škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 tsi dr.ecu yazılım +dump pipe

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı demir18

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merhaba foruma yeni katıldım herkese selamlar
1.2 tsi yeti aracıma da şuan bmc marka  hava filitresi kullanıyorum  dr.ecu  yazılım + dump pipe (kat iptali düz boru) yaptırmayı düşünüyorum kat iptali emisyonu artırsada aracımın muaynesine daha çok var fakat sanayiden konuştum bir abim bana dump pipe bizim 1.2 tsi lar için önerdi adamın yüklediği arabaları bildiğim için ve nasıl bir usta olduğunu bildiğim için kendisine sonsuz güvenirim aracımın tahmini vericeği hp 140 olur muş eğer metonol kit koyarsam 150 hp ye kadar çıkarmış fakat yakın bi arkadaşımda metonol kit var onun uğraşını bildiğim için hiç bulaşmak istemiyorum sizin görüşleriniz nelerdir acaba?
« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2014, 16:52:27 Gönderen: demir18 »

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Satıp 1.4 tsı modelini daha güçlü bir modelini almanı tavsiye ederim. Ufacık motor zaten bu kadar gücü kaldıracağını pek sanmıyorum

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
9 bin tl fark vardı alırken. İçimde kalmış bir motor ve proje ben olsam kanırttırmadan 135-140 arasında bıraktırırdım. Yaptırırsanız paylaşımınızı bekliyorum

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tamam stock haliyle bile çok iyi gidiyor ediyor ama kaputu açıp motora bakınca ''N'oolur daha fazla yüklenmeyin'' der gibi ağlamaklı bir tipi var motorun :D Şaka bir yana bence 1.2 TSI ın verebileceği en verimli değerler zaten 105 beygir.. O nedenle bence uğraşmayın,kırarsınız yazık olur hem arabaya hem bütçenize..

Çevrimdışı demir18

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;466006
9 bin tl fark vardı alırken. İçimde kalmış bir motor ve proje ben olsam kanırttırmadan 135-140 arasında bıraktırırdım. Yaptırırsanız paylaşımınızı bekliyorum

özgün abi daha önce 1.2 tsi yazılım yaptığını söledi hatta oo çok severim dedi sanırım 135-140 arası bişi yazıcak işin daha ilginç yanı yazılımdan sonra c180 komp. ile rolling yapıcaz :D

Alıntı yapılan: lrfan;466007
Hap kadar turbo var. Bence elleme ;)

irfan bey ben forumun yeni üyesiyim ama bir çok konuda sizin tecrübelerinizi okudum fikrinize bende katılıyorum turbo basınç kaçırırsa ki sanmıyorum o kadar basınç açılmicak bide dump pipe ile motorun çok zorlanmaması ve rahat rahat egzosu atması için en kötü 1500 tl ye yeni turbo takarız artık:D

Alıntı yapılan: Can;466009
Tamam stock haliyle bile çok iyi gidiyor ediyor ama kaputu açıp motora bakınca ''N'oolur daha fazla yüklenmeyin'' der gibi ağlamaklı bir tipi var motorun :D Şaka bir yana bence 1.2 TSI ın verebileceği en verimli değerler zaten 105 beygir.. O nedenle bence uğraşmayın,kırarsınız yazık olur hem arabaya hem bütçenize..

valla stock halide iyide üstlerde hiç yürümüyo bende yazılımı üst devirlere yaptırmayı planlıyorum bide hani bu yazılım işlerinde biraz şöle bi durum var bu yazılımı yapan adam hani yaptığı yazılımda araç kırılırsa gelipte senin yazılımın motor kırdı  diğcek adama motor kırıcak kadar yazılım yapmıyor ki ztn bu açılıcak basınç motoru kırıcak kadar yüksek basınçlar deil motor blogunun bu yükü kaldıracağına inanıyorum

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Bizim motorların en hassas yeri turbosu diye okudum hep yabancı forumlarda, belki en baştan o da modifiye edilebilir  ;)

Yeti kasa olarak ağırlık açısından, yükseklik ve aerodinamikten kayıp yaşıyor olabilir, Fabia'yı daha seri buluyorum Yeti'ye kıyasla

Çevrimdışı demir18

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Abi yazilimdan sonra istersen deneriz yetide fena gitmiyo:D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;466032
Bizim motorların en hassas yeri turbosu diye okudum hep yabancı forumlarda, belki en baştan o da modifiye edilebilir  ;)

Yeti kasa olarak ağırlık açısından, yükseklik ve aerodinamikten kayıp yaşıyor olabilir, Fabia'yı daha seri buluyorum Yeti'ye kıyasla
Kuvvetle muhtemel Yeti' deki son dişli oranı daha kısa Fabia' ya göre.:wnk:

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İrfan abi dediğin gibi fabia ile yetinin yüksekliği va. pek çok şeyi farklı ;)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arabayı kanırtmadan yapılıcaksa neden olmasın.derdiniz arabam 150hp olsun olmasın ama. derdiniz arabamın orjinali 105hpdi şimdi 120-130hp oldu biraz daha güzel yürüyo olsun. 10hpalıcam diye kanırtmayın arabayı. ama tatlı tatlı rahat rahat gideceği birmap yapılaiblir.

Çevrimdışı demir18

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;466150
arabayı kanırtmadan yapılıcaksa neden olmasın.derdiniz arabam 150hp olsun olmasın ama. derdiniz arabamın orjinali 105hpdi şimdi 120-130hp oldu biraz daha güzel yürüyo olsun. 10hpalıcam diye kanırtmayın arabayı. ama tatlı tatlı rahat rahat gideceği birmap yapılaiblir.

öyle olacak zaten fazla zorlatmayacağım göz göre göre arabamı mahvetmem

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: demir18;466208
öyle olacak zaten fazla zorlatmayacağım göz göre göre arabamı mahvetmem

ahha işte en çok bunu sevdim
ona göre muamele etmek gerek bu arada yazılımı kim yapacak acaba sakıncası yoksa
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı demir18

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muallim45;466239
ahha işte en çok bunu sevdim
ona göre muamele etmek gerek bu arada yazılımı kim yapacak acaba sakıncası yoksa

Dr.ecu chip tuning özgün güleç yapıcak yazılımı ama sadece yazılım yetmiyo kat iptalide yapılıcak
« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2014, 14:33:08 Gönderen: demir18 »

Çevrimdışı audilover

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Cat iptali sizi geri dusurur turbo cok kucuk elekronik kontrollu dv var down pipe takmayip sadece dusuk avansli basincli yazilim yaparsaniz daha uzun vadeli ayni zamanda daha genis band da tork ve guc elde edersiniz.