škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

aracınızın gizli özelliklerini açma

dr_enver · 550 · 491715

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emre14

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kkadri

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2013 model Elegance dizel aracımda Bluetooth menüsü var ancak aktif değil. Zaten dış mekanik tuşlarda Bluetooth tuşu yok. Menüde görünce aklıma takıldı.Acaba bu özellik te aktifleştirilebiliniyor mu wagcom ile yoksa ona ilgili parçayı mı taktırmak lazım.  Araştıran var mı bunu?

Çevrimdışı murican

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sene1983;536198
Pm ile numarayı gönderdim.
Benim araçta;
*dönüşte sis farının yolu aydınlatması
*sinyal sitesinin 5 e çıkması
*aracın kilitlendiğinde korna çalması
*kadran selamlama

Benim ihtiyacım olan bunlardı, bunları açtık

Numarasını Bende Rica Edebilirmiyim ?
Birde ne kadara mal oldu tum bu uygulamalar size ?

Simdiden Tesekkur Ederim..

Çevrimdışı Vet.ahmet

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kkadri;567459
Değerli arkadaşlar bu gizli özellik açma işini şanlıurfa veya Diyarbakırda yapan varmı acaba. Bilgisi olan biri bilgilendirirse çok harika olur. Bu iş için de güneydoğudan taaa istanbullara mı gitmek lazım...
Aynen dostum ben de Şanlıurfa dayım bu işi yapacak birini bulmak lazım pek anlamam bu işlerden fakat özellikler acillinca daha iyi olacak

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı LevenTgb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ltgida.com
Arkadaşlar bugün Ecu Fast Ankara da aracımın gizli özelliklerini açtırdım. Sola sinyal verdiğimde solda ki gündüz farlarım Audi gibi yanıp sönüyor olması gerektiği gibi, fakat sağa sinyal verdiğim Zaman da sol gündüz farlarım yanıp sönüyor bu durumu yaşayan var mı? Ben sonradan fark ettiğim için yarın soracağım Ecu Fast'e ancak tecrübe etmiş arkadaşlar varsa paylaşırlarsa sevinirim.

Çözümü nedir?

Çevrimdışı LevenTgb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba, bir önceki mesajımda belirttiğim sorun devam ediyor. Ecu Fast'e gittim biraz uğraşdılar ancak sorunu çözemediler. Servise gitmemi kodlamayı sıfırlatmam gerektiğini söylediler, sonra tekrar gel hallederiz dediler.
Servise gittim ancak serviste de yardımcı olmadılar. Sağa sinyal verdiğimde sol tarafta bulunan gündüz led lambalarım yanıp sönüyor bunun çözümü nedir? lütfen yardım...

Ankara da başka tavsiye edebileceğiniz yer var mı? mevcut kodlamayı sildirip yeniden yaptırmak istiyorum.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: LevenTgb;572204
Arkadaşlar merhaba, bir önceki mesajımda belirttiğim sorun devam ediyor. Ecu Fast'e gittim biraz uğraşdılar ancak sorunu çözemediler. Servise gitmemi kodlamayı sıfırlatmam gerektiğini söylediler, sonra tekrar gel hallederiz dediler.
Servise gittim ancak serviste de yardımcı olmadılar. Sağa sinyal verdiğimde sol tarafta bulunan gündüz led lambalarım yanıp sönüyor bunun çözümü nedir? lütfen yardım...

Ankara da başka tavsiye edebileceğiniz yer var mı? mevcut kodlamayı sildirip yeniden yaptırmak istiyorum.

Görünen o ki yanlış kodlama yapılmış aracınıza. Serviste orijinal kodlar yüklenerek sorun çözülebilir. Dışarıda çözüm bulmanız pek mümkün değil bence. Yine de denerim derseniz Şaşmaz'da Vag-Store var oraya sorabilirsiniz(ancak referans olmuyorum, bunu dikkate alarak işlem yaptırın).
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı LevenTgb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;572213
Görünen o ki yanlış kodlama yapılmış aracınıza. Serviste orijinal kodlar yüklenerek sorun çözülebilir. Dışarıda çözüm bulmanız pek mümkün değil bence. Yine de denerim derseniz Şaşmaz'da Vag-Store var oraya sorabilirsiniz(ancak referans olmuyorum, bunu dikkate alarak işlem yaptırın).

Öncelikle teşekkür ederim ilginiz için. Referans olmuyorum derken bir olumsuzluktan mı bahsediyorsunuz? Böyle bir duyumunuz veya tecrübeniz mi var?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: LevenTgb;572217
Öncelikle teşekkür ederim ilginiz için. Referans olmuyorum derken bir olumsuzluktan mı bahsediyorsunuz? Böyle bir duyumunuz veya tecrübeniz mi var?

Kodlama işi sakat bir iş, yetkinliğinden emin olmadığım birine referans olamam(Buradan yetkin değil diyorum gibi de anlam çıkmasın tabii). Ama orası Ankara'da bayağı bilinen, sahibinden'de dükkanı falan olan bir yer.

Çevrimdışı LevenTgb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim tekrardan sanırım şansımı deneyeceğim ;)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: LevenTgb;572223
Teşekkür ederim tekrardan sanırım şansımı deneyeceğim ;)

Levent Bey hangi servise gitmiştiniz bu arada?

Çevrimdışı LevenTgb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;572224
Levent Bey hangi servise gitmiştiniz bu arada?

Konya yolunda bulunan AND otomotiv

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu kodlama işlerinin bu kadar cesurca ve yaygın yapılıyor olmasını yadırgıyorum. Evet çok eğlenceli ve para vermediğiniz şeylere sahip oluyorsunuz ancak "optimizasyon" denen kavramı hiçe sayarak yapılması bunun gibi can sıkıcı sorunlara neden olabileceği gibi daha büyük sorunlara da neden olabilir.

Çevrimdışı rduran

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kodlama konusunda en büyük yanlış aslında araç daha kurcalanmamışken ayarları yedeklemediğiniz için oluyor. Kabloyu aldıktan sonra yapılması gereken ilk iş VCDS ile auto-scan yapıp sonucu asla kaybetmeyeceğiniz bir yere kaydetmek. auto-scan sonucu aracınızdaki tüm modüllerin orjinal kodlaması var. Böylece birşeyi yanlış yapsanız da her zaman orjinal haline dönebilirsiniz. Bunun yanında yine auto-scandan sonra tüm modüllerin  "adaptation map (admap)" larını da VCDS ile taratıp saklamanız lazım.

Arkadaşın sorununun çözümü ise kendisiyle aynı model kurcalanmamış bir araç bulup onun orjinal kodlamalarıyla karşılaştırıp sorunu bulmak olabilir.

Çevrimdışı By_hdR*

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu optimal paketlerde , ayna katlama özelliğini servis açıyor mu ?