škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 tsi yakıt tüketimi (resimli

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlk aracı aldığımda buradaki yorumları okuyunca çok canım sıkılıyordu. Yok 3.7 litre dizel ile yaktı yok 5 litre benzinli ile yaktı ama burada yorumları okuyunca şunu gark ettim kimsenin dizel aracı 20 kuruşun altında yakmıyor. Yakan diyenlerde 70 ile gidip bence kendini farklı gösteriyor( kimse alınmasın ) çünkü aracımı düz yolda 100 km ile giderken 4.1 yaptırabildim ki bundan aşağısınıda göreceğimi sanmıyorum . Benzinlide de bence durum 27 krş ile 34 krş arasında gidiyor. Dediğim gibi kimse yanlış anlamasın burada okuduğumda yok 3.7 lt yaktı diye yazanlar genel ortalamada 21 kuruş demişlerdi.
Tabi bu benim şahsi görüşüm benim eski 35 kuruş yakan avensisimden sonra bu araç çok çok iyi geldi

Çevrimdışı chemenche

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
herkese merhaba, iyi bayramlar.
daha onceki aracım seat cordoba 1.4 tdi/manuel. İzmir'e gidis gelislerimde ortalama 5.7lt/100 km hiz ile gidip gelirdim.

su an 1.2 tsi/dsg kullaniyorum. sehir ici ortalama 7.6lt'nin altına hic dusmedi. toplamda 5000 km yol yaptım bunun 3500'u izmir gidis gelis.
dun susurluktan yalova'ya 5.7lt/106km ortalama hiz ile geldim. klima hep acık, arac 4 kisi full idi. izmir-yalova 6.1lt ile sonlandı.

forumdan gordugum kadarı ile aractan beklentiler cok fazla olabiliyor. hem 1.2 kullanıyim, hem dsg olsun dersek elbette kullanıma gore yakıt harcanımı yukseliyor. dizel ile bu sekilde karsılastırmak cok mumkun degil. kendi icinde ise fabrika verilerine yaklasmasını hicbir zaman bekmeyin derim. %20 oranında sapma mumkundur.

Sonucta aradıgımdan farklı bir noktada degilim. daha once 10 sene dizel/manuel kullanmıs biri olarak, aractan, cekisinden ve yakıttan son derece memnunum.
herkese iyi gunler, saygılarımla.
BB

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Istanbul Kayseri arası 758 km 5 kişi  full klima açık ortalama 130 140 km HIZLA istanbuldan depoyu tabanca ilk tık atana kadar petrol ofisinde ffulledikten sonra Kayseri'de tekrar doldurdum tam 138 tl Eurodiesel Aldı. Yani kmde 0.182 yakmış oldum. Tabi inanıp inanmamak okuyanlara kalmış

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Açıkça da söyledim hele hele ki bir gün 130-140 km hız ile o kadar dolulukla o yakıtı yaktığınıza inanmıyorum ve kimse de beni inandıramaz kusuruma da bakmayın. Ben seri kullanmam 110 u geçmediğim halde iki şeritli yolda minimum 4.1 gördüm ki o kadar iniş çıkış olan yolda o kadar süratle inanmıyorum

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ve ekstradan da kimse kimseyi yakıt konusunda inandırmak kimse de inanmak zorunda değil

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azureusecz;534440
Açıkça da söyledim hele hele ki bir gün 130-140 km hız ile o kadar dolulukla o yakıtı yaktığınıza inanmıyorum ve kimse de beni inandıramaz kusuruma da bakmayın. Ben seri kullanmam 110 u geçmediğim halde iki şeritli yolda minimum 4.1 gördüm ki o kadar iniş çıkış olan yolda o kadar süratle inanmıyorum
Arkadaşın arabası dizel. Rahat rahat yakar 18 kuruş. Kendim dizel superbe biniyorum 20 kurus üstü yakmadım uzun yolda.

