škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Start-Stop Sorunu !!

clonner · 39 · 12482

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı clonner

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 3 ay önce 2014 1.6tdi elegance octavia aldım aldığıma da bin pişman oldum zaten. gelelim soruna. Aracımda start stop çalışmadı servise gittim akünün biraz azaldığını söyleyip 1 saat şarj ettiler sorunsuz bi şekilde 15 20 gün bindim araca. yine aynı problem oldu yine aynı şekilde sorun yok ama akü azalmış dediler 2 saat doldurdular yine 15 20 gün sorunsuz bindim. tekrar oldu tekrar gittim tam gün boyunca şarj ettiler sorun 20 gün ortadan kalktı şimdi servisten geliyorum aracı tekrar bıraktım yine aynı terelelliler. aracında sorun yok bilgisayarda arıza çıkmıyor bu normal işte en az günde 100 km yapmalısın ozaman sorun çıkmaz veya başka saçma sapan bahaneler uydurup baştan savıyorlar ama ortada bi sorun var bunu kendilerini binip görüyorlar ama sonuç yok. bilgisayar arıza çıkarmadığı sürece ben akü filan değiştirmem diyorlar. toparlayacak olursak bi sorun var bunu kendileri de görüyorlar fakat çözüm yok yapamıyorlar. ben 80.000 lira para verip sıfır araç alıyorum 20 güne bi servisteyim. ne yapmam lazım sizden bi öneri tavsiye bekliyorum. başına gelen başka arkadaşlar varmı ? :mad:

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben fabia yı ikinci el aldığımda satan arkadaş akünün yetersiz olduğunu bu yüzden değiştirdiğini söylemişti. Gerçekten  aküyle ilgili bir problem olabilir çünkü tam doluyken sorunsuz diyorsunuz. Şarj dinamouzun desteklediği daha yüksek amperli ve kaliteli bir akü alın. Garanti dışı kalmayacaksa tabi.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aramıza hoşgeldiniz, geçmiş olsun..
Servisi değiştirin, böyle bir imkan yoksa, servise gittiğinizde açtırdığınız servis kayıtlarıyla birlikte Yüce otoya durumu anlatan bir mail yazabilirsiniz..

Çevrimdışı bugra042

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende size servisi değiştirmenizi öneririm.konyadaki servisi hiç beğenmiyorum hiç ilgilenilmiyor aracı satana kadar iyi,sonrası yok işte,ankaraya gitmenizi öneririm

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sürüş güzergahınız ne durumda?Genelde kısa mesafe mi biniyorsunuz?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Yalnız bu start-stop klima belirli bir seviyenin üzerinde çalışıyorsa, motor soğuksa, ...vb. gibi şartlarda devreye girmiyor. Sizdekinde de devreye girmediğinde bu tarz bir durum olabilir mi diye düşündüm bir an.
Yok sorun illaki akü ise akü artık şarj tutmuyor değişmesi gerekir bence. Kaldı ki bunu da araç bir arıza oalrak kaydetmiyor diye hatırlıyorum.

Çevrimdışı clonner

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;473203
Sürüş güzergahınız ne durumda?Genelde kısa mesafe mi biniyorsunuz?

en az 10km ve üstü.

Çevrimdışı clonner

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;473204
Yalnız bu start-stop klima belirli bir seviyenin üzerinde çalışıyorsa, motor soğuksa, ...vb. gibi şartlarda devreye girmiyor. Sizdekinde de devreye girmediğinde bu tarz bir durum olabilir mi diye düşündüm bir an.
Yok sorun illaki akü ise akü artık şarj tutmuyor değişmesi gerekir bence. Kaldı ki bunu da araç bir arıza oalrak kaydetmiyor diye hatırlıyorum.

evet start stop'un devreye girmeyeceği hususlar var ama benimki onlardan ayrı durum. arıza göstergesi filan çıkmıyor zaten öyle olunca servisdeki bilgisayarlarda arıza olarak göremiyor. aküyü değiştirin öyle deniyelim diyorum onada yanaşmıyor servistekiler. başka octavia kullanan arkadaşlarla görüştüm onlarda hiç bir sorun yokmuş.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kullandığımız puntoda da aynı sorun vardı, araba fazla kullanılmadığından akü seviyesi belli bir seviyenin altına düşüyordu,arıza lambası yanıyordu, hill holder falan devre dışı kalıyordu..., biz de serviste S&S sistemini ''devamlı devre dışı'' olarak ayarlattık, artık her çalıştırmada devre dışı...istediğimiz zaman S&S tuşuna basıp aktif ediyoruz..
Bununla beraber araba çok kullanılmadığı için sürüşlerimizde elektrik kullanımını en aza indirdik, gündüz farını, viraj farını falan devre dışı bırakıyoruz.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
pireye kızıp yorganı yakmayın, mümkünse servisinizi değiştirin :)

Çevrimdışı clonner

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;473214
Kullandığımız puntoda da aynı sorun vardı, araba fazla kullanılmadığından akü seviyesi belli bir seviyenin altına düşüyordu,arıza lambası yanıyordu, hill holder falan devre dışı kalıyordu..., biz de serviste S&S sistemini ''devamlı devre dışı'' olarak ayarlattık, artık her çalıştırmada devre dışı...istediğimiz zaman S&S tuşuna basıp aktif ediyoruz..
Bununla beraber araba çok kullanılmadığı için sürüşlerimizde elektrik kullanımını en aza indirdik, gündüz farını, viraj farını falan devre dışı bırakıyoruz.

aracımı her gün kullanıyorum akünün şarj etmesi lazım. gündüz farı,sensörler filan devre dışı bırakınca elegance araç kullanmamın ne anlamı kalacak ozaman  Ambition bi araç alırdım :)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Radyodaki car düğmesine basın oradan araç durumuna basın oradan da s&s işareti var ona basın o anki ss durumunu, aktif olmuyorsa neden aktif olmadığını yada son çalıştırmanın nedeninin ne olduğunu gösterir. Aküden kaynaklı olduğunu gösteriyorsa servis kayıtlarınızla beraber yüceye başvurun hatta onunla beraber skodanın yurt dışına mail atın. Geçmiş olsun

Çevrimdışı ali_firattr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende sorunsuz çalışıyor. Gündüz farı, viraj aydınlatması falan aldığımdan beri açık.
Sizin akü şarj tutmuyor belli.
Servisinizi değiştirin. Gittiğiniz yeri de şikayet edin. Gerçi kimi kime şikayet edeceksin. Ben Yüce otoya götürmüştüm 15.000 bakıma ve memnun kalmamıştım ama siz yine de şanşınızı deneyin.

Çevrimdışı hbucak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: clonner;473194
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 3 ay önce 2014 1.6tdi elegance octavia aldım aldığıma da bin pişman oldum zaten. gelelim soruna. Aracımda start stop çalışmadı servise gittim akünün biraz azaldığını söyleyip 1 saat şarj ettiler sorunsuz bi şekilde 15 20 gün bindim araca. yine aynı problem oldu yine aynı şekilde sorun yok ama akü azalmış dediler 2 saat doldurdular yine 15 20 gün sorunsuz bindim. tekrar oldu tekrar gittim tam gün boyunca şarj ettiler sorun 20 gün ortadan kalktı şimdi servisten geliyorum aracı tekrar bıraktım yine aynı terelelliler. aracında sorun yok bilgisayarda arıza çıkmıyor bu normal işte en az günde 100 km yapmalısın ozaman sorun çıkmaz veya başka saçma sapan bahaneler uydurup baştan savıyorlar ama ortada bi sorun var bunu kendilerini binip görüyorlar ama sonuç yok. bilgisayar arıza çıkarmadığı sürece ben akü filan değiştirmem diyorlar. toparlayacak olursak bi sorun var bunu kendileri de görüyorlar fakat çözüm yok yapamıyorlar. ben 80.000 lira para verip sıfır araç alıyorum 20 güne bi servisteyim. ne yapmam lazım sizden bi öneri tavsiye bekliyorum. başına gelen başka arkadaşlar varmı ? :mad:

Adana ozgen Sizin sorunu cozebilir.islerinde cok iyiler. Tabi gitmeden durumu gemstones anlatin.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hbucak;473238
...gitmeden durumu gemstones anlatin.
Bu ne demek?:hmm::blm: