škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arabalarda neden Sopa, Cop, Levye Bulunur..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı CyberWolf

• Fabia Aşığı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Değerli Arkadaşlar;

Yaklaşık 1 yıldır trafikteyim ve mümkün olduğu kadar kurallara uyuyor ve dikkatli araç kullanmaya çalışıyorum Sanayiye geçen gittim oto yıkamacı arkadaşın yanına her gelen araçta bir kalın sopa cop vs çıkıyor.... SORUM ŞU : Benimde aracımda bu tür silah bulundurmam gerekiyor mu ? Bulundurmak suç mu yoksa bulundurmamak mı suç ....

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bulundurmamak lazim. Aractaki sopaya ya da buvaga guvenerek tartisma ortamina girersin, karsidaki adam tetikci olur, mafya olur, cete olur,  i eşiyle anlasamayan polis olur ceker silahı vurur.  Bu ihtimal olmasa bile suc aletidir , sucsuzken suçlu duruma dusrrsin.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Saldırıdan ziyade savunma amaçlı bulundurulmalı bence. Araçlarımızda biber gazı bulundururum küçük ama çok etkili savunma için

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
5-6 sene önce benim arabada da vardı bir sopa, asayiş aramasında polis el koydu, yasak yani...
Geçenlerde bauhausdan küçük bir balta almıştım şömine odunlarını inceltmek için, 2 ay bagajda kalmış, gece eve giderken yine asayiş kontrolüne denk geldim, polis baltayı hemen aldı ve işlem yapmak istedi...şansıma faturası ve ambalajı üzerinde olduğu için itiraz ettim, bıraktılar...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ama bazı kırolar da ancak bundan anlıyor :sopa: Şaka bir yana insanların bir çoğu nolur nolmaz diye bulunduruyor sopa vs. şeyleri.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
En güzeli belaya bulaşmamak ama biber gazı bulundurulabilir..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu saydıkların aracın standart donanımına dahil değil. ancak illada böyle bir şey istiyorsan tamamen yasal olan bir çeşidi var ve hiç bir kimsede bu nelan diye el koyamaz. baston direksiyon kilidi. al bi tane hem işine yarar hem de gerektiğinde işine yarar.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;474578
bu saydıkların aracın standart donanımına dahil değil. ancak illada böyle bir şey istiyorsan tamamen yasal olan bir çeşidi var ve hiç bir kimsede bu nelan diye el koyamaz. baston direksiyon kilidi. al bi tane hem işine yarar hem de gerektiğinde işine yarar.

Sanırım en iyi çözum bu :lol::lol::kiki::++:

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yalnız o baston kilidini -Allah göstermesin- kafaya yiyen, iflah olmaz... durduk yerde katil olursun...sopa yemeyi tercih ederim bu durumda...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sopayı yiyince hayatta kalma garantinde yok ki. Sende kafasına vurmayacaksın amaç öldürmek değilki süründürmek:-)))))

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim arabada 40 cm uzunluğunda 4 cm çapında ana hat kablosu var. Bir kez polis çevirmesine denk geldim yan koltuğa aldım kabloyu,bu ne diye sordu,elektrikçiyiz numune olarak bir yere götürüyorum dedim,hee tamam dedi :D
Bu güne kadar kullanmak nasip olmadı,inşallah olmaz. Ama bulundurmak lazım diye düşünüyorum. Siz elinde spoa olmayan birine saldırmasınız belki ama başkası gelir kafanıza indirmeye kalkar o sopayı. Erkekliğin yüzde doksanı kaçmaktır derler,ya kaçacaksın arabanı parçalayacaklar,ya da sende sopayla çıkıp şansını deneyeceksin. O nedenle ne olur ne olmaz..

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
En güzeli hiç belaya bulaşmamak. Adamda silah varsa ne olacak..Çat çat gidersin...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;474767
Benim arabada 40 cm uzunluğunda 4 cm çapında ana hat kablosu var. Bir kez polis çevirmesine denk geldim yan koltuğa aldım kabloyu,bu ne diye sordu,elektrikçiyiz numune olarak bir yere götürüyorum dedim,hee tamam dedi :D
Bu güne kadar kullanmak nasip olmadı,inşallah olmaz. Ama bulundurmak lazım diye düşünüyorum. Siz elinde spoa olmayan birine saldırmasınız belki ama başkası gelir kafanıza indirmeye kalkar o sopayı. Erkekliğin yüzde doksanı kaçmaktır derler,ya kaçacaksın arabanı parçalayacaklar,ya da sende sopayla çıkıp şansını deneyeceksin. O nedenle ne olur ne olmaz..
O kadar cilalayip baktigin arabanin parcalanmasina izin verirmisin Can?

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:ok:
Alıntı yapılan: mygokhan;474768
En güzeli hiç belaya bulaşmamak. Adamda silah varsa ne olacak..Çat çat gidersin...

Kamp kurduğum ıssız yerlerde başıma bir b.. geldiğinde kullanırım diye bir kurusıkı almıştım. Abim "Oğlum sen manyak mısın? Sadece çadırını soymaya gelen adam senin kurusıkını görünce bıçak çekse veya sahici makinesini çıkarsa ne halt edeceksin?!! O saatten sonra kurusıkını patlatsan da g..ü kurtaramazsın!" diye fırçayı bastı. O gün bugündür kurusıkıyı yanıma almıyorum :D

Yine de elimin altında bana güven verecek bir şey/şeyler bulunsun istiyorum doğrusu. Hele birkaç gün evvel 2 motorcunun başına gelenleri duyduktan sonra.. En makûlü biber gazı gibi görünüyor :confused:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Babam uzun süredir bu olaya karşıydı ta ki 8 sene önce trafite tartışma yüzünden falçata ile eli kesilene kadar.. Bulundurmak her zaman iyidir yeri geldiğinde lazım oluyor.. Şimdi araba 1 tane jop 1 tane çakı 1 tanede denizci bıçağı var ne olur ne olmaz :D