Çevrimdışı Referee

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.6 dizel otomatik 882.3 km de ilk depoyu bitirdi 194 TL ye fullemiştim ışık yandıktan sonra 30 km civarı kullandım 10-15 km daha gider diye düşünüyorum(menzile bakmadım) genel ort 4.4 gözüküyor 2013 model octavia mda 5.2 ortalamam vardı 2015 modelde genel olarak 3.8-4 arası geziyorum trafik olunca 4.4-4.5 e çıkıyor 2500 km olana kadar 130 u geçmemeye çalışıyorum insignia yla 4 günde bir benzinliğe uğrama zorunluluğundan sonra octavia yla "19 gün" sonra yakıt alacağım superb gelince %80 octavia yı satacağım ama yakıt tüketimi gerçekten müthiş olmuş

Çevrimdışı sdemiryilmaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar, konu dizel benzin çatışmasına dönmüş durumda. Dizel elbet daha az yakacak alım amacı zaten bu. Yoksa kimse 10.000 tl daha fazla verip daha gürültülü ve titreşimli motoru tercih etmez. Ama su an ki gerçekte 1.2 tsi motor yakit olarak kimseyi üzecek durumda değil. Kullanima gore standart normal kullanimda 5.5 6 civari yakiyorum. Uzun yolda hiz sinirlarina uyarsaniz 4.5 civarinda geziyor. Önce ki aracim dizeldi ve su an benzinli arac kullanmak hic zoruma gitmiyor. Bu dizel benzin olayı bütçe ve yıllık kullanıma gore belirlenmeli. Herkesin aracindan keyif alarak kazasiz belasız kullanması temennisiyle her kese iyi günler

Çevrimdışı lordthebar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracımı Haziran ayında aldım, şuanda 6000 km de. 99.99 saati doldurduğumda ekranda 3971 km yol 40km/h ort. sürat ve 6.5lt/100km değerleri var idi. Bayramda depoyu doldurup(50lt) Gaziantep-Elazığ arası toplamda 800 km yol yaptım.Ortalama sürat 77 ve ortalama yakıt değeri 5.6 olarak tamamlandı ve geldiğimde depo bitene kadar kullandım. 920 km toplamda katedilen yol ve ortalama 5.7l/100 km değeri göstermekte ekran. Aracın uzun yol performansı gerçekten çok iyi. Yolculuk klima kapalı 3 yetişkin ve dolu bagajla yapıldı. Km de 24,6 kuruş yakmış oldu. İyi günler dilerim.

Çevrimdışı iselcenli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracım 1.2 tsi optimal manuel şu an 3800 km de en son 100 tl benzinle 430 km yol yaptım( 300km şehirdışı 130 şehiriçi) şu an genel ortalamam 5.4 lt aldığımdan bu yana inanması size kalmış. Kullanım tarzım oldukça sakin ani hızlanma ve frenlemelerden kaçınarak, 2000 devirde vites geçişleri yaparak ve olabildiğince şehir içi trafiğinde uzun ışıksız yolları tercih ederek kullanırım

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım makyajlı A5 kasa; uzun yolda 5 litrenin altına düşebilmek çok ama çok sabır istiyor. Dizel A7 kasalar anlamlı derecede daha az yakıyor bir önceki kasaya göre. MQB platformunun sağladığı ağırlık avantajı tüketimde kendini belli ediyor.

Çevrimdışı Çağrı yldrm

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bizde var 1.2 tsı dsg. şuan 11bin km oldu ilk aldığımızda daha 100 km de iken Ankaraya gittik 120-130 civarı(yeri geldiğinde 150 ye kadar çıktık) 34 krş yaktı. Ankaradan dönerken araç 1000 i devirmişti ve aynı hızlarda araç 30 krş yaktı. Şuan araç İstanbul İzmir arasına klima açık halde maksimum 130 ile gidince 28 krş yakıyor. Servis bize dedi ki ilk bakımdan sonra yağ değişiminden sonra dahada düşecek. Bir şey daha demek istiyorum araçta 4 kişi ardı ve bagaj doluydu. :ok:

Çevrimdışı xray

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Aracım 1.2 tsi optimal 6 manual vites mart 2015  on bin kilomrede bakıma bir ay kaldı bu gün edirneye gittim 122 kilome de 5.1 yaktı . 5 vites 20 bin devirde sabit yol boş kışlastik takılı halde 80  100 km hızda ortalama 90 la sürdüm . alabildiyim en düşük deyer bunun üzerine çıkarsan 6 yı buluyor gaza basınca 20 bin ile 22500 devirde sabit sürmeye çalıştım yokuşlarda biraz artıyor yüzde 8 buluyor bu deyer 6 viteste denersen artıyor yapıla bilecek bence endüşük yakıt performansı sizce nasıl?
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2016, 10:42:01 Gönderen: xray »

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben şehir içi en düşük 8 litre gördüm(E-5,TEM gibi yollarda).Ama günlük esas güzergahım yokuşlu ve kısa mesafe olduğu için genelde 10-11 ile dolaşıyorum.Uzun yolda 90-100 km hızda 5,5- 6 litre civarı