škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hareket halinde Silkeleme

abex · 36 · 10307

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı abex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Düşük devirlerde (giderken) gaz verdikçe daha belli olan ince bir sirkeleme var.

yakın zamanda motor yapıldı (yatak sarması)
Bobin değişti
bujiler kontrol edildi
rot balans ok.
Triger değişti
subap fincanları değişti
debriyaj balatası deişti

ben subap ayarlarından şüpheleniyorum, başka bir şey aklına gelen varmı..
« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2014, 12:37:23 Gönderen: abex »

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Direkt aklıma aks geldi; değilse debriyaj balatası

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bence sorun ateşlemeyle ilgili . geçen hafta aynı şeyi bende yaşadım  bir bobin miyadını tamamlamak üzereymiş özellikle düşük devirde düşük viteste silkeliyordu daha sonra tamamen gitti obd 2 cihazıyla baktım 4. silindir ateşleme arızası gösterdi arabada yedek çıkma bobinle işi hallettim. eğer lpg varsa ve bobinler hepsi değişmemişse klasik lpg-bobin arızası olabilir.

Çevrimdışı abex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;474849
Direkt aklıma aks geldi; değilse debriyaj balatası

balatada değişti unuttum yazmayı ama aks bakarım

Çevrimdışı abex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: biHEmta;474868
bence sorun ateşlemeyle ilgili . geçen hafta aynı şeyi bende yaşadım  bir bobin miyadını tamamlamak üzereymiş özellikle düşük devirde düşük viteste silkeliyordu daha sonra tamamen gitti obd 2 cihazıyla baktım 4. silindir ateşleme arızası gösterdi arabada yedek çıkma bobinle işi hallettim. eğer lpg varsa ve bobinler hepsi değişmemişse klasik lpg-bobin arızası olabilir.

daha önce başıma geldiğinde bobin arızası idi değiştirdim sorun çözüldü ama bu sefer pc sorun göstermiyor, ama olması muhtemel çünkü çekiş sorunuda var

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Katalitik konvektör tıkalıydı benim aynı şekilde yapıyordu. Temizlettim şimdi maşallah sorunu yok...

Çevrimdışı Kefren

• Skoda Sevdalısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
geçenlerde benimde başıma gelmişti hatta forumda konusunu açmıştım krank devir sensörünü değiştirdim sorun kalmadı.aynı şekilde pc ye bağlayınca hata görünmüyordu

Çevrimdışı abex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: iondergumus;474919
Katalitik konvektör tıkalıydı benim aynı şekilde yapıyordu. Temizlettim şimdi maşallah sorunu yok...

katal. iptal ettim

Çevrimdışı abex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Kefren;474924
geçenlerde benimde başıma gelmişti hatta forumda konusunu açmıştım krank devir sensörünü değiştirdim sorun kalmadı.aynı şekilde pc ye bağlayınca hata görünmüyordu

hımm olabilir. peki neye dayanarak değiştirdin rastgelemi
yada senin sorunun tam olarak neydi

Çevrimdışı Kefren

• Skoda Sevdalısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abex;474945
hımm olabilir. peki neye dayanarak değiştirdin rastgelemi
yada senin sorunun tam olarak neydi

usta 2 ihtimal var ya bobin arizasi ya da sensor demişti.bobini değiştirdim düzelmedi sensor değiştirdikten sonra düzeldi.aracim gaz kesiyor tekleme yapıyordu.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzin pompasi kesiklik yapiyor olabilir mi? Ya da lpg sistemi?

Yakit sistemindr sikinti yoksa bobine bakilir. Bobinde tamamsa krank devir sensorudur

Çevrimdışı musti22160

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu silkeleme sadece motordami oluyor yoksa aracin genelinemi yayiliyor..

Aracin genelinde mesela gazi birakinca silkeleme yapiyorsa öne yiğilma yada siçrama salincaklardan ve çevresindeki sistemlerden olabilme şansi çok yüksek

yok eğer sadece motorda olan ve boşta basildiğindada yapan bir durum ise ateşleme sistemi yüksek ihtimal..

Çevrimdışı abex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: musti22160;474990
Bu silkeleme sadece motordami oluyor yoksa aracin genelinemi yayiliyor..

Aracin genelinde mesela gazi birakinca silkeleme yapiyorsa öne yiğilma yada siçrama salincaklardan ve çevresindeki sistemlerden olabilme şansi çok yüksek

yok eğer sadece motorda olan ve boşta basildiğindada yapan bir durum ise ateşleme sistemi yüksek ihtimal..

sadece gaz verirken bu arada subap ayarından olabilirmi

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim fabişte triger değişiminden sonra sente atlandığı için hava alıyordu o yüzden rolantide bariz -ki yolcular bile hissediyordu- olmuştu. Triger değişmişse oda olabilir..

Çevrimdışı musti22160

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sente fazlaca hissedilir olurdu bu durum daha hafif gibi sadece gaz verirken dediğine göre subap ayarida düşük ihtimal bence tam gaz verme aşamasinda oluştuğundan daha önceki yorumlardada olduğu gibi ateşlemeden şüpelenelibilir..bir silindir yeterli ateşleme sağlamiyorsa motor 3 silindir gibi devir aliyor daha sonra yeterli devir oluştuğundan farki kapatiyordur gazi birakincada yine 3 silindir silkeleme yapar ..bu da buji,buji kablolarindan yada bobinden felan olabilir...bunlari kontrol et istersen,

EDİT: SUBAP AYARI ÇOK SES YAPAR ŞIKIRTI SESİ