škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Swing teyp nasıl sökülür?

kucless · 19 · 32019

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar.
Geçen gün oğlum bizim bir anlık dalgınlığımızla teypte CD yokken küllükteki bozuk paraları CD yuvasına atmış. :uve: Ne kadar attığını bilmiyorum ama en az 2 adet bozukluk var içerde... CD yi denemek amacıyla sokmak istediğimde CD yi de almadı. Bir hafta içerisinde tek seferde 1000km yola gideceğim. Yaşadığım yerde doğru düzgün radyo kanalı yok kaldı ki olsa bile heryerde radyo çekmiyor.
Velhasıl swing i söküp içerisini temizlemem lazım. Gözümü kararttım :mad: Çocuğa girişmektense arabaya girişecem.
Aracım Superb II. Çerceveyi sökmek için trim remover aletleri de buldum. Arabayı da çercevenin esnekliği artsın diye öğlen güneşine yatırdım. Aletlerle bi girişeyim dedim ama nafile:( Forumda araştırdım bolero necvox vb... fotoğraflı söküp takan var ama herkes fotoğraflamaya elinde çerçeveyle başlamış. :)
Bu çerçeveyi nereden sökmeye başlarız? Aleti ilk nereye takalım? Nerden kanırtalım? Yardımlarınızı bekliyorum.
Bilen bilir zaten ama bilmeyenler için aletler bunlar =>https://www.google.com.tr/search?q=trim+removal+tool&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=JB2YU4KSAsmxPIrYgYAI&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1440&bih=809#facrc=_&imgdii=_&imgrc=BQ3MGDG-USCoiM%253A%3BlhonxPmIzQeEUM%3Bhttp%253A%252F%252Fecx.images-amazon.com%252Fimages%252FI%252F41xuvaMYOkL.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.m.amazon.com%252Fdp%252FB000VYBLJ4%3B500%3B286

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dış çerçeve plastik tır5naklarla tutuyor, kredi kartı gibi birşeyle bu çerçeveyi çıkardıktan sonra torx 20 ya da 25 ile 4 vidayı sökeceksiniz, teyp çıkar bundan sonra.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;469439
Dış çerçeve plastik tır5naklarla tutuyor, kredi kartı gibi birşeyle bu çerçeveyi çıkardıktan sonra torx 20 ya da 25 ile 4 vidayı sökeceksiniz, teyp çıkar bundan sonra.

O çerçeveyi bi çıkarabilsem. gerisi kolay. Aletle ne kadar kanırtsam da çerçeve bana mısın demedi. Kredi kartıyla olabileceğini sanmıyorum.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Biz Fabia sedanın Teyp çerçevesini köşelerde hafif zorlayan çıkarmıştık.

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İnternette de doğru düzgün video fotoğraf vs yok. Youtube da rusca bi video var onda da kartla teybin piano black kısmını kanırtmış. Ama rus işte güvenemiyorsun ki :D

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Teybi söktüm şükür:ok:. Bozuk paraları da çıkardım. Fotoğraf da var. En kısa zamanda ekleyeceğim.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni bir başlık açmayayım dedim buradan fotolara devam edelim.

Çerceveyi sökememiştim. Meğer yanlış çerçeveyi zorluyormuşum. Dış çerceveyi sökmeye çalışmışım. Dış çerçeve teybin gövdesiymiş . Piano Black kısım kartla bile çokta kolay çıkıyormuş yerinden.

Çerceveyi söktük vidaları torxla açtık teybimiz çıktı yerinden. İki adet tırnaklı soketimiz vardı. Onları da tırnaklarını açarak kolayca çıkardık. Heyecandan fotoyu da unuttuk.

Geçelim içeriye. Teybi elimde taşırken bozuklukların şıngırtısı geliyordu. Ben iki adet sanıyordum ama sesinden daha fazla olduğu belliydi.
Teybin kafasını her iki tarafta da ikişer tane olan torx vidaları sökerek ayırdık.

Görüntüye aldanmayın. Swing in gövde kısmının içi bomboş.

Kafanın arka kısmı.

Gövdenin içi boş olduğundan dolayı bozukluklar hemen düştü.Ama kalemle ucunu gösterdiğim ve CD tarafından itilince CD yi içeri alan sensör parçaları kilitlenmişti. Dolayısıyla CD içeri giremeyecekti. CD yuvasına bakmak için üst kapağı açtım.

Üst kapak.

Yine iki adet torx vidayla açılıyor.

Bu da CD yuvasının üstten görünümü. Kaç adet vida nereden tutuyor diye incelerken...

Şüpheliyi buldum. Meğer bi bozukluk ta CD yuvasının içine girmiş. CD yi içeri alan sensör parçasının altında itildiğinde diğer parçayı da boşaltan mafsal gibi bir yer varmış. Bozuk para da tam orayı kilitlemiş. Bir parça açılmayınca diğeri de açılmıyor haliyle. Tornavidanın ucuyla onu da çıkardım. Üst kapağı boşuna sökmüşüm.

Kısa günün karı...

Kafayı takarken ilk önce fotoda görünen tırnakları yuvaya yerleştirmek gerekiyor.

Teybin iki adet soketi var demiştik. Birisi kolayca takılıyor ama resimde görülen soketin adına ne dendiğini bilmediğim bir düzeneği var. Soketi teybe sıkıştırıyor. Bu açık hali...

Bu da kapalı hali. Teybe açık halde takıp kapatmak gerekiyor.

Teybi yerleştirdikten sonra yüreğim ağzıma geldi. CODE...

Ama ECU bendensin dedi. Kontağı aç-kapa yapınca kendisi tanıdı. CD yi de taktım. Sıkıntı yok.

BONUS. Bu da yardımcım adı Alvin... Malum küçük yerlerden bozuk para çıkaracağız. İşlemden önce gönlü olsun diye karnını doyurduk. Bozukluklar kolay çıkınca çok gerek kalmadı ona. Fotoları çekti sadece...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tamirciye gitsen en az 50 liranı alır, böyle de temiz iş yapmazdı...eline sağlık...Alvin'e hasta oldum, evcil mi?harika bir yaratık...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alvin ve sincaplar :++: diğerleri nerde acaba?  :D

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;469581
tamirciye gitsen en az 50 liranı alır, böyle de temiz iş yapmazdı...eline sağlık...Alvin'e hasta oldum, evcil mi?harika bir yaratık...
Alvin'e bir arkadaş bakıyor. Henüz yavru. Ele alışkın. arada bir ısırsa da zararı yok. Arkadaş doğaya alıştırayım derken kaçırmıştı. Bugün tekrar buldu.

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alperen;469584
Alvin ve sincaplar :++: diğerleri nerde acaba?  :D
Arkadaş çift olarak almaya çalışırken daha satın alamadan biri kaçmış