škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia 1.2 DSG vs. Octavia 1.6 Tdi DSG

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba, 2 araç, daha doğrusu 2 farklı motor arasında çok kararsızım, sizinde kullanıcılar olarak fikrinizi almak istiyorum.
Bulduğum araçlardan dizel olanı, Elegance donanımlı, cam tavanlı, 3 kollu direksiyonlu, bej döşemeli kırmızı renk full bir araç,
Diğer 1.2 olanı yine cam tavanlı 3 kollu direksiyonlu, koltuk ısıtmalı gri renk yine full bir araç.
2 araç arasında 7500 TL lik bir fark var, 1.2 tsi yakıt tüketimi üzer mi? Yıllık Km 15.000 civarı yaparım diye düşünüyorum.

Siz olsanız hangi aracı tercih ederdiniz?

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kaç sene kullanırsınız aracı. O kullandığınız senede aradaki 7500 liralık farkı kapatabilir misiniz oturun hesaplayın. Ona göre karar verin :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben dizeli tercih ederdim. Zaten yıllık ciddi bir kilometre yapıyormuşsunuz. Bir de benzinli araçta -en azından bende durum böyle- ister istemez göz sürekli yakıt ibresinde oluyor. Sırf bundan dolayı dahi dizel tercih edilir, yakıt tüketimi kafaya takılmadan keyifle binilir. Ayrıca aracı satacağınız zaman da her halukarda 1.2 TSI'ye göre daha yüksek rakama satacaksınız. Belki ilk alımdaki fiyat farkını tam olarak karşılamaz, ancak yine de aracı satacağınız zaman düşünüldüğünde iki aracın satış fiyatı arasında kaydadeğer fiyat farkı olacaktır.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
15.000km arada bir mesafe ben olsam dizel alır daha çok binerdim..

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Arkadaslara katiliyorum,dizel almak ozellikle bu ulkede sart.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
dizel derim. 1.2 tsi'a ikna olsam sıfır leon style düşünebilirdim ama dizel torkuna alıştıktan sonra 160'lık CC tsi bile beklediğim gibi gelmedi bana

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hem dizel hem benzinli araç sahibi olarak şunu belirtmeliyim ki mesela artık yapılan km işi olmaktan çıktı.Benzinli araç sahipleri bilirler gözlerinin önünde pat diye o ibrenin düşüşünü.Ben bilmiyordum geçen sene öğrendim keşke öğrenmeseydim.İki gazlıyorum pat iniyo hemen.Bugün fabiamla havaalınına git gel yaptım pedalı döşemeden geri çekmedim o derece yapıştırdım.İbre yerinden oynamadı ya..Senede yapılan km için değil bu rahatlık için ben 7500tl veririm ekstradan..

Ha babam benzinli arabayla gayet mutlu orası da ayrı bir konu.:)

Çevrimdışı bayramsen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.2 tsı dsg elegans araci mi yeni aldım hep kafamda soru işaretleri vardı 1.2 araç gider mi çok yakarmi diye ama şu anda kafamda hiç bir soru kalmadı km de 330 kuruş yakıyor ve dizeliyle kafa kafaya gidiyor 3   5 bin km daha geçince dahada az yakar diye düşünüyorum  ayrıca benzinli araçta  sessiz sessiz gitmenin keyfi de ayrı

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Simdi sifir fiyatlarina baktimda enteresan olan; 1.2 tsi 1.6 tdi arasinda fiyat farki elegansta 5 lira gibiyse ambition optimal da 10 lira gibi,

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
iyi de dizel tdi 250-270krş arasında yakıyo ki o da sıkışık trafikte, ben Ankara da 22krş a sabitlemiştim mesela.

Motor hacmi ne kadar küçük olursa olsun, turbo+benzin=tüketim demektir. Ha TSI gerçekten az yakıyor ama neye göre kime göre. evet 1.2TSI gösterdiği perf ve yakıt tüketimi ile atmosferik 1.6lt araçlarla karşılaştırılabilir. ama asla 1.6TDI kadar ekonomik olamaz.

Çevrimdışı merman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bende arkadaşımla aynı durumdayım, 1.6 tdi mı?1.2 tsi mı? geçen gün yeni 1,2 tsi elegance alan bir arkadaşımın arabasına bindim çok güzeldi ve sıfır aldığı aracını bayi çıkışı fullemiş ve 1 depo ile şehir içi ağırlık 730 km yapmış...gerçekten iddialı.. dizel e 10 bintl fark vermeye değermi?

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Herkes muallakta, işte bu yüzden kararımı veremiyorum bir türlü :)

Çevrimdışı hbucak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bugün yine alsam dizel alırdım, yolda keyfi bir ayrı, araba geçmek istiyorsan, rampadan çekişte problem olmasın istiyorsan kim bence herkes ister. dizel diyorum.

Çevrimdışı merman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
katılıyorum arkadaşlar ama günümüzde de 10.000-tl az değil...zor kazanılan bir para. bende dizelden yanayım... bahsettiğim arkadaşım şu anda 800km falan yapıyormuş daha 2000 km de