škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yakıt

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: fenomen;464333
4 lt mi dedin hocam,o zaman ben octi ile köprüden atlamaya gidiyorum:D

99 km yol yaptım yukarıda yazdığım şartlarda, 7. vites candır  :D

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
samsun dan trabzona hız sabitleme ile klima açık, tek kişi, hava güneşli, ortalam hız 85;ortalama yakıt 3,2

trabzon şi yokuş,sahil yolu vs, max 20 dklık mesafe,2500 de vites geçişi,lastikler 32 bar ; ortamala 5,7  lt (shell vpower)
:)

Çevrimdışı wimpir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 1.6 TDI Elegance var. 5 Nisan'da Düzce'den Samsun'a gittik geldik. Giderken de gelirken de 5 kişiydik. Toplamda 1.200 km yol yaptık ve yalnızca bir depoya. Öyle yavaş da gitmedik. Gitseydim yol bitmezdi.

Çevrimdışı josefsalvatini

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim gideovar leventatasehir 3.8 ltklima acik :)

Çevrimdışı Boldenon

• Fast & TDI
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bugün yol bilgisayarına göre

ortalama hız 144 yakıt 5.6

maliilhan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Boldenon;464038
aracın hava filtresinin borusunun üstündeki zımbırtıda continental mi yoksa bosch mu yazıyor ?

8.1 abartı yüksek bir değer. istesemde yaktıramam sanırım benim araca. yol bilgisayarını baz almam, her depoda fuller hesaplarım. 5.1-5.3 yakar karışık kullanımda ki ben ortalamanın üstünde agresif kullanırım. bugün lüleburgazdan edirneye otobandan gittim. 150 ye sabitledim. yol bilgisayarına göre yanlış hatırlamıyorsam 5.3 le bitti yol. dönüşte e-5 ten geldim. 100-110 ortalama ile 3.8 le bitti yol. 90 la gitmiyorum zira 5. vites çok uzun 90 az geliyor bence. depoyu fulleyeli 500 km oldu tam yarıda yaklaşık. bittiğinde fulleyip genel ortalamayı ölçüyorum.

Kardes bu bosh mu conttimentalmi olayini nerde ikudun yada dinledun link varmi

Çevrimdışı Boldenon

• Fast & TDI
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.skodaturkey.com/forumdisplay.php?f=24

ben tümü aynı beyinle geliyor diye biliyordum daha doğrusu beyin farkı olabileceğini düşünmedim. arabayı almayı niyetlendiğimde Bekir Paşaoğlunu aradım, konuya o uyandırdı. geçen 2 arkadaş geldi, birine yaptık birine yapamadık dedi. bayiye 4 aaç geldi, 3 ü bosch biri continental di. ben continentali aldım.

valla o kadar çok test videosu izledim ki hangisinde olduğunu unuttum. bakındı ettim ama bulamadım.

Çevrimdışı audilover

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bosch yada conti olmasi ayni zamanda motor dada farkliliklar demek bosch beyinli gelenlar yeni motorlar daha teknolojik ve gelistirilmis daha az yakacaklar conti ise uzun suredir kullanilan motor.Bosch lara su anda yazilim yapiamiyor ancak bu hic yapilamayacagi anlamina gelmiyor contide 3 sene kadar yazilim icin beklenmisdi ancak sonunda yapildi.

Çevrimdışı Boldenon

• Fast & TDI
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
valla ben neticeye bakarım. 15 km yolu ortalama 70 km süratle ve 2.9-3.2 ortalama ile bitiriyorum yol bilgisayarına göre. hadi yanıldı bilgisayar en fazla 3.5 lt. arabam alçak olduğu için köy yolunda mecburen bu hızda gidiyorum.

139 hp dyno verisi olan box lu golf 7 nin yazılımlı 1.7 corsayı (110 hp civarı) geçemediğini hatta baya geçildiğini biliyorum.

Çevrimdışı hakangultepe

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı sıkıntı bende de var. Şehir içinde ortalama 8,0 gösteriyor. Şehir dişinda problem yok. Fabrika verileriyle arasında uçurum var. Havalar biraz ısınınca 7,7 ye düştü. Arabam daha 5000 km de. Azalır mı bilmem.

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arabanızda problem var büyük ihtimalle, kabaca düşünüce 5. vites düzgün diğerlerinde sıkıntı var gibi

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
DSG TDI istanbul şehir içi kullanımda. Yol bilgisayarı değeri 6.8L. Sürekli kısa mesafe gidiyorum. En fazla alınan yol 10Km. Çoğu zaman 4-5km.

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar daha öncede belirttigim gibi hep shell den alirdim ilk defa bp den yakit almıştım
250 km yaptım şehir içinde izlenimleri benim araç garajların durduğu için ilk çalıştırdığı kötü koku gelirdi eksoz dan şimdi rahatsız edici değil esasa ortalama yakit şehir içi 8.5 _9 altına inmedi fakat şimdi trafikten çıktım rampa falan dur kaç markete falan uğradım eve geldiğimde ortalama yakit 6.7 gösteriyordu gözlerime inanamadım
şehiriçi bu değerleri ilk defa gördüm desem yalan olmaz
yalnız shell aldigim yakit gibi performans yok tabiki

bp ultimate hakkında başka tecrübesi olan varmi

Çevrimdışı Boldenon

• Fast & TDI
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aksilik olmadığı sürece bp ultimate alırım. çok memnunum ben. shell denemedim bile çünkü şirket araçlarımızda hiçbir faydasını görmedik nitronun. hatta fuelsave ile daha iyi gidiyor doblolar. kia sportage kullanıyordum 1.6 benzinli. bp den alınca petrol ofisine göre 1 depoda 100 km daha fazla gidiyordu. 2 defa üst üste denedim, sonuç aynı.

Çevrimdışı arafilboylu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kardeş yokuş cıkıyormusun veya kısa mesafemi kullanıyorsun