škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

aracım su eksıltıyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı volkan112

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaslar merhabalar..
Aracım Fabia 2011 1.4 85 bg lpg
aracımı yaklasık 1 sene once aldım.Bu ara 60 bin bakımına götüreceğim.Yanlız bir sorunum var.Gecenlerde uzun yolda rampa ınerken hararet ısıgı yandı.Hemen kenara cekıp suyuna baktım.Su minimum çizgisindeydi.suyunu ilave edip devam ettim.Bu gün yaklasık 20 gün civarı aradan sonra tekrar yandı.Yine aynı işlemi yaptım.Suyu yıne mınımum cızgısındeydı.Yanı aracım 20 günde su eksıltmıs.benzer sorun daha once yasayan varsa yada konuyla ılgılı onerısı olan varsa paylasırsa sevınırım sımdıden tesekkurler
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2014, 21:26:20 Gönderen: volkan112 »

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Büyük ihtimal hortum gibi biryerden sızıntı yapıyor,en yakın zamanda servise gidin ve gidene kadar gözünüz bir yandan göstergede olsun araba hararet yapmasın sonra.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba ;)

Sabah işe giderken filan aracın altında su birikintisi olmuyor mu? Görünüşe göre sistemde sızıntı var. Bir an önce servise gidin veya bir ustaya gösterin.

Çevrimdışı volkan112

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadslar merhaba
aracımın altını yakın zamanda kontrol etmedım acıkcası soylemek gerekırse ama aradan gecen sure 20 gun cıvarı oldugu ıcın sızıntı yada bır yerlerden akıyor olması bıraz uzak geldı bana.cunku daha kısa surede ve suyun tamamen bıtmesı gerekır dıye dusundum.ama baskada bır sey aklıma gelmedı acıkcası .onumuzdekı gunlerde bakıma goturecegım ama gıtmeden sızlerden de yardım alayım dedım :D

Çevrimdışı Ghog

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hortumda igne ucu kadar bır delık warsa bu delıkten damla bıle zor cıkıyorsa olabılırmı pekı (:

Çevrimdışı ruyaci

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynısı başıma geldi. Benimkinin modeli de  2011 ve 70 bin de. devirdaim ve triger değiştrdim. Sorun çözüldü.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Soğutma suyunun 20 günde ya da 1 saatte boşalmasından ziyade, sorunun önemine dikkat edilmeli diye düşünüyorum. Şöyle ya da böyle; sistemde bir sızıntı/tıkanıklık olduğu aşikâr. Pek yakında motoru eline alabilirsin :( Çare: elinden geliyorsa kendin halledeceksin veya ustasına göstereceksin  :tmr:

Çevrimdışı volkan112

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ali arkadasımızın dedıgı gıbı bır yerlerde sıstemsel bır arıza oldugu kesın,,fabialarda daha once bu sekılde bır sorunla karsılasan oldu mu acaba dıye merak etmıstım aslında.arkadsta sagolsun yazmıs daha once yasadıgı sıkıntıyı devırdaim ve trıger dıye yazmıs zaten.kısa zamanda servıste baktıracagım zaten ıns ıgne ucu kadar bır delık vardır buyumeden hallederız herkese teskkurler

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Umarım çok masraflı bir iş çıkmadan halledersin kardeşim. Sonucu bize de bildirirsin değil mi? :confused:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Radyatör alt ucundaki bağlantı yerlerinden kaçak olabiliyor, lifte alıp alttan incelet

Çevrimdışı volkan112

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaslar yarın sabah bakım ıcın servıse randevu aldım su eksıltmesınede baktıracagım sorunu cozunce haber verırım tabıkı :)ırfan abınınde dedıgı gibi benımde aklıma ufak tefek bır sızıntı gelıyor ınsallah oyledır masrafsız hallederiz

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aracınız yeni kolay kolay su sızıntısı vermemesi gerekiyor orjinal ekipmanların. bu durumda aklıma lpg hortumlarında bir kaçak olabileceği sorusu geliyor ;)

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yeni araçlarda da böyle sıkıntılar olabilir. aracınız garantili. bırakın bulsunlar. ilk etapta bulamazlarsa motoru vs yıkayıp altını üstünü güzelce. öyle bakarlar. bitane superb e de aynısını yapıyorlardı serviste.

Çevrimdışı volkan112

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar servıs le gorusmelerım sonucu devırdaım ve lpg hortumlarından gelebılecegını soyledı.Devırdaıme degıstırelım dedı.400 tl cıvarında ucret ıstedıler degıstırmedım.Bıraz konuyu arastırdım devırdaıme olması bıraz kcuk ıhtımal geldı altında herhangı bır akıntı olmadıgı ıcın ve suyun eksılme suresı 20 gun  1 ayı buldugun dolayı.Servıslerın her zaman yaptıgı gıbı dırek parcayı degıstırmek ıstemesı de benı bıraz suphelendırdı.Dısardakı kendı ustamla gorustum.Devırdaıme de herhangı bısey olmadugunı soyledı.Lıfte kaldırıp baktık LPG hortumunda bır sızıntı ızı var havalarda sıcak odlugundan muhtemelen hemen kuruyup gorunmuyor.Bu gun gıdıp LPG servısınde hortumları degıstırmek ıstedım.sokerken usta farkettı alttakı hortumun vıdaları gevsekmıs .Bugun sıktık takıp edecegız bakalım eksıltecek mı ıns sorun cozulur sıze de haber verırım :)

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bazı servisler neden böyle at hırsızı arkadaş.