škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2004 ilk 6 ay üretimleri dikkat ..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 30/09/2014 tarihinde arabamın ön silecekleri çalışmaz oldu . Forumdan olsun internetten olsun araştırmalarım sonucu silecek motoru arızası kanısına vardım . Sanayinin yolunu tuttum. Oto elektrikçi ustama gittim. Durumu anlattım söktü motoru baktı, bu yanmış ,konverkör kömür falan hiç bişey kalmamış, sıcak pres olduğu için motoru sökemeyiz tamiri imkansız dedi. Silecek motor milini çeviren çark kireç tutmuş dönmeyince motor yanmış. Elime motoru tutuşturup yedek parçacılara yönlendirdi. Konya da ne kadar vw gurup yedek parçacısı çıkmacısı, oto elektrikçi , özel servis varsa hepsini gezdim. Meram sanayi , eski sanayi , karatay sanayi , anadolu sanayi , zafer sanayi hepsini tek tek gezdim. (90 km) ancak silecek motorunu bulamadım. En son Konmar skoda bayine gittim . Orijinal bosch marka sileceğe 700 TL civarı fiyat çıktı yan sanayiside febi marka alman üretimi 390 TL fiyat çıktı . O an tepemden dumanlar çıkmaya başladı. Ankara Ostim sanayi ile bağlantı kurdum yine o motor yok. En son Gonkar skoda da araştırdılar İstanbul da 1 tane varmış . Sipariş verdik 280 TL fiyat orjinal yan sanayi febi markaymış. Gonkar daki arkadaş biraz araştırma yaptı 2004 yılı ilk 6 ay üretimi special choice ve elegance larda bu motor bulunuyormuş ve bulması çok zor. Bu araçları kullanan arkadaşlar silecek motorlarına çok iyi davransınlar... Normal fabia silecek motorunun sıfır yan sanayisi 70 TL imiş bu arada...
« Son Düzenleme: 02 Ekim 2014, 08:55:50 Gönderen: laswidow »

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Anladığım kadarıyla soket ve elektrik sistemi de farklı ki diğerleri bu modeller ile uyumsuz...
Ticari satış amaçlı bir uygulama olduğunu düşünüyorum, aynı TRW ve KOYO olarak, mekanik ve elektriği farklı direksiyon kutuları ve pompaları gibi...
Aynı durum dikiz aynaları ve kumandasında, far anahtarının reosta ve yükseklik potunda da var.
Yazıklar olsun diyorum, ''size de geçmiş olsun''.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gecmis olsun . insan basina gelmeden bilemiyor işte.  
Sadece arabada degil aslinda telefondan bilgisayara bir seyin uretilen ilk serisini almamak lazim. En az iki tane nesil beklemek lazım

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;480773
Gecmis olsun . insan basina gelmeden bilemiyor işte.  
Sadece arabada degil aslinda telefondan bilgisayara bir seyin uretilen ilk serisini almamak lazim. En az iki tane nesil beklemek lazım

Üstad 2000-2001 yılında banda çıktı 2007 ye kadar üretildi bendeki 2004 yani orta üretim .. Ancak yine de kalemtraş ve bıçağı mevzusu bu ... Kalemtraş 1 lira bıçağı 2 lira ;)

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;480678
Anladığım kadarıyla soket ve elektrik sistemi de farklı ki diğerleri bu modeller ile uyumsuz...
Ticari satış amaçlı bir uygulama olduğunu düşünüyorum, aynı TRW ve KOYO olarak, mekanik ve elektriği farklı direksiyon kutuları ve pompaları gibi...
Aynı durum dikiz aynaları ve kumandasında, far anahtarının reosta ve yükseklik potunda da var.
Yazıklar olsun diyorum, ''size de geçmiş olsun''.

Hocam soket ve elektrik sistemi hepsi uyuyor ancak motorun yönü tutmuyor . bizimkinin çark başı  şoför mahaline bakıyor.  Aynı şekilde bora silecek motoru var ancak soket girişi aynı olmasına rağmen soket ters tarafta.. Normal fabialardaki silecek motoru uyuyor ancak silecek kollarına bağlantı yapan kriko kolları ters çalışıyor , ters çalışınca da silecekler ters hareket ediyor .