škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

20000 bakım ne kadar tutar

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kafkasyalı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
iyi akşamlar
1.2 ambition  2012 model fabia ile 20000 bakımına gireceğim erzurum yılmazlara gitmeyi planlıyorum.genel bir bakım olacak alt takım dahil
ne kadar masraf olur acaba?
bilen varsa cevaplarınızı bekliyorum:confused:

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
alt takım derken bir sıkıntınız mı var alt takımda.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alt bakım hariç 300-400 arasında değişir,  malum kampanya varya (!)

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
geçen sene haziranda adana servis 485 tl istemişti. ustama servis planında yazan herşeyi alıp götürdüm. işçilik dahil 180 tlye bakımını yaptırdım.

Çevrimdışı kafkasyalı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
sıkıntı yok da baktırınca çıkarsa diye sordum

Çevrimdışı ahmet4283

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia 2 1.4 icin 15000 bakımı yaptırdım bugün. Yag filtresi, hava filtresi, polen filtresi ve 4 adet buji tamamı orjinal parça+mobil1 esp formula 5/30+işçilik toplam 260tl  tuttu. Araç 29000 kmde ve bujiler ilk defa degisiyor. Üzerinden cıkan bujiler çok kötü durumdaydı.

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
avrupa araclari bujiyi cok cabuk bitiriyor.japonlar rahat 40bin km goruyor.

Çevrimdışı ahmet4283

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Üzerinden çıkan orjinal bujiler vw ag bosch marka ve 29000 km sonunda hakikaten yıpranmıştı. Fakat benim bildiğim kadarıyla vag grubunun orjinal bujileri ngk değilmiydi? Yeni takılan orjinallerde bosch üretimi. Ngk benim araca uygun bujilerin tanesi 19 tl, fark nerdeyse iki katı. Ngk bu farka degecek kadar performans ve yakıt tasarrufu sağlayabiliyormu?

Çevrimdışı kafkasyalı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ahmet4283 hocam bakımı özelde mi yoksa yetkili serviste mi yaptırdınız??

Çevrimdışı ahmet4283

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kafkasyalı hocam bakımı vw özel servisinde yaptırdım. Genç bir ustam var ve sorduğum her soruya bıkmadan cevap verir sağolsun. Ben bütün parçaları orijinal yetkili servisten alırım ona götürürüm. Eski arabam 2001 golf için birkaç tane vw özel servisinden memnun kalmayarak şimdiki ustamı buldum ve memnunum.

Çevrimdışı KRKMZ

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hunter;470276
geçen sene haziranda adana servis 485 tl istemişti. ustama servis planında yazan herşeyi alıp götürdüm. işçilik dahil 180 tlye bakımını yaptırdım.

Servisi aradım, kampanya dahilinde bakım ücreti ne kadar diye (ayrıca kendi Mobil 1 ESP Formula - 5W30 yağımı da getireceğimi söyledim) tahminen 400 gibi bişey tutar dediler-indirimle (!) Ankara'da uzun araştırmalar sonucunda VW Aydoğdu servise götürdüm, Yahya usta sağolsun ilgilendi, sadece bakımı yapmakla kalmadı, motor ve çevresini de temizledi, gerekli tüm bakımlarını yaptı. Toplamda 90 TL lik bir fatura çıkardı, çok memnun kaldım 100 TL verdim, helal olsun diyip çıktım. Ankara civarında aracının garantisi bitmiş olanlara mutlaka tavsiye ederim. (ki bundan önce aracıma yapmış olduğum Monte Carlo çalışması dahil defalarca yetkili servisten şaşmamış biriyim - ama artık kazık yemeye son :mad::dede:)