škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 75 ps ambition rapid spaceback :)

dynia · 18 · 11039

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Bizim fabiş ile vedalaşıyoruz. Çakıroğlu ile herkonuda anlaştık birtek geriye aracın gelmesı kaldı. 28 eylulde bayıye gelıyor bayrama yetısıyor ınsallah. Kullanan arkadaşlar biraz tecrübe aktarabilirse sevınırım. Yol tutusu , yakıtı , son hızı vb ?

Çevrimdışı karesi10

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dynia;479444
Arkadaşlar Bizim fabiş ile vedalaşıyoruz. Çakıroğlu ile herkonuda anlaştık birtek geriye aracın gelmesı kaldı. 28 eylulde bayıye gelıyor bayrama yetısıyor ınsallah. Kullanan arkadaşlar biraz tecrübe aktarabilirse sevınırım. Yol tutusu , yakıtı , son hızı vb ?

kaça  aldınız ekstra donanım aldınız mı bende bayramdan sonraya nasip olursa düşünüyorum bende fabia var 1.2 65 ps onu bırakıp rapid spaceback geçeceğim nasipse

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ekstra donanım almadım . sonradan ben toplayacagım. Benım aracımda bazı fabrıkasyon sıkıntılardan dolayı rapidi baya bır uyguna aldım. Liste fiyatı 41.400 suanda.

Çevrimdışı emirbsaalu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dynia;479444

Hayırlı olsun dynia...  
Sorulara hızlıca cevap veriyim, 1,2 MPI 75bg için
1)Yol Tutusu, Beklediğimden çok daha iyi. hele o lastiklerle düşününce çok hoş.
2)yakıt, karışık 6,5 gibi, şehir dışı 4,5, klima falan girince 5 e çıkıyor. Motor küçük olduğundan hızı iyi ayarlamalı, Ortalama 120ile gidince 7 lt civarı yakıyor :)"
3)son hız, 188 i "çok zorlayarak" gördük... normalde 160 a kadar güzelce hızlanıyor ama.,

Ama tabiki şuan 7000kmde, kilometre arttkça aracın değerleri bir hayli iyileşti.
« Son Düzenleme: 23 Eylül 2014, 08:52:43 Gönderen: emirbsaalu »

Çevrimdışı karesi10

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Hocam ne oldu senin spaceback,merak ile bekliyoruz haberin olsun.

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda2;490806
Hocam ne oldu senin spaceback,merak ile bekliyoruz haberin olsun.

Üstadım ne olabilir sence her zamanki vag geleneği ilk konustugumuz şartlar ile aracın bayıye geldıkten sonrakı tutumları arasında dağlar kadar fark oluştu. Benim aracımı alacakları fıyattan tutunda kredi ödemelerinin şekline kadar herşey değişti. Son hali ise bugune kadar ödedıgım kredılerın yalan olması ve fabıa nın neredeyse yok paraya gıtmesıne bağlanıyordu. Dedim rapidiniz sizde kalsın bu şartlarla almam ben bu arabayı. Anlayacagınız Fabişle yola devam 45 i devirdik. Kışlık lastıklerını de aldık gidiyoruz. Kredisi bitince elden satıp bakıcaz artık.

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emirbsaalu;479839
Hayırlı olsun dynia...  
Sorulara hızlıca cevap veriyim, 1,2 MPI 75bg için
1)Yol Tutusu, Beklediğimden çok daha iyi. hele o lastiklerle düşününce çok hoş.
2)yakıt, karışık 6,5 gibi, şehir dışı 4,5, klima falan girince 5 e çıkıyor. Motor küçük olduğundan hızı iyi ayarlamalı, Ortalama 120ile gidince 7 lt civarı yakıyor :)"
3)son hız, 188 i "çok zorlayarak" gördük... normalde 160 a kadar güzelce hızlanıyor ama.,

Ama tabiki şuan 7000kmde, kilometre arttkça aracın değerleri bir hayli iyileşti.

Rapidin fabia ile arasındaki kg farkı nedır 188 bana çok az geldi açkcası 4.vites 5900 dd lerde 180 i görüyorum fabişle :) 220 yi göstermişiği oldu bana rapid için çok az geldı bana sürat.

Çevrimdışı emirbsaalu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Biryerden sonra istesen de gitmiyor. 3 silindir ve 75 bg benden bu kadar diyor resmen :)

Çevrimdışı karesi10

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emirbsaalu;490909
Biryerden sonra istesen de gitmiyor. 3 silindir ve 75 bg benden bu kadar diyor resmen :)

hocam depoyu fullediğinde karmada kaç kilometre yapıyorsun benim aracım 1300 km de ortalama fullediğimde 500-550km yapıyor  bu daha düşer mi?

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Alıntı yapılan: dynia;490843
Üstadım ne olabilir sence her zamanki vag geleneği ilk konustugumuz şartlar ile aracın bayıye geldıkten sonrakı tutumları arasında dağlar kadar fark oluştu. Benim aracımı alacakları fıyattan tutunda kredi ödemelerinin şekline kadar herşey değişti. Son hali ise bugune kadar ödedıgım kredılerın yalan olması ve fabıa nın neredeyse yok paraya gıtmesıne bağlanıyordu. Dedim rapidiniz sizde kalsın bu şartlarla almam ben bu arabayı. Anlayacagınız Fabişle yola devam 45 i devirdik. Kışlık lastıklerını de aldık gidiyoruz. Kredisi bitince elden satıp bakıcaz artık.

Hayırlısı olsun hocam satar sana başka birşeyler bakarız :ok:

Çevrimdışı twinrpd

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu araç için Lastik değiştirdiniz mi yada aldığınız lastik ile devam ediyormusunuz ?

Çevrimdışı emirbsaalu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: karesi10;490918
hocam depoyu fullediğinde karmada kaç kilometre yapıyorsun benim aracım 1300 km de ortalama fullediğimde 500-550km yapıyor bu daha düşer mi?

Araç 12 binde, Son 4 bin km için kayıtlı ve karmada 6,6 yazıyor. yani bir depoya 800-850km çok rahat gider.

Hem havaların çok soğuk olması hem de motorun yeni olması etkiliyordur şimdilik senin aracı. İlk başlardakine göre ortalama biraz daha düştü bzimkinde de... Ama seninki kadar çok yaktığını hiç hatırlamıyorum yalan yok. ortalama 10 litreden bahsediyorsun... Sürüş tarzın çok agresif değilse eğer bir baktır derim hocam...

Çevrimdışı panicattackoff

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar 2014 ağustostan beri kullanmaktayım aracım şu an 5binde sıfır almıştım..Yakıt tüketimi için şunu söyliyim uzun yolda gayet iyi şehir içinde istanbul şartlarında çok fena :) araca hiçbişey yapmadım..Park sensörü bile taktırmadım..
Çok uzun yıllar binilecek bir kalitesi yok ama fiyatına göre güzel bir araba genel olarak memnunum..Eğer sorunuz varsa cevaplarım..

Çevrimdışı kralcuneyt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.2 75BG SKODA RAPİD SPACEBACK SAHİBİYİM, 7000 KM DE YAKIT DEĞERLERİ ÇOK İYİ TABİKİ PERFORMANSLI BİR ARAÇ DEĞİL AMA ARACIN ŞÖYLE BİR ÖZELLİĞİ var yüksek devirle kalkış yapıp 2. ve 3. vitese yüksek devirle geçiş yapınca 5. viteste cok daha fazla gaz yiyor ve tüketim yinede artmadan. otobanda yokuş yukarı 7,5 litreken çıktığım yokuşu yavaş inerek 6,5 ortalamayla 20 km yolu tamamladım. minumum 50 km yaptığınız zaman yakıt 5 litre daha uzun yolda daha da düşecektir. kalitesi ve yol tutuşundan gerçekten memnunum arkadasımdaki ford fiestayla aynı segmentte olsa da bedava verseler fiestaya binmem rapid c sınıfı bir araç benim gözümde. sınıfına göre çok geniş