škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sık sık motor lambası yakanlara ....

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 2 hafta kadar önce 14.16v elegance fabiam bir anda eski vosvoslar gibi çalışmaya başladı. hemen benzine aldım çalışma düzeldi. Soluğu lpgcide aldım . Sorun lpg enjektöründeki tıkanıklıktanmış. Enjektörler temizlendi 3.sıra enjektör yenisiyle değişti. Şimdi ne bir motor ışığı yanıyor ne başka bişey. Motor ışığını yakmak için motor yağ kapağını çalışırken çıkardım öyle yandı sonra kendi yine söndü. Lpg bakımı yapan arkadaşa sordum . 10000 km de bir bakımını mutlaka yaptırın diyor.. Enjektör sırasını yanlış takınca motor lambasını yakarmış.. Belki ışığı sık sık yananlara faydası dokunabilir diye yazdım .

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
LPG enjektörlerinden biri tıkanıksa motor tekleyerek çalışır. ben lpg enjektörlerini komple değiştirdim işgüzar bir usta bozuntusu yüzünden bir değişiklik olmadı motor ışığında. bence bunun çeşitli sebepleri var sadece enjektöre bağlamamak gerekir.

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: biHEmta;481917
LPG enjektörlerinden biri tıkanıksa motor tekleyerek çalışır. ben lpg enjektörlerini komple değiştirdim işgüzar bir usta bozuntusu yüzünden bir değişiklik olmadı motor ışığında. bence bunun çeşitli sebepleri var sadece enjektöre bağlamamak gerekir.

Doğru söylüyosun üstadım, benimkide zaten ihtimallerden, kontrol edilecek aksamlardan biri veya birkaçı... LPG ustası bulması gerçekten zor , bu konuda Konya Akgünler Otogaz ı tavsiye ederim, adamlar gerçekten bu işi bilerek yapıyorlar.. Konyada bulunanlar veya yolu düşenlere tavsiye ederim ..

Çevrimdışı Toygun_ank

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Enjektör değişiminden sonra çekiş nasıl değişti hocam

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygun_ank;485271
Enjektör değişiminden sonra çekiş nasıl değişti hocam

Yakıt azaldı .. Çekişte rahatlama var . Sıkıştırınca kendini ileriye daha iyi atıyor ...