škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Silecek Suyu Memesi Bozuldu mu?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,

Geçenlerde sürücü tarafındaki ön cam siilecek suyu püskürten memeden az su geliyordu. Su atarken dikkat ettim biraz da kaputun altına doğru fışkırtıyordu. İğne ucuyla biraz deştim tıkanıksa açılsın diye biraz da çıkarır gibi yaptım yönü değişsin diye.

Sonrasında yine denedim bu sefer de tazyik gitti sanırım yada daha çok kaputa doğru atıyor. Bunu nasıl ayarlarım? Ucunda gevşeyen bişey olması muhtemel midir?

Bide bu memelerin fiyatlarını bileniniz var mı? Takarken alttaki boru dışında takılcak vs. var mıdır?

Sağolun şimdiden...

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: iondergumus;479207
Merhaba arkadaşlar,

Geçenlerde sürücü tarafındaki ön cam siilecek suyu püskürten memeden az su geliyordu. Su atarken dikkat ettim biraz da kaputun altına doğru fışkırtıyordu. İğne ucuyla biraz deştim tıkanıksa açılsın diye biraz da çıkarır gibi yaptım yönü değişsin diye.

Sonrasında yine denedim bu sefer de tazyik gitti sanırım yada daha çok kaputa doğru atıyor. Bunu nasıl ayarlarım? Ucunda gevşeyen bişey olması muhtemel midir?

Bide bu memelerin fiyatlarını bileniniz var mı? Takarken alttaki boru dışında takılcak vs. var mıdır?

Sağolun şimdiden...

aracı satmadan önce başıma gelmişti, yetkili servis 10 tl ye memeyi değiştirmişti.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yetkili serviste 10-15 lirq civari. degistirime işçiliği olarak da 30 lira aliyorlar. al kendin degistir plastik hortumun ucuna takılı.  hortumu icine kacirma yeter.

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Memeyi değiştirmeden önce kireçlenmiş olma ihtimaline karşı silecek suyuna eritilmiş limon tozu koyabilirsiniz. Kirece etkisi oluyor. Sirke de kullanabilirsiniz ama koku faktörünü göz önünde bulundurun.

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hmm. İyi o zaman çok da pahalı değilmiş. Olmadı alıp takarım sirke ve limon tozu işine de bi bakayım...

Bu tarz ufak parçaların satıldığı bi site filan biliyor musunuz?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gecen atilganda dukkani karistirirken yan sanayisini buldum bitane. Benimkide tikanikti. Duz tornavidayla memeyi kanirtin yukari cikiyor hortumun ucundan cekin alin yenisini takin.

Bu arada atilganda meme ararken passatlarin bizimkiyle ayni olan memelerini gordum ve isitmaliydi. Tam kafamda ampuller yanmaya baslarken arkadasim elektrigimi kesti. Proje asamasinda helak oldu bizim is :D

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;479259
Gecen atilganda dukkani karistirirken yan sanayisini buldum bitane. Benimkide tikanikti. Duz tornavidayla memeyi kanirtin yukari cikiyor hortumun ucundan cekin alin yenisini takin.

Bu arada atilganda meme ararken passatlarin bizimkiyle ayni olan memelerini gordum ve isitmaliydi. Tam kafamda ampuller yanmaya baslarken arkadasim elektrigimi kesti. Proje asamasinda helak oldu bizim is :D

Aman tanrım didim :D