škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Swing Teype USB girişi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Burakkayalık

• Vagkolik
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sayın Skoda kullanıcıları aracın üstündeki mevcut Swing Teype USB girişi takılma gibi bir durum olabilir mi duyan yada yaptıran varsa şimdiden teşekkürler..

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ebay ve yerli sitelerde var usb adaptör diye. 12 pinli olanı olması lazım. ben daha önce vw bora aracıma takmıştım. kendim hallettim. swing teybe uygun olanları var. mp3 çaldığı için ben takmadım ama takmaya müsaittir.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://m.ebay.com/itm/261474212311?nav=SEARCH
hızlıca aradım bu çıktı. daha uygun fiyata vardır daha.
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2014, 19:47:52 Gönderen: B.fabia »

Çevrimdışı Burakkayalık

• Vagkolik
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler Bahtsız.  bende biraz araştırdım takılma işlemi çok uğraştırmicak gibi duruyo sende o şekil belirtmişsin yorumunda umarım kendim halledebilirm

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
arabamdan bir çok açıdan memnun olsamda özellikle eski arabamda olan usb'den mp3 çalma özelliğine olan alışkanlığım bu arabamda bu swing'den memnun kalmamama neden oldu.

bir süredir bende araştırıyorum konuyu ve bugün yine burayı incelerken sizin konuyu gördüm.

gittigidiyor'da da benzer ürünü gördüm ve fiyatı 175 tl yazıyor genelde.

forumdonanimda bir arkadaş bir inceleme yapmış affına sığınarak buraya incelemeyi ekliyorum. link paylaşımında sıkıntı var mı bilmediğim için.

Alıntı
Orijinalden alıntı:  Onur__

Aracıma taktırdığım Audio System Digital Music Changer USB SD AUX[/u] aparatının incelemesini yapayım dedim.
 Ben taktırmadan önce internette yeterli bilgi bulamamıştım. Farkı markalardan, farklı çözümlerden, genelde yurtdışı kaynaklardan araştırdım, o şekilde taktırdım.

Kısaca[/u][/b] aracın orjinal müzik çalar ünitesini (teybini) değiştirmeden, kablolarında kesme biçme yapmadan, Cd Changer (değiştirici) ile uğraşmadan, orjinal çözüm arayana bire bir.

Montaj[/b] Ana ünitenin arkasındaki Cd Changer girişine kutunun içerisinden çıkan -her araca göre farklı üretilen- kablo takılıyor. Kablo teybin arkasından istenilen yere getiriliyor (torpido, küllük, çakmaklık, saklama gözü vs.) ve kablonun ucuna Usb Sd Aux aparatı takılıyor. İşlem tamam.
 HİÇBİR EKSTRA APARATA-KABLOYA İHTİYAÇ DUYMADAN DİREKSİYON TUŞLARININ HEPSİ ÇALIŞIYOR

Resimler[/u][/b]e bakacak olursak;

Kutu icerisinde gelen Aux kablosu

Kutu icerisinde gelen baglanti kablosu (kirmizi ile isaretli)

Ses Kalitesi[/u][/b] Sesi epey açınca ve anca parça geçişlerindeki sesslizlikte duyulan hafif bir tıss'lama ve yine 3-4 saniyede bir duyulan hafif cızırtı benzeri ses hariç mükemmel. Bu sesleri de anca sessiz bir şekilde iken, kendinizi cihazdan bir şey duymaya verirseniz duyabiliyorsunuz zaten. (Cizirti diye tabir ettigim ses CD okuma sesine benziyor, kesinlikle rahatsiz edici degil, sahsen Bmw Business'ta Cd okunurken daha cok ses cikiyor diyebilirim :) )
 Aynı parçayı hem Cd'ye hem Usb'ye koydum, aynı yerleri arka arkaya dinledim, kalitede bariz bir fark yok, Cd'de kalite %100 ise, Usb'de %95'tir heralde.
 Ayrıca aynı ses seviyesinde Usb, Cd'den daha fazla ses veriyor bunu da söyleyeyim (yine aynı parçanın aynı saniyeleri)

Görüşüm sorulacak olursa; taktırdığıma son derece memnunum. 120 TL ürüne, 30 TL montaja verdim. Sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum.
 BMW Business Cd çalar var ana ünite olarak. Mp3 çalmıyor Business'ların %90'ından fazlası belki bilirsiniz, benim gibi orjinalliği bozmak istemeyenler için bulunmaz hint kumaşıdır bu ürün. BMW için yıllardır takip ediyorum, bir türlü fiyatı düşmek bilmeyen, montajı zor ve pahalı ürünler var hep.
 Aldım, taktırdım, kullanıyorum, audio cd eziyetinden kurtuldum çok şükür.
 Bir de E46 ana ünitelerde iki farklı tip giriş var (pin sayısı vs.). Genellikle 2004 öncesinin 17 yuvarlak (round) pin olduğuna kanaat getirmiştim ben, velhasıl öyle çıktı. Bir de düz (flat) pinli olan var. Kutunun üzerinde BMW1 yazan yuvarlak pin kablolu, BMW2 yazan düz pin kablolu.
 Diğer tüm araçlar için tek tip kablo var sanırım. Takması falan son derece kolay. Bence kendiniz de takabilirsiniz eliniz yatkınsa. Kabloyu torpidoya kolaylıkla veremiyorsanız en fazla torpido sökme işlemi yapılabilir o kadar. Benim araçta biraz uğraştık kabloyu teybin arkasından torpidoya ulaştırabilmek için. Fazla yer yapmamışlar sanırım. Torpidoda da herhangi bir kesme, biçme işlemi yapılmadı, sigorta kutusunun içerisinden getirdik kabloyuda.

Kullanım[/u][/b]
- USB, SD veya AUX kullanabilirsiniz.
- Ben 8 GB USB ve 8 GB SD kullandım, ikisi de sorunsuz. AUX da denedim, onda da problem yok.
- USB'nin FAT32 formatinda olmasi gerekiyor (birkac saniyede NTFS'den FAT32 formatina donulebiliyor)
- AUX kullanmak için USB veya SD bağlı olmaması gerekiyor.
- SD kullanimi tavsiye ediliyor USB'den ziyade. (Ben USB'nin hicbir dezavantajini gormedim ama yine de SD kullaniyorum. Ayrica aracta USB'de bulunduruyorum)
- Klasörlerin ismini CD01, CD02, CD03 şeklinde yapmak gerekiyor.
- Alt klasor yaratmak sikinti yaratabilirmis (denemedim)
- WMA ve MP3 disindaki formatlarda parca barindirmak sikinti yaratabilirmis (denemedim)
- Kontağı kapatıp açmada sıfırlanmıyor, kaldığı yerden devam ediyor.
- Parça geçişleri falan muhtemelen Cd'den bile hızlıdır veya aynıdır.
- Ana ünite kaç cd destekliyorsa o kadar klasör görüyor. Her klasöre 99 parça konulabiliyor. (Aslinda MAX 15 klasor ve sinirsiz parca konulabiliyor ama teyplerin geneli 99 parca goruyor)
Ör: benim aracımda (BMW E46) 6 Klasör x 99 Parça = yaklaşık 600 parça kullanabiliyorum.
- Kingston marka bazi yeni USB'leri okuyamayabiliyormus (denemedim - Cin isi 4 Gb ve Toshiba 8 Gb USB ve Sandisk 8 Gb Sd denedim, sorunsuz)
- Bazi klasorlerin icindeki parcalari harf sirasina gore degil de, degistirilme (pc'ye kaydedilme) sirasina gore okuyabiliyor. Harf sirasina gore okutmak icin [link=http://funblog.themeparks.de/2009/03/sort-mp3-files-in-fat-folders-mp3dirsorter/]BU LINKTEN[/link] programi indirerek saniyeler icinde cozume ulasabiliyorsunuz.

Kutu İçeriği[/u][/b]
- Audio System Digital Music Changer Usb Sd Aux aparatı
- Aracın tebine göre üretilmiş kablo
- Aux kablosu
- Kullanma klavuzu

Ana ünitelerin desteklediği muhtemel klasör sayısı:

Honda radio....................15 klasöre kadar
Toyota radio...................15 klasöre kadar
Mazda radio....................6 veya 10 klasöre kadar
Nissan radio....................9 klasöre kadar
Suzuki radio....................9 veya 15 klasöre kadar
Hyundai 8 pin radio..........8 klasöre kadar
Hyundai 13pin radio..........9 klasöre kadar
Peugeot radio..................6 klasöre kadar
Renault radio...................6 veya 9 klasöre kadar
Citroen radio...................6 klasöre kadar
Fiat/Alfa radios................10 veya 15 klasöre kadar
VAG range radio...............6 klasöre kadar

Sony radio........................6 veya 10 klasöre kadar
Pioneer radio....................15 klasöre kadar
Alpine(M-bus) radio............6 klasöre kadar
Panasonic radio..................9 veya 15 klasöre kadar
Clarion radio......................9 klasöre kadar
Sanyo radio.......................9 klasöre kadar
Blaupunkt radio..................9 klasöre kadar

Çevrimdışı Burakkayalık

• Vagkolik
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
USB gerçekten son zamanlarda vazgeçilmez oldu ama bizim araçlara bu sistem takıldıktan sonra ses kalitesi yönünden bi tereddüt yaşayacağımı düşünüyorum nedense . aslında CD kirliliğiyle uğraşmaktanda bıktım artık. Dalga geçtiğimiz Hyundai Accentlerde bile orjinaline koyulmuş yazık o kadar para veriyoruz bu araçlara. multimediasız olmuyor.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ses konusunda hiç bir şüpheniz olmasın. iyi bir adaptörle sorun yaşamadan CD kalitesinde ses alırsın. biliyorsunuz şarkılar veri ortamında kalitesine göre büyüklükte yer kaplar. yüksek kaliteli ses çok yer kaplar. eğer gerçekten kaliteli bir şarkı yüklerseniz usb ye kesinlikle cızırtı duymazsınız.

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozghcttpli;467505
arabamdan bir çok açıdan memnun olsamda özellikle eski arabamda olan usb'den mp3 çalma özelliğine olan alışkanlığım bu arabamda bu swing'den memnun kalmamama neden oldu.

bir süredir bende araştırıyorum konuyu ve bugün yine burayı incelerken sizin konuyu gördüm.

gittigidiyor'da da benzer ürünü gördüm ve fiyatı 175 tl yazıyor genelde.

forumdonanimda bir arkadaş bir inceleme yapmış affına sığınarak buraya incelemeyi ekliyorum. link paylaşımında sıkıntı var mı bilmediğim için.

Bundan bende 125 liraya almıştım geçen sene, herhangi bir problem yok. Ses kalitesinden falan pek anlamam ama iyi yani bir yamuğunu görmedim :)

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
Alıntı yapılan: GÖKHAN06;467617
Bundan bende 125 liraya almıştım geçen sene, herhangi bir problem yok. Ses kalitesinden falan pek anlamam ama iyi yani bir yamuğunu görmedim :)

benim şu an için tek merakım ve sorunum usb kitini nereye çıkarttırabileceğim. sizin öneriniz nedir ?

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çıkartılmaktan kastınız yer ise torpidonın içi ve altı olabilir

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozghcttpli;467666
benim şu an için tek merakım ve sorunum usb kitini nereye çıkarttırabileceğim. sizin öneriniz nedir ?

Küllüğün içine falan yerleştirenler var veya torpidonun içine ama sanırım delik açmak gerekiyor tamda emin değilim. Ben direksiyonun altına döşeme ile konsol arasına sıkıştırdım gitti oynama falanda olmuyor :)

Çevrimdışı Burakkayalık

• Vagkolik
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: GÖKHAN06;467793
Küllüğün içine falan yerleştirenler var veya torpidonun içine ama sanırım delik açmak gerekiyor tamda emin değilim. Ben direksiyonun altına döşeme ile konsol arasına sıkıştırdım gitti oynama falanda olmuyor :)

Genel itibarıyla araştırdıklarım genelde küllüğün içine yerleştirmiş ama senin sistemine yeni rastladım oda mantıklı gözüküyor :D

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
torpido içi en güzeli. bir kere takılcak bir daha sökülmicek. ömrünü orda geçirir gider.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merak ettigim birsey var. Necvox double teybe usb girisi yapmak istiyorum. Bu en son konusulan cihaz ise yarar mi? Bir de video formati oynatabilir miyim?