škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti ilk çalışmada şarlama sesi

kosal · 14 · 7557

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kosal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba
2011 model Yeti 1.2 tsi dsg, bazen ilk çalıştırma sırasında şarlama sesi gibi yüksek bir ses geliyor ve kısa bir süre sonra normale dönüyor. Servis zincir yağsız kalıyor motor çalışınca yağ geldiği için normale dönüyor endişe edecek birşey yok dedi. Tecrübe eden veya nedenini bilen varsa paylaşırsa sevinirim
Selamlar

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
doğru dur ses zincirden geliyor, zincirin gergisi yağ basıncı ile çalıştığı için motor çalışınca zincir geriliyor ve motor uzun süre beklemediği sürece hep gergin kalıyor ve bir daha ses yapmıyor. ama benim tavsiyem yağınızı değiştirin büyük ölçüde düzelecektir, benim eski aracımda da ses yapıyordu yağı değiştirince bir daha yapmadı

Çevrimdışı kosal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler bilgi için hafta içi yeniden servise uğratacağım

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servisler TSI motorlar için yağ değiştirdiler 90.000 e kadar hiç bende de olmadı şu an oluyor bu servisten sonra ilk defa böyle oluyor bende de

Çevrimdışı kosal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Şimdi kafam karıştı yağı değiştireyimmi yoksa kalsınmı zira araç hali hazırda 30000km de

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yağ olarak PETRONAS SYNTIUM 5000 AV öneririm tabi servisler bu yağı kullanmıyor ama yinede deneyin
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2014, 16:13:35 Gönderen: mşah »

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kosal;475521
Şimdi kafam karıştı yağı değiştireyimmi yoksa kalsınmı zira araç hali hazırda 30000km de

yağı değiştirin derken kastım marka olarak yada özellik olarak değiştirin

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Sorunlu seri triger zinciri, aynısı bende de vardı, vaktiyle garantiden değiştirttim, zira ayıplı mal, üretimden kaynaklı

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=19085

2 yıl oldu değişeli, sıkıntı yok

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Triger zincir sesi, büyük ihtimalle yağ değişimi sonrası da sorun devam edecektir.
Kesin çözüm, zincir setinin değişmesi..

Çevrimdışı kosal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba
Forumdaki yazışmalar sonunda aracımı Antalya'da Çağ oto ya götürdüm  iyiniyet garantisinde kavrama ve zincir takımı 420 tl fark ile değişti aracı bugün aldım farkediler şekilde performans ı değişmiş ve çok az duyulan zincir sesi kaybolmuş servis şefi Muzaffer bey e ve servis müdürü Yaşar beye çok teşekkür ederim

Çevrimdışı technotibet

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Küçük bir katkı olsun istedim. Ben de 2011 1.2 Dsg kullanıyorum. Aracı çalıştırdığında 45sn süren bir bekleme yapıyorum. Mevcut yağın içeride tüm sistemi kapladığında oluşan ses değişiminden sonra hareket ediyorum. Aracın ömrü ve kullanım için önemli bir detay olduğunu görüyorum.

Çevrimdışı Ghog

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: technotibet;477406
Küçük bir katkı olsun istedim. Ben de 2011 1.2 Dsg kullanıyorum. Aracı çalıştırdığında 45sn süren bir bekleme yapıyorum. Mevcut yağın içeride tüm sistemi kapladığında oluşan ses değişiminden sonra hareket ediyorum. Aracın ömrü ve kullanım için önemli bir detay olduğunu görüyorum.

bu yazdıklarına katılıyorum turbo ıcın cok cok onemlı ılerıkı durumlarda aracı ses degısıklıgıne ugratmıyor

Çevrimdışı havvayy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba benim aracımda 2011 model yeti otomatik vites. aynı sorun bende de var başkalarında da olduğunu duydum motorun içindeki zincir takımlarıyla ilgili şu anda aracım serviste bana söylenen bakım yaptırmam karşılığında ve şimdiye kadar bakımlarını serviste yaptırdığımdan yaklaşık montaj ve zincir takımının fiyatı 2000 lira iken iyi niyetli olarak 890 liraya indirilebileceği söylendi ben bunun üretim hatası olabileceğini düşünüyorum aynı sorunları olan bu serinin fabrika tarafından ayıplı kusurlu mal olarak geri çağrılarak ücretsiz onarımlarının yapılmasını gerektiğini düşünüyorum bu nedenle mahkemeye vereceğim desteklerinizi bekliyorum  benim aracım 40000 km olup garantisi bitmiş durumdadır bu ciddi bir sorun trafikte kaza yaşamamıza neden olabilir