škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia'yla 7 Yıl...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet, Fabiamızı sattıktan sonra bir başlık açayım dedim. Fabianın çok özel bir yeri vardır bizde... Hem tek farklı marka, hem en çok bindiğimiz araba hem de en uzun yaptığımız kilometre.
Neyse hikayeye başlayalım. Bundan  önce peder sıkı Reno'cuydu (R9, R19, Megane I, Megane II) Megane I'ın motoru dağıldıktan sonra Megane 2'yi de gözü tutmayınca bir arkadaşım Fabi Hb'siyle dolaştıktan sonra, gerek tipi, donanımı, fiyatı gereği 2006'dan kalma 0km'deki bizim takada anlaştılar. Arabayla 7 yıl boyunca dağ bayır çayır çimen sürdük. Tabi arpasını eksik etmedik. 2010'da Lpg takıldı. Pek çok Fabia'da ışık yakan Lpg bizimkisinde hiç sorun çıkarmadı. 7 yılda gerek şehiriçi, gerek şehirdışı 250.000km devirdik. Çoğu arkadaş "Hadi yaa, Skoda o kadar km yapar mı? Üstelik Lpg ile.." Yaptı, daha yapardı da... Ama son zamanlarda motordan akan yağ, kmsinin yüksek olması, boya durumu vs.düşününce yeni araç çanları çalmaya başladı. Ama arabayla yaptığımız son kaza tuzu biberi oldu. İyi baktık gerçekten de. O da bize karşılığını verdi. Şimdi sıfırını bulsak direk alacağımız bir arabaydı yani.. Ayrıca Fabia bizim için de büyük bir dönüm oldu. Artık araç yönelimimiz daha çok Almanlar ve Vag grup olacak. Bu düşünceyle 0 km İbiza siparişi verdik. Ki gelmiş bayiye şu anda. İnşallah böyle bir deneyimi İbizamızla yapacağımızı umuyordum.
Herkezin bayramını da kutluyorum...

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia mı 5 sene önce 35 bin km de aldım.
Şimdi 159 bine dayandı.

Yakın bir zamanda kendisinden MECBURİ olarak ayrılacağım. Ama mecburiyet olmasa kesinlikle satmam.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen abi, su km olayı olmasa ömürlük araçlar :ok:

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
vallahi orhan gencebay ile bir ömür var ya hani. bende yaşlanınca Škoda yetkilileri reisle bir ömür diye bölüm hazırlayacaklar sanırım müzede :D sen böyle anlatınca hayatım gözlerimin önünden film şeridi gibi akıp geçti

91' favorit 135L İmage
93' forman LX
00' felicia safeline
05' fabia tdi pd special

hey gidi Škoda heeey. hepsiyle çok ayrı anılarım var. hayatımızı adadık biz bu markaya hayatımızııı :D

sanırım benim fabiayı direk müzeye alacaklar 220.000 oldum durumlar gösteriyor ki 300.000 km ye kadar kullanırım ben bunu :D 450-480k km arasında da bi motor yaparım daha da kullanırsam sonra ver elini 1.000.000km :D

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sonunda satışı da verdik noterde :( Yeni araba da geldi. Konusunu açarım az sonra

Çevrimdışı onderr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
hocam siz aracı almadınız heralde :) fotoğraf göremedik :D

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: onderr;482552
hocam siz aracı almadınız heralde :) fotoğraf göremedik :D

Aracı aldık 1.000'i devirdik. Mobilden resim yükleyebilsem bir de :D

zibidi gonzales

• Ziyaretçi

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
Hayırlı olsun. Bende 6 yıl Fabia kullandıktan sonra şimdi ibizaya gectim.hiçte pişman değilim. LPG ile tadina doyulmuyor. Almadan önce içi dar diyorlardı ama her binen bu Fabia dan daha geniş diyor. Daha sessiz ve rahat bencede.
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com