman görüntü  alabiliyorsun.

Ayna özelliği aktif karartma sağlamasa da karartmalı aynanızı da  aratmaz. Görüntü gayet güzel. LCD ekran berraklığını belli etmiyor.

Geri vitese takınca her uygulamayı arka plana çekip arka kamerayı ön  planda gösteriyor. Bunun aktif olabilmesi için arka kamerayı geri vites  elektrik kablosuna bağlamamız gerekiyor. Gerekli 6m kablo mevcut. Kablo  aracın içinden geçecek şekilde uygulanıyor.
İlgili videolar:
http://www.youtube.com/results?search_query=rearview+backup+camera+installation
Arka kamera kutudan çıkıyor. Kendimiz ya da elektrikçi bir ustaya taktırabiliriz.

Android 4.0.4 yüklü. Rootlu ve Recovery yüklü.
Wifi var. "Wifi File Transfer" gibi programlar veya "ESexplorer" dosya  yöneticisi sayesinde direk wifisi olan Android telefona görüntü aktarımı  mevcut.
1ghz tek çekirdek 55nm Allwinner işlemci.
Mali-400 MP GPU(Galaxy S2 ile aynı).
512mb ram. GPU ve CPU ortak kullanıyor.
5" 480x800 pisel LCD ekran.
Kapasitif ve hassas ekran.
800Mah pil.(Üzerinde 1200 mah yazıyor)
Speaker.
Mikrofon.

Harici GPS anteni mevcut. İçerisinde GPS yazılımı ve haritası geliyor.
Ama kendi istediğin bir Navigasyonu yükleyebilirsin. Google Maps bile olabilir.

Aliexpress Hakkında:
Site güvenilir. Daha doğrusu gittigidiyor veya sahibinden usulüyle çalışıyor.
Fakat her durumda satıcı haklı olur. Tek yapabileceğin puanı ve satışları çok olan birinden alışveriş yapmak.
100-130$ a kadar karışmıyorlar. Eğer 130$ ı geçerse %20 gümrük vergisi ödüyorsun.
Her işi PTT hallediyor. PTT sana ihbarname gönderiyor. Sende gidip %20yi ödüyorsun. Sonra malın geliyor.
Telefon zehirli madde ilaç gibi ürünler alamazsın. Diğer elektronikler sıkıntı olmaz.
Genelde kargo ücretsiz. 15-39 gün arasında teslimat yapılıyor.
50$ 10 güne getiren kargolar var. Ama doktorluk yapıp ordan getirirsen  kesin gümrükte oyalanır. Yasal olan limit 75€. Ama PTT ile gelirse 100€  ya kadar sıkıntı çıkarmazlar. Ama DHL ile geldi diyelim. Ayvayı yedin.  Lira insiyatif göstermezler. Gümrüğe takılır.
PTT diyorum ama Singapost, China Mail ile falan geliyor. Fakat tüm süreçleri PTT Kargodan takip ediyorsun.
Alacak olana yardım ederim.

Örnek video:(Reklamlara tıklamayı unutmayalım ;))
http://www.youtube.com/watch?v=6pGrZqhCD68

İlçede sıkışık bir trafik akışımız var. Heran kaza yapma riski mevcut.
Yayalar çok sorumsuz hareket ediyorlar. Bu kayıt işi çok işime yarayacak.
Maddi hasarlı kazalar çok canımı sıkmıyor lakin ölümle sonuçlanan  kazalarda yayanın sorumsuzluğu yüzünden hapse girmeye hiç niyetim yok.
İnsanların hayatları önemli ve ben ancak bunun için temkinli ve yavaş  sürebilirim. Olmadık yerde kendini yola atan adama nedemeli.

Herneyse Allah göstermesin diyelim.

Maddi hasarlı kazalarda da saatlerce kendini anlatmaya, rapor tutmayla  uğraşmana, şahit aramana gerek yok. Şak diye çıkarır halledersin.
« Son Düzenleme: 28 Ekim 2014, 18:24:19 Gönderen: chimarea23 »

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Üstad kararan ayna olmayacak ozman değil mi ben mi yanlış anladım?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güneş vurdu mu ekran parlayacak gibi duruyor parlaklığı pek yeterli değil gibi sıkıntı çekebilirsiniz :)

Çevrimdışı umut111

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O kadar iştahlı bir konu olmuş ki,  yeni alınan ürünün ''paket açma heyecanını'' yaşattınız bize...kendim açmış kadar oldum.
Güzel ürün, güle güle kullanın.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vay anasını bee. Android heryere giriyor :++:  Hayırlı olsun, güzel cihaz.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Navigasyonu aynadan takip edeceksiniz anladığım kadarıyla. Dikkat dağıtıcı olmaz mı?
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bedavadan arkaya da bakmış olur, dikkat/2 olur...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı dr_enver

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun
merak ettiğim konu ışık vurduğu zaman ekran nasıl görünüyor, otomatik kararma özelliği yok galiba
diğer konu ise ön kamera kendi üzerinde arka kamera nereye takılacak araca mı monte edilecek. monte edilmeyecekse kablo nereden uzatılacak teşekkürler

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun, güzel günlerde kullanmanızı dilerim, ileri ki zamanlarda video olarak paylaşım yapabilirseniz sevinirim.
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı erkanarican

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aliexpresten bende dokumatik bolero tarzı bir ürün almak istiyorum sizin önerebileceyiniz güvenli bir satıcı veya ürün var mı. ürün şık hayırlı olsun sizce malze kalitesi nasıl.

Çevrimdışı chimarea23

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Gündüz mesaiden dolayı pek inceleme fırsatım olmadı. Fakat araca takıp bir kayıt alabildim. Ürün hakkında fikir verecektir.

Öncelikle bazı resimleri:

Ürün aracın ön konsolundaki kalite hissini arttırdı.
Zevkler ve renkler tabiki ama bence gayet güzel oldu.
Güneş ışığında parlama durumu beni de tedirgin ediyordu fakat
gayet tatmin edici bir görüntü aldım. Net, parlak, canlı. Tabiki perfect değil.
Sonuçta önünde ayna var. Resimde kamera parlama var gibi bir his uyandırmış ama gerçek görüntü gayet yeterli. Geri görüş modunda da sıkıntı çıkarmaz.

Üründe android yüklü olduğundan birçok uygulama, navigasyon, video, müzik programı yüklenebiliyor. Ayrıca dosya yöneticileri sayesinde yedekleme yapabiliyoruz.
5-4-3-2-1 dakikalık parçalar halinde çekim yapabiliyor. Her parça 300mb Full HD, 220mb HD, 90mb VGA kayıt tutuyor(@30fps). Cihazın kendi 8gb hafızasına dosya yöneticisi ile istediğimiz 5dk lık videolardan yedek alabiliyoruz.
64gb hafıza kartı desteği ve OTG ile HDD desteği mevcut. Yanlız HDD ye power bağlantısı yapmamız gerekiyor.

Arka kamera da kayıt alabiliyor. İstersek ayrı, istersekte ön kameranın çekim karesinin bir köşesinde tek video halinde kaydedebiliyoruz(Ön arka aynı videoya). Arka kamera 720i. Yani 480p diyebiliriz.

Uygulama yükleme derken; 10-5-1 fps gibi kayıt yapan kamera programları var. Bunlar sayesinde 5dk lık bir videoyu 300mb değil 20mb tutacak şekilde çekim almak mümkün oluyor.
Araçta geceleri de açık bırakmak mümkün. Şarj almadan 1saat çekim yapar diye düşünüyorum. Fakat direk elektrik vermek aküye çok yük bindireceğini sanmam. Çekse çekse 1watt elektrik çeker.

Bu arada bir sürü kayıt programı var android için.

Tekrarlı ve üzerine yazarak kayıt etme özelliği var. Hafıza dolunca ilk çekilen videodan ileriye doğru siliyor.
Yani 8gb hafıza kartı ile 133dk lık bir aralığı an be an takip edebiliyor. Yani 133dk öncesine kadar isteğin zaman görüntü alabiliyorsun.

Ayna özelliği aktif karartma sağlamasa da karartmalı aynanızı da aratmaz. Görüntü gayet güzel. LCD ekran berraklığını belli etmiyor.

Geri vitese takınca her uygulamayı arka plana çekip arka kamerayı ön planda gösteriyor. Bunun aktif olabilmesi için arka kamerayı geri vites elektrik kablosuna bağlamamız gerekiyor. Gerekli 6m kablo mevcut. Kablo aracın içinden geçecek şekilde uygulanıyor.
İlgili videolar:
http://www.youtube.com/results?search_query=rearview+backup+camera+installation
Arka kamera kutudan çıkıyor. Kendimiz ya da elektrikçi bir ustaya taktırabiliriz.

Android 4.0.4 yüklü. Rootlu ve Recovery yüklü.
Wifi var. "Wifi File Transfer" gibi programlar veya "ESexplorer" dosya yöneticisi sayesinde direk wifisi olan Android telefona görüntü aktarımı mevcut.
1ghz tek çekirdek 55nm Allwinner işlemci.
Mali-400 MP GPU(Galaxy S2 ile aynı).
512mb ram. GPU ve CPU ortak kullanıyor.
5" 480x800 pisel LCD ekran.
Kapasitif ve hassas ekran.
800Mah pil.(Üzerinde 1200 mah yazıyor)
Speaker.
Mikrofon.

Harici GPS anteni mevcut. İçerisinde GPS yazılımı ve haritası geliyor.
Ama kendi istediğin bir Navigasyonu yükleyebilirsin. Google Maps bile olabilir.

Aliexpress Hakkında:
Site güvenilir. Daha doğrusu gittigidiyor veya sahibinden usulüyle çalışıyor.
Fakat her durumda satıcı haklı olur. Tek yapabileceğin puanı ve satışları çok olan birinden alışveriş yapmak.
100-130$ a kadar karışmıyorlar. Eğer 130$ ı geçerse %20 gümrük vergisi ödüyorsun.
Her işi PTT hallediyor. PTT sana ihbarname gönderiyor. Sende gidip %20yi ödüyorsun. Sonra malın geliyor.
Telefon zehirli madde ilaç gibi ürünler alamazsın. Diğer elektronikler sıkıntı olmaz.
Genelde kargo ücretsiz. 15-39 gün arasında teslimat yapılıyor.
50$ 10 güne getiren kargolar var. Ama doktorluk yapıp ordan getirirsen kesin gümrükte oyalanır. Yasal olan limit 75€. Ama PTT ile gelirse 100€ ya kadar sıkıntı çıkarmazlar. Ama DHL ile geldi diyelim. Ayvayı yedin. Lira insiyatif göstermezler. Gümrüğe takılır.
PTT diyorum ama Singapost, China Mail ile falan geliyor. Fakat tüm süreçleri PTT Kargodan takip ediyorsun.
Alacak olana yardım ederim.

Örnek video:(Reklamlara tıklamayı unutmayalım ;))
http://www.youtube.com/watch?v=6pGrZqhCD68

İlçede sıkışık bir trafik akışımız var. Heran kaza yapma riski mevcut.
Yayalar çok sorumsuz hareket ediyorlar. Bu kayıt işi çok işime yarayacak.
Maddi hasarlı kazalar çok canımı sıkmıyor lakin ölümle sonuçlanan kazalarda yayanın sorumsuzluğu yüzünden hapse girmeye hiç niyetim yok.
İnsanların hayatları önemli ve ben ancak bunun için temkinli ve yavaş sürebilirim. Olmadık yerde kendini yola atan adama nedemeli.

Herneyse Allah göstermesin diyelim.

Maddi hasarlı kazalarda da saatlerce kendini anlatmaya, rapor tutmayla uğraşmana, şahit aramana gerek yok. Şak diye çıkarır halledersin.

Çevrimdışı dr_enver

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Elinize sağlık güzel bir bilgilendirme olmuş şarj kablosunu araçtan mı çektiniz yoksa çakmaklığa direk uzanıyor mu

Çevrimdışı chimarea23

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dr_enver;483073
Elinize sağlık güzel bir bilgilendirme olmuş şarj kablosunu araçtan mı çektiniz yoksa çakmaklığa direk uzanıyor mu
Eyvallah hocam. Araçtan çekeceğim. Daha doğrusu çakmak şarjın içini açıp uçlarını 12v çıkış veren bir kabloya bağlayacağım.

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
cihaz çok hoşuma gitti hem gereksiz yer işgal etmez ön camda ama aklımda takılan şey 4-5 saatlik bi yolda sadece hafızasında 133 dakika mı tutuyor onu anlayamadım