škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Camlarda Kireç Kalıntısı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı CyberWolf

• Fabia Aşığı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen gün park ettiğim duvarın arkasında çim bahçe fıskiyesi açılmış güneşin etkisiyle arabanın ön camları kireç kalıntısı kalmış .... Engin tecrübelerinize ihtiyacım var bu kireç lekelerini nasıl çıkartabilirim .Teşekkürler:gut:

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
vd40 sık abi üstüne de güzelce sil camsille falan :) ama camı çizer mi çizmez mi bilemem. benimki tamamen öneri :D

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sakın denemeyin bu sefer yağlı madde temizleme derdiniz olacak bir bezi sirke ile ıslatın gölgede iyice silin yada ucuz banyo fayans temizliyicilerden alın bezi onunla ıslatın ve silin ardından yıkayın ve microfiber bez ile kurulayın, kolay gelsin.
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı CyberWolf

• Fabia Aşığı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
SORUNU ÇÖZDÜM SORUNU OLANA FAYDASI OLUR DİYE YAZDIM

Değerli arkadaşlar ;

Geçen gün arabamı bir duvarın dibine park etmiştim duvarın diğer tarafındaki bahçeden sulama fıskiyeleri çalışmış ve o öğlen sıcağı güneşi ile birlikte arabamın ön camına su serpmiş dolaysıyla bu su sanırım kuyu suyu oldugundan hemen kurduğundan nokta nokta kireç lekeleri kalmış arabamı gördüğümde şok oldum görüş alanı sisli gibiydi ne yaptıysam çıkmadı internette sayfaları gezdim malum beyin bedevaya herkes birşeyler yazmış ... Sonunda çözümü buldum hemde 1 TL maliyetle  Şimdi

Malzemeler;

1- Gazete
2- Mikrofiber bez
3- ELMA SİRKESİ
4-Temiz su

Yapılışı ; Yapacağımız işlemi gölge bir yerde yapınız...

1-Öncelikle camımızı temizce yıkıyor ve duruluyoruz camın çizilmemesi için güzelce kurutuyoruz

2- bir miktar gazeteyi avucumuzda top haline getirip üzerine hafifce ıslanana kadar elma sirkesi döküyoruz

3-Cama hafif bastırarak ovalıyoruz... kireçli bölgeye iyice sirke ile ovalıyor kuru bir yer bırakmıyoruz

4- camda sirke tam kurumadan temiz su döküp temiz gazete ile kurulamaya başlayın

5- Sonuç pırl pırıl bir cam ( hayırlı olsun Teşekkürlerinizi Eksik Etmeyin )

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben hala vd40 ın denenmesi yönünde ısrarcıyım abi :D :D

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Wd40 her isin cozumudur ama o kadarda degil. Cunku wd40 yaglidir bu sefer onun yagini cikarmaya ugrasirsiniz

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
eyvallah abi teşekkür ederim :) bu arada yeri gelmişken wd40 ı balatalara sıksam sesi keser mi?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Wd40 nami diger problem cozucu her derde deva ama inanma fazla :D yagli oldugu icin sesi kesebilir ama bir sure (uzerinden silinene kadar) frenlerin yeterince tutmayacaktir (belki ilk 100 metre belki 10km denemeden bilemeyiz)

Sesi kesmek istiyosan balata spreyi al 1 kutu onu sik en iyi cozum ;)

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle