škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

85 Hp Fabia Almak Mantıklı mı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;466716
Benim bildiğim en azından Türkiye' de 68HP Favorit yok. En eski model olan 136L' dir ve o da 63HP' dir.

Favorit' in termostatı 88°C' lik; fan müşiri de 87-92°C' liktir.
Ben yaz-kış bu şekilde kullanıyorum. Eğer sistemde tıkanıklık, devir daimde sıkıntı, ...vs. yoksa hararet yarıyı asla geçmiyor.
@Uğur A.
Haklısınız. Hatta 63 BG değil benim 136L, 61.5 BG imiş. 2. el alırken fatura ve el kitabını da almıştım. Buldum. Türkiye' ye girmeyen 136 LS ve LX ise 62 BG. miş.
Aslında fan müşürü' de termostattır. Benim 136 L' de üstünden çıkan 82-77 oC lik. sağlam olduğu için yanımda taşıyordum. Fotograflarını çektim aşağıda. Belki sizinkini değiştirdiyseniz ustanız farklı takmış olabilir. Yada model farkından 90 sonrasında farklı da olabilir. Genellememekte lazım.
« Son Düzenleme: 16 Mayıs 2014, 17:51:35 Gönderen: Picasso »

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Picasso;466721
@Uğur A.
Haklısınız. Hatta 63 BG değil benim 136L, 61.5 BG imiş. 2. el alırken fatura ve el kitabını da almıştım. Buldum. Türkiye' ye girmeyen 136 LS ve LX ise 62 BG. miş.
136LS çok az sayıda getirildi. 136LX hiç getirilmedi.
Alıntı yapılan: Picasso;466721
Aslında fan müşürü' de termostattır. Benim 136 L' de üstünden çıkan 82-77 oC lik. sağlam olduğu için yanımda taşıyordum. Fotograflarını çektim aşağıda. Belki sizinkini değiştirdiyseniz ustanız farklı takmış olabilir. Yada model farkından 90 sonrasında farklı da olabilir. Genellemekte lazım.
Termostatı da, fan müşirini de kendim aldım ve söylediğim değerlerdedir. Kaldı ki ustam hep belirttiğim değerlerde takar bu parçaları.

Çevrimdışı darkbiohazard

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;466701
85 lik fabialar yokuşta bayılma filan yaşamıyor.. daha dün 3 ü 90 kilo üzeri.. 5 kişi ile rampa çıktım.. özellikle dikkat ettim.. 4. viteste 90 la.. çok rahat gaza yüklenmeden çıkıyor.. yapmanız geren devri 2500 ün altına düşürmemek..  o an anlık tüketime baktım 11.5 Lt/100 km arasıydı.. gaza ne kadar az bastığımı tahmin edin artık..

75 Hp lik fabiaların torku iyiydi millet sevdi.. yakıtı azdı, hızı fena değildi..filan.. 101 Hp fabia hızlanması iyi ama.. yok yağ yaktı..çok yaktı.. torku düşüktü, alt devri üst devri  derken 85 Hp lik fabia çıktı piyasaya.. hem torku güzel.. hızlanması ideal.. yakıtı ekonomik..sorunsuz.. ilerki yıllarda da bakımları uygun olabilecek yapıda.. filan..

ben bulabilsem 1.6 105 hp alırdım LPG takardım..ama piyasada yok.. onun haricinde de piyasada ki en iyi atmosferik benzinli fabia motoru bence 1.4 16V 85hp lik motor..

ama alacağınız makyajsız kasa fabia da biraz çirkincene.. Fabia 1 daha sevimli.. karar sizin..

hocam benim baktığım araba fabia 1 zaten.

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;466739
136LS çok az sayıda getirildi. 136LX hiç getirilmedi.

Termostatı da, fan müşirini de kendim aldım ve söylediğim değerlerdedir. Kaldı ki ustam hep belirttiğim değerlerde takar bu parçaları.
@Ugur A.
Cevaplarken bir "me" eksik yazmışım, "genellememekte lazım" olacaktı, daha sonraki modellerde bu hararet sorunu nedeniyle termostatlarda yada radyatör veya radyatör-klima dolaşımında değişiklikler olmuş olabilir. Örneğin benim feliciada bu farklılık vardı belki bu farklılık daha önce de başlamış olabilir. Sizin favoritin modeli nedir bilmiyorum.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: picasso;466849
@ugur a.
Cevaplarken bir "me" eksik yazmışım, "genellememekte lazım" olacaktı, daha sonraki modellerde bu hararet sorunu nedeniyle termostatlarda yada radyatör veya radyatör-klima dolaşımında değişiklikler olmuş olabilir. örneğin benim feliciada bu farklılık vardı belki bu farklılık daha önce de başlamış olabilir. Sizin favoritin modeli nedir bilmiyorum.

1993 135lx.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: darkbiohazard;466764
hocam benim baktığım araba fabia 1 zaten.

85 lik fabia 1 yok..

Çevrimdışı darkbiohazard

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;466867
85 lik fabia 1 yok..

hocam 2007-2010 ilk ve son üretim tarihli 1.4 fabia classic 2007 model
buradan bakabilirsiniz

http://www.sahibinden.com/otomobil-karsilastir/#!/otomobil-karsilastir/?supercode[0]=1770006&supercode[1]=0&supercode[2]=0

ben buraya bakarak olduğu sonucuna vardım yanlışsam söyleyin bir hataya kurban gitmeyelim

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: darkbiohazard;466876
hocam 2007-2010 ilk ve son üretim tarihli 1.4 fabia classic 2007 model
buradan bakabilirsiniz

http://www.sahibinden.com/otomobil-karsilastir/#!/otomobil-karsilastir/?supercode[0]=1770006&supercode[1]=0&supercode[2]=0

ben buraya bakarak olduğu sonucuna vardım yanlışsam söyleyin bir hataya kurban gitmeyelim

yeni kasa 2007 yılında çıktı fakat eski kasa 2008 de dahil satılmaya devam etti. belki o sene çıkan fabia I ler aynı teknolojiyle üretildiyse onlarda 85 bg olabilir.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2006 modele bak.. bide 2008 modele bak.. kasa farkı var zaten..
85 lik motor.. belki sedan fabia veya scout larda 2007 de kullanılmış olabilir.. ama HB fabia da ne gördüm nede duydum..

2007 HB fabia ise senin baktığın.. muhtemelen fabia 1 1.4 ambiante 75 hp.. olan modeldir..

mesela ilandaki Fabia 1 ve motoru 75 hp.. bu kasanın 85 hp olan modeli yok..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-ilk-sahibinden-satilik-skoda-fabia-116.000km-163655807/detayabia

Fabia 2 de bu...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-fabia-2-kuyumcudan-masrafsiz-164307059/detay
« Son Düzenleme: 16 Mayıs 2014, 23:43:54 Gönderen: zaferhan »

Çevrimdışı darkbiohazard

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;466879
2006 modele bak.. bide 2008 modele bak.. kasa farkı var zaten..
85 lik motor.. belki sedan fabia veya scout larda 2007 de kullanılmış olabilir.. ama HB fabia da ne gördüm nede duydum..

2007 HB fabia ise senin baktığın.. muhtemelen fabia 1 1.4 ambiante 75 hp.. olan modeldir..

mesela ilandaki Fabia 1 ve motoru 75 hp.. bu kasanın 85 hp olan modeli yok..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-ilk-sahibinden-satilik-skoda-fabia-116.000km-163655807/detayabia

Fabia 2 de bu...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-fabia-2-kuyumcudan-masrafsiz-164307059/detay

hocam benim baktığım araba fabia 1 1.4 2007 model classic. Burada ilanın linkini paylaşmayayım ama istersen sen girip bakabilirsin.
ilan sahininin bana verdiği bilgiye göre araç 85 hp. ve sahibinden araç kıyasla menüsüne girdiğimde de 2007 2010 arasında üretilen classic serisinden fabia var.
neyse gidip ruhsata bakarız 85likse alırız değilse bırakırız.