škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia A4 motoru

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 42mehmet

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2002 Model skoda octavia aracım var. 193 binde km. Motoru her 1000 km de 1 litre yag tüketiyor. Bu motorun bittiğinin göstergesi midir ? Motor bittiğinin başka göstergeleri var mı ?

Çevrimdışı GNC75

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sizden önceki sahibi arabayı hor kullanmış anlaşılan ,200 bin çok sayılmaz. Fabia 1.9 tdi araçla yurt dışında 1 milyon kilometre yapan var.. 20w50 yada 10 w60 gibi daha kalın bir yağ şikayetlerinizi azaltabilir..

Çevrimdışı 42mehmet

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hemen motorun bitmis olmasina yorumlamak dogru degil mi ? Soylediginiz yağlari deneyeceğim umarim cok hor kullanilmamistir cunku daha 187 binde almistim

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bencede önceki sahibi biraz hor kullanmış yoksa benzinli bi araç için 200 bin km bişey değil yağ yakma olayına gelince sanırsam sekman attırmakla çözüm bulunabilir diye düşünüyorum vede kaliteli bi yağ kullanırsan bu sorun ortadan kalkar ben 400 bin kmde fabia gördüm hemde dizel

Çevrimdışı 42mehmet

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arac 2008 den bu yana LPG li kullanilmis. Sekman kesin cözum olursa hemen yaptirmayi düşünüyorum. Canstrol magnetec 10-40 kullaniyordum yag olarak

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Silindir kompresyonuna bakmak lazım ben o motorun bititğini düşünmüyorum o km de o motor bitmez dandik yağ kullanılmıştır ve bakımsız kalmıştır iyi bi usta çözer durumu ben yine sözümdeyim bi sekman ufak bi bakım ve kaliteli bi marka yağ ile bu iş çözülür kanaatindeyim...

Çevrimdışı 42mehmet

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kaliteli bi yag olarak ne kullanabilirim ?

Çevrimdışı guvenmat

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bence 1000 km 1 litre çok fazla kesin bir sıkıntı var
benim araç 1.8 t 10000 km de yarım litre
şu an 217000 de
50.000 km dir lpgli

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1000 km de 1 lt aşırı fazla acil göster hocam..

aynı araçtan babamda var 2002 model 140 bin km de ilk sahibiyiz sıfır yağ eksiltme...

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kaliteli yağ ile ilgisi yok.. miktar çok yüksek..muhtemelen uzun süre LPG li kullanımın doğal sonucu..

Çevrimdışı 42mehmet

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Peki arkadaslar gorunen o ki sikinti motor da kesin cözumu nedir ve tutari ne kadar bilgisi olan var mi ?

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 benzinli+lpgli fabisimiz 230.000 km de sıkıntı yok. Aracın sahibi hor kullanmayıp bakımlarını zamanında yaparsa sorun olmaz ama 1 ltde arkadaşların dediği gibi çok fazla bir miktar.