škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Start-Stop Sorunu !!

clonner · 39 · 12505

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı clonner

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;473350
Beleş akü vermek Skoda-Türkiye için büyük bir yıkım olmuştur herhalde :kiki:

kesinlikle :D

Çevrimdışı fkoz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2-3 gündür her şey normal ama, S/S devreye girmiyor, ekranda herhangi bir alarm yok, fakat devre dışı iken motorun sesininde değiştiğini fark ettim. Kitapçığında akü şarjı yetersiz olabilir diyor. Forumda da bahsedilmiş zaten ama bu arıza ile ilgili farklı bir tecrübe yaşayan var mı?

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fkoz;484141
2-3 gündür her şey normal ama, S/S devreye girmiyor, ekranda herhangi bir alarm yok, fakat devre dışı iken motorun sesininde değiştiğini fark ettim. Kitapçığında akü şarjı yetersiz olabilir diyor. Forumda da bahsedilmiş zaten ama bu arıza ile ilgili farklı bir tecrübe yaşayan var mı?

Endişe etmeyin havalar malum soğudu motor yeteri ısıya ulaşmadan ve soğuk havadan kaynaklanan akü zayıflaması araç bir müddet çalışıp akü şarj oldukdan sonra normale döner.

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Akü değişmiş ama genede yorum yapıyım belki birileri faydalanır.
S&S olan arabalarda akünün normal araba akülerinden  kuvvetli olması gerekiyor egerki bayi bir kalleşlik yapıp akünüzü değiştirmişse böyle bir sorun olabilir,aküyü şarj eden alternatör lerde bir sıkıntı olabilir yada gerçekten akünüz bozuktur ve garantiden değişir.

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Alıntı yapılan: fkoz;484141

Arabayı ne zaman aldınız ve genelde kısa mı yol yapıyorsunuz? Tabi S&S nın çalışma şartlarınıda kullanma klavuzundan okuyup yerine getiriyormusunuz bir kontrol etmekte fayda var.

Çevrimdışı msy20

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
konya skoda mı, aracı bi kere götürdüm inşallah acil bir durum olmaz da bir daha götürmek zorunda kalmam. araçla ilgili sorun yaşıyorsun ve bu sorunu bir kaç kişiye de teyit ettiriyorsun ama skodaya gidince öyle bir sorunun olmadığı ve her şeyin normal olduğu cevabını alıyorsun. eğer biraz tartışırsan zoraki bir şeyler yapılıyor. burada farklı bir servis alternatifi de yok, herhalde bakım zamanı gelince ankaraya falan gidecez. sıfır araba alırken böyle bir sorun yaşayacağım aklıma gelmemişti.
« Son Düzenleme: 06 Kasım 2014, 20:07:41 Gönderen: msy20 »

Çevrimdışı fkoz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda2;484170
Arabayı ne zaman aldınız ve genelde kısa mı yol yapıyorsunuz? Tabi S&S nın çalışma şartlarınıda kullanma klavuzundan okuyup yerine getiriyormusunuz bir kontrol etmekte fayda var.

Arabayı 10 ay önce aldım. Yaz dönemi hariç genelde kısa yol yapıyorum. S/ S sistemi nin şartları nı biliyorum. Ben akü den ya da şarj dinamosundan şüpheliyim. Bu kadar erken olması şaşırttı. yarın servise göstereceğim.

Çevrimdışı Esrfoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Konyalı arkadaşlar şimdiden servisten soğudum; Attarlar'dan kurtulduğuma dua ederken. İnşallah yağ bakımı dışında uğramayız servise. Bizim Konya'da Volkswagen grubu servislerde sıkıntı var demekki.

Çevrimdışı fkoz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fkoz;484208
Arabayı 10 ay önce aldım. Yaz dönemi hariç genelde kısa yol yapıyorum. S/ S sistemi nin şartları nı biliyorum. Ben akü den ya da şarj dinamosundan şüpheliyim. Bu kadar erken olması şaşırttı. yarın servise göstereceğim.

Servise gösterdim, cihaza bağladı, bir sıkıntı yok. Akü'yü ölçtürdüm normal.
şu anda s/s devrede bir problem yok. Dizel partikül filtrenin tıkanma zamanı mı geldi acaba, uyarı vermedi ama ben yine de manuel de yüksek devirde kullandım biraz ondan sonra s/s devreye girmeye başladı